Старши треньорът на футболния ЦСКА 1948 Валентин Илиев говори пред медиите на старта на подготовката на "червените", които ще участват в Лигата на конференциите. Специалистът очаква столичани да бъдат в пълен състав до няколко дни и за пореден път заяви, че отборът ще разчита предимно на млади футболисти.
Основната цел пред отбора е достойно представяне в евротурнирите и в шампионата, като все още няма пълна яснота около селекцията.
"Не сме в пълен състав. Има хора, които не са в България. Някои са с младежкия национален отбор. До ден-два ще сме в пълен състав, след това продължаваме по план. Ще имаме два лагера и контроли, които ще бъдат обявени официално. Има футболисти, които представляват голям интерес, има оферти към тях. Ще бъдете информирани, ако има нещо официално, входящо или изходящо. Искаме да имаме силен отбор и да се представим достойно в шампионата и в Европа. Ще разчитаме и много на младите, има такива с огромен потенциал. Нормално е да има интерес към Педриньо, но не знам за нищо конкретно. На този етап не мога да ви кажа нещо повече. При нас никога не е било лесно, но с много работа и вяра нещата може да се случат Зависи до голяма степен от нас самите. Имам стабилна група, ще е неприятно, ако ни напуснат основни футболисти", заяви бившият национал пред медиите.
Той е сигурен, че играчите трябва да продължат да извличат максимума от създадените ситуации.
"Хубаво е, че в последните дни и седмици се видя, че всичко е възможно, а то се случи. Сега пак ще има съмнения, но си зависи от нас. С младите ще бъде по-трудно, но имаме сплав от опитни и по-млади в състава. Доста време съм в клуба, но не са ми поставяни конкретни цели. Сам си поставям целите. Съзнавам реалността и никой от нас не лети в облаците. Иска ми се да не сме отбор, който да изиграе само два мача в Европа и да отпадне. Сигурен съм, че това е възможно, но ще бъда щастлив да изиграем повече от два двубоя в Лигата на конференциите. Имаме потенциал да го направим. Трябва да извлечем максимума - за клуба, за себе си. Няма да отстъпим от това, което сме правили. Във всеки двубой ще се стремим да извличаме максимума. На младите ще им трябва време. Хубаво е, че им даваме шанс да се развиват. Ще се мине през труден етап, но проявяваме необходимото търпение. Трябва време за адаптация", каза още Илиев.
Най-добрата ни фигуристка Александра Фейгин е една от 12-те дами, които ще имат привилегията да стъпят на олимпийския лед в Милано година преди зимните игри в италианския град. Причината е, че българката ще участва в тестовия турнир по фигурно пързаляне, който се провежда в зала "Unipol Forum" по правилата на Международния кънки съюз. Сред..
Славия и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 в последен мач от 21-вия кръг на футболното първенство. Два автогола оформиха крайния резултат на тежкия заснежен терен на стадион "Александър Шаламанов. Асен Георгиев вкара топката в собствената мрежа през първата част и донесе аванс на "белите", а през втората Ертан Томбак върна жеста, като си отбеляза автогол и..
Старши треньорът на мъжкия национален отбор по баскетбол на България Росен Барчовски смята, че макар Александър Везенков и Коди Милър-Макинтайър да са сред лидерите на тима, останалите състезатели също трябва да играят с необходимото самочувствие, информира БТА. Според него именно намирането на баланса в състава ще е ключово са доброто представяне в..
Олимпийската шампионка Алина Кабаева е назначена за нов старши треньор на руския отбор по художествена гимнастика, съобщава МК Спорт. Кабаева ще заеме мястото на Ирина Винер, която подаде оставка преди няколко дни. Кандидатите за поста старши треньор са били трима - Алина Кабаева, Олга Капранова и Анастасия Татарева. 41-годишната Алина Кабаева е..
Европейската федерация по гимнастика номинира Валентина Георгиева за приза "Гимнастичка на годината". Състезателката на Филип Янев заслужи признанието, след като през 2024 година се класира на пето място на финала на прескок на Олимпийските игри в Париж, спечели сребърен медал на същия уред на Европейското първенство в Римини (Италия) и завоюва общо..
Около 200 са подадените кандидатури в категория "Спорт" за 14-о издание на "Нощ на звездите". Спектакълът, който е посветен на талантливите деца на България, се организирана от фондация "Енчо Керязов" в четири категории "Спорт", "Образование", "Изкуство" и „Най-добър млад иноватор“. И тази година в категория "Спорт" кандидатури са подали участници от..
Отборът на Ювентус спечели дербито с Интер от шампионата на Италия по футбол с 1:0. Единственото попадение в мача реализира Франсиско Консейсао в 74-ата минута. Ювентус записа четвърта поредна победа във всички турнири и се изкачиха на четвърто място в класирането. За Интер това е втора поредна загуба при гостуване в Серия А . Тимът на Симоне..
В Къщата на художниците в Плевен е подредена изложба, която е своеобразно емоционално завръщане. Убавка и Костика са едни от най-разпознаваемите и..