Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Везенков продължава със същия треньор в Сакраменто

Майк Браун
Снимка: БТА

Старши треньорът Майк Браун подписа нов договор с клуба от Националната баскетболна асоциация Сакраменто, където играе българският национал Александър Везенков, съобщават медиите в САЩ. Контрактът на специалиста е за три години.

ESPN твърди, че 54-годишният Браун ще получава по 8,5 милиона долара на сезон, докато The Athetic пише, че наставникът ще вземе общо 30 милиона долара за следващите три шампионата в НБА.

Отборът на Кингс се представяше силно през последната кампания под ръководството на Майк Браун, след като ръководството смени 11 треньори за 16 сезона след напускането на Рик Аделман през 2006 година. Сакраменто отпадна в първия кръг на плейофите в Западната конференция през последното първенство.

През сезон 2022-23 Браун беше избран за треньор на годината, след като изведе отбора от Калифорния до директните елиминации в НБА за първи път след раздялата с Аделман.

Майк Браун е бивш наставник на Кливланд и Лос Анджелис Лейкърс. През 2007 година специалистът класира Кавалиърс във финала за титлата в НБА, загубен срещу Сан Антонио.

В рамките на последните два редовни сезона Кингс има баланс от 90 победи и 70 поражения под ръководството на Браун.


По публикацията работи: Антони Йорданов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Семьон Болдирев

Четвъртфинал за Семьон Болдирев на световното първенство по бокс

Семьон Болдирев стана четвъртият и последен български боксьор, който се класира за четвъртфиналите на световното първенство за мъже и жени в Ливърпул.  В категория до 85 килограма Болдирев, който е дебютант на подобен форум при мъжете, се справи с 3:2 (27:28, 27:28, 30:25, 29:26, 29:26) гласа с турчина Самет Ерсой.  Ерсой бе санкциониран от съдиите с..

публикувано на 10.09.25 в 06:29
Сърбия-Англия  0:5

Англия не бе затруднена от Сърбия в световна квалификация

Англия победи лесно с 5:0 като гост Сърбия в двубой от квалификационна група "K" за Мондиал 2026.  Островитяните решиха крайния изход от мача още преди почивката. В рамките на само 3 минути се стигна до две попадения във вратата на сърбите, които не можеха да противодействат на по-класния си противник. В 33-ата минута Хари Кейн реализира с глава след..

публикувано на 10.09.25 в 06:24
Севда Асенова

Севда Асенова изигра достойно последния си мач на световно първенство по бокс

40-годишната ни ветеранка в бокса Севда Асенова изигра последния мач на световно първенство в богатата си кариера.  На шампионата на планетата в Ливърпул тя изигра много достоен мач, но бе ощетена от рефера на ринга, който във втория рунд й присъди цели две наказателни точки за навеждане на главата срещу представителката на домакините от Англия Алис..

публикувано на 09.09.25 в 20:42
Александър Димитров

България направи равенство като гост на Азербайджан при младежите

Младежките национални отбори по футбол на Азербайджан и България завършиха 1:1 в мач от квалификациите за Евро 2027 в Сърбия и Албания. Рустамов вкара за домакините на стадиона в Баку в 41-ата минута, а в 44-ата Никола Илиев изравни. Мачът бе втори за нашите в група Б, след като те спечелиха срещу Гибралтар в Пазарджик с 3:0. Българските футболисти..

публикувано на 09.09.25 в 19:01
Георги Минчев

Локомотив (София) привлече опитен нападател

Опитният нападател Георги Минчев подписа днес двегодишен договор с футболния Локомотив (София). През миналия сезон той игра във Втора лига на Турция, където отбеляза 12 попадения. През 2024 г. реализира 11 гола в 20 двубоя за кипърския АЕЛ Лимасол. Минчев е преминал през всички национални гарнитури на България и има 13 мача за мъжкия национален отбор...

публикувано на 09.09.25 в 18:42
Уилям Чолов

Четвъртфинал за Чолов, загуба за Ибаниес на световното по бокс в Ливърпул

Много характер и безкрайно желание за победа. Уилиам Чолов показа воля, изигра страхотни два рунда и макар да се умори в края на срещата, си проправи път към 1/4-финалите при дебюта си на Световно първенство за мъже. 22-годишният ни национал записа успех с 4:1 съдийски гласа над представителя на Фиджи Аминиаси Саратибау. Европейският..

публикувано на 09.09.25 в 18:01
Гросмайстор Антоанета Стефанова

Антоанета Стефанова победи бивша световна шампионка на Големия шахматен турнир в Самарканд

Антоанета Стефанова продължава с чудесното си представяне на Големия шахматен турнир на ФИДЕ в Самарканд, Узбекистан. В сблъсък между две бивши световни шампионки от шестия кръг на надпреварата българката спечели с черните фигури срещу китайката Тан Чжуни за 40 хода и вече има актив от 4,5 точки.  Стефанова напълно надигра втората в стартовия списък..

публикувано на 09.09.25 в 17:20