Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Доживот без замяна за Кристина Дунчева, убила двете си деца

Кристина Дунчева
Снимка: БТА

Доживотен затвор без замяна при първоначален специален режим присъди петчленен състав на Окръжен съд Благоевград на Кристина Дунчева, която в края на 2020 година уби двете си деца по особено жесток начин.

Престъплението беше извършено в Сандански, в дома, в който Кристина живеела с децата си – момче на пет години и и момиченце на 3 годинки.
Майката нанесла множество удари с нож на децата, след което ги заключила в детска стая и продължила с насилието. Работещите по случая криминалисти и медици констатираха над 30 прободни рани, предимно в областта  на шията и гърдите на децата.

33-годишната Кристина  беше арестувана, а пред разследващите органи твърдеше, че е била подлагана системно на психически и физически тормоз от бащата на децата им, който е служител на МВР и убийството било отмъщение.

 Психиатричните експертизи обаче отхвърлиха всичките ѝ твърдения и доказаха, че тя е осъзнавала действията си, убивайки по особено жесток начин децата си.

 Кристина Дунчева е осъдена да заплати на бащата Георги Трайков общо 700 хиляди лева и над 40 хиляди лева разходи по досъдебното производство и на съда.
 
Присъдата подлежи на обжалване пред Апелативния съд съд в София в 15-дневен срок.

По публикацията работи: Мария Йорданова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

В Гърция спасиха български шофьор на ТИР, заблуден от грешна навигация

С полиция и пътна техника властите от град Трикала извлекоха български ТИР и неговия шофьор невредими.  По информация на полицаите, шофьорът, който приближава с натоварен камион град Трикала, получава грешна информация за пътната обстановка от пътната навигация на колата. Завива съгласно указанията и навлиза в стара пътна отсечка, която вече не се..

публикувано на 14.11.25 в 22:46
Бойко Борисов

Борисов за дерогацията: Било каквото било - вече ще бъде, както беше

Било каквото било - вече ще бъде, както беше, написа в профила си във Фейсбук лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов по повод получените от Великобритания и САЩ дерогации от санкциите за „Лукойл“.  Борисов поздравява и благодари на екипа на Министерския съвет, както и за подкрепата на  ГЕРБ-СДС, „ДПС - Ново начало“, „БСП - Обединена левица“ и "Има такъв..

публикувано на 14.11.25 в 22:38

Рекорден брой мигранти са пристигнали на Балеарските острови

Испания регистрира рекорден брой мигранти, пристигнали на Балеарските острови. Само в рамките на 48 часа са акостирали 19 плавателни съда с близо 360 души на борда. При първата операция на Гражданската гвардия са прихванати 13 лодки, превозващи 239 души. Маршрутът от Алжир до Балеарските острови е един от най-бързо развиващите се през тази година...

публикувано на 14.11.25 в 22:37

САЩ и още няколко страни призоваха Съвета за сигурност да приеме резолюцията за Газа

Съединените щати и още няколко страни призоваха Съвета за сигурност на ООН да приеме проекторезолюцията на САЩ, подкрепяща мирния план на президента Доналд Тръмп за Газа.  В съвместно изявление Съединените щати, Катар, Египет, Обединените арабски емирства, Йордания, Индонезия, Пакистан и Турция призовават за бързо приемане на резолюцията, предложена..

публикувано на 14.11.25 в 22:29

САЩ издадоха генерален лиценз на четири български дружества на "Лукойл"

Службата за контрол на чуждестранните активи (OFAC) към Министерството на финансите на САЩ издаде Генерален лиценз "Разрешаване на сделки, включващи определени юридически лица на Лукойл в България", във връзка с наложените по-рано американски санкции срещу руския енергиен гигант. OFAC разрешава трансакции, включващи определени юридически лица на Лукойл..

публикувано на 14.11.25 в 21:21

АПИ даде съгласие за обособяване на главна улица в Сапарева баня

Агенция "Пътна инфраструктура" дава принципно съгласие за обособяване на главна улица в Сапарева баня. Това става ясно от отговора на писмо от Общината по решаване на казус от повече от 20 години, каза кметът на курорта Калин Гелев. От АПИ конкретеизират и какви процедури са необходими по корекцията на кадастралния план. Повече от две..

публикувано на 14.11.25 в 21:07
Ген. Драгомир Димитров

Ген. Драгомир Димитров: Не може да се вземе решение за "Лукойл" без информация от специалните служби

Не може да се взима решение без информацията на специалните служби, когато става въпрос за рискова инфраструктура.  Така ген. Драгомир Димитров, бивш ръководител на Държавна агенция "Разузнаване", коментира пред БНР казуса "Лукойл". Руската компания "Лукойл" води преговори с потенциални купувачи на чуждестранните си активи Крие ли..

публикувано на 14.11.25 в 20:05