Улица "Брацигово" в Добрич е в непосредствена близост до градския парк - тиха, малка, а по нея са построени предимно къщи и ниски жилищни сгради. И ако четете това описание в сайт за недвижими имоти, ще си помислите, че говорим за идеалното място за живеене. Каква обаче е действителността – улицата вече почти няма асфалт и прилича по-скоро на археологически разкопки, стърчат кабели и тръби, за тротоари изобщо не може да се говори, а като допълнителен лукс за живеещите по нея, от седмица е и без вода. След неуспешни опити за разговор с представители, диспечери и работници на ВиК Добрич потърпевшите решават да потърсят с медиите.
"Нито може да се изкъпеш, нито да пиеш вода от чешмата."
"Абсолютен кошмар е! Водата идва кална, мръсна, чакаш."
"Аз съм майка на три деца. В ужасна ситуация ни поставиха ВиК. Улицата ни прилича на лунна пътека."
"Тръбата била 70 годишна. Сигурна съм, че знаят, но водният цикъл ни прескочи. Директорът на ВиК е като сезоните – всеки сезон е нов."
"Проблемът трябва да се реши генерално. Няма да стане с кърпене", казват потърпевши.
"Диспечерът на ВиК ми вдигна телефона, пиян като мотика. Затвори ми и оттогава никакъв диспечер не вдига."
Ние също потърсихме комуникация с ВиК и изпратихме въпросите си според създадените от дружеството правила. Оттам отговарят, че първият сигнал за авария по улица "Брацигово" е подаден на 29 май. След отстраняване на аварията са сменени две отклонения по улицата.
За съжаление, жителите на упоменатата улица са засегнати за по-дълъг период поради сложността на аварията, а именно подмяна на азбесто-циментова тръба, пишат още от ВиК Добрич.
Към днешна дата получихме уверение, че аварията е отстранена, сградните водопроводни отклонения са сменени и водоснабдяването е нормализирано.
За да има по-бърза реакция на водното дружество на проблемите по улица "Брацигово", жителите ѝ отправят предложение – да се сложи кабинка с дневален, защото авариите са много, а "мизерията е пълна, Бейрут е по-добре".
Снимки: Мая Щърбанова
На 1- ви февруари православната църква почита свети мъченик Трифон. Той е един от най- славните светци лечители. В народната традиция този ден се нарича Трифон Зарезан и се отбелязва и на 14 февруари, по стар стил. В българската традиция Св. Трифон е свързан с лозарството. На 1 ви февруари се извършва ритуално обработване на лозата,..
Исус Ангелов свири от малък на пиано, цигулка и акордеон. Пише есета, разкази и поезия. "Божията Безкрайност" е дебютната му книга, събрала поезията на Исус Ангелов и картините на Ставри Калинов. Той е сценарист и водещ на концертите, които организира в Националния дворец на културата в София. От 2 до 90-годишни са почитателите му. Не искат..
Членовете на Ротари клуб интернешънъл в България помагат на децата с онкологични заболявания, за да бъде изградена фотоволтаична централа, която да захранва с електроенергия възстановителния център в село Опицвет. На 7 февруари клубът празнува 20 годишнината си. Ротари Интернешънъл е международна неправителствена организация с нестопанска цел за..
Навършиха се 111 години от рождението на народния певец Борис Машалов. Роден е в Севлиево. Борис Машалов е четвъртото от шестте деца на Елена и Никола Машалови – честни и трудолюбиви хора, водили нелек живот за да прехранват голямото си семейство. Това ги принуждавало да се местят в различни населени места, докато накрая майката Елена продава..
От 31 януари 2025 г. тръгва първият по рода си подкаст за българските православни църковни общини зад граница – „Мост на вярата“. Идеята е на екипа на програмата за чужбина на Българското национално радио (БНР) - „Радио България“ и се осъществява в сътрудничество с Българската източноправославна епархия на в Западна и Средна Европа. „Мост..
Специален юбилеен печат по повод 170 годишнина от създаването на библиотека "Зора" при читалище "Зора 1860" Сливен бе изработен, след конкурс сред учениците в Националната художествена гимназия „Димитър Добрович“. Конкурсът спечели Ивайла Дженева, 12 клас, специалност "Рекламна графика". С юбилейния знак ще бъдат подпечатани всички книги,..
Преди дни Българското национално радио – институция отбеляза своите 90 години и е неразделна част от живота на поколения българи. БНР отбеляза 90-ата си годишнина с грандиозен концерт в Софийската опера и балет През всички тези десетилетия БНР е било с вас – до вашите сърца, както в делник, така и в празник . За да отбележим тази..
Родителите да не дават електронни устройства на децата си преди да навършат 4 години и да имат поне 1000 думи в речника си. Това апелира логопедът..
Има преподреждане на политическите съюзи . С тази констатация започна анализа си на политическата обстановка в страната социологът Андрей Райчев и..
Кметът на Варна с писмо до председателя на НС заради грубо отношение на ПП "Възраждане"