Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Анди Родик разказа пред фенове как се е борил с рак в устните

Анди Родик
Снимка: БТА

Някогашният лидер в мъжкия професионален тенис Анди Родик съобщи, че е отстранил раков тумор от устните си. Американецът разказа пред феновете за продължаващата си борба с рака на кожата по време на тазседмичния епизод на неговия подкаст "Served“.

"Страдах от различни типове рак на кожата от момента, в който спрях да играя", заяви шампионът от Откритото първенство на САЩ от 2003-а година.

Родик, който прeкрати кариерата си в Про-Тура през 2012-а, имаше тумор в устните. Проблемът беше отстранен "преди пет или шест години", каза той и добави, че здравословни грижи в тази част от тялото ще го съпътстват до края на живота му.

"Никога досега не съм говорил за това. Стяга ме, някак си. Мисля, че това ще бъде една скрита опасност до края на живота ми. Няма да се оплаквам и да хленча "горкият аз". Но е факт. Всичко е добре сега, но хора – използвайте слънчезащитни кремове", добави Анди Родик.

Американецът свързва проблемите си с многото часове, в които е бил изложен на слънце, докато играе тенис, и призова родителите да мажат децата си със слънцезащитни продукти, особено когато играят тенис.


По публикацията работи: Антони Йорданов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Черно море победи Левски в София

Черно море победи домакина Левски с 89:76 (32:10, 26:20, 23:25, 8:21) в първи двубой от петия кръг в първенството на България по баскетбол при мъжете. Мачът премина при пълно превъзходство в полза на гостите, които излязоха еднолично начело в класирането с актив от 9 точки и преди изиграването на останалите срещи от кръга.  Варненци..

публикувано на 30.10.25 в 21:21

Берое загуби в Стара Загора от полякини

Баскетболистките на Берое отстъпиха на полския Шленза (Вроцлав) с 66:99 (16:37, 16:28, 17:18, 17:16) в среща от турнира Еврокъп. Загубата е четвърта от четири мача за българките в група L на втория по сила европейски клубен турнир. Това бе последно домакинство за старозагорския клуб от надпреварата и тимът остана на последното място в..

публикувано на 30.10.25 в 21:13

Никола Цолов се срещна с фенове в София

Автомобилният състезател Никола Цолов, който следващата година ще кара в Формула 2, се срещна със свои почитатели в един от търговските центрове в София. Той се снима с тях, раздаваше автографи и разкри плановете си преди новия сезон, който очаква с нетърпение.  "Сега все повече правя събития, на които фенове се срещнат с мен, така че е..

публикувано на 30.10.25 в 19:56

Розово в подкрепа на жените: Футболистите на Национал с жест в мача с Банско

Футболен клуб Национал се включи в подкрепа на дейността на фондация "Една от 8" в Световния месец на борбата с рака на гърдата. За втора година играчите на мъжкия отбор излязоха за официален мач, облечени в розови тениски. "Щастлив съм, че отново организираме инициатива в подкрепа на кампанията за борба с рака на гърдата. Призовавам всички..

публикувано на 30.10.25 в 18:38

ЦСКА 1948 на осминафинал след победа над Янтра

ЦСКА 1948 е последният отбор, който се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България. "Червените" се наложиха с категоричното 4:0 като гости на Янтра, а с две попадения се отличи Борислав Цонев.   Още в седмата минута Цонев беше точен след прецизно изпълнение на пряк свободен удар.  През втората част превъзходството на..

публикувано на 30.10.25 в 18:34
Александър Везенков

Везенков със 17 точки и 6 борби при загубата на Олимпиакос от Монако

Националът Александър Везенков вкара 17 точки и овладя шест борби при поражението на Олимпиакос с 87:92 от Монако в последния мач от седмия кръг в Евролигата по баскетбол за мъже. В "Двореца на мира и приятелството" в Пирея гостите от Княжеството показаха отлична стрелба от тройката, като вкараха при 10 от 24-те си опита от далечна дистанция. За сравнение..

публикувано на 30.10.25 в 07:45
Левски

Левски загуби от швейцарки за "Чалъндж Къп"

Женският волейболен отбор на Левски загуби от швейцарския Шезо с 0:3 (23:25, 14:25, 23:25) в първи мач от първия кръг на "Чалъндж Къп". Така тимът на треньора Радостин Арсов има нужда от чиста победа или с 3:1 на реванша в София на 5 ноември, за да стигне до "златен" гейм, който евентуално може да го класира в следващата фаза на турнира...

публикувано на 30.10.25 в 07:39