В предаването „Алегро виваче“ започва поредица от срещи с носителите на призове в допитването „Музикант на годината 2023“. Галаконцертът се състоя на 31 май 2024 г. в Първо студио на БНР.
Носител на голямата награда, по волята на стотици слушатели, е Соня Йончева – артист, който принадлежи на света, комплексна личност, която притежава и проявява много свои таланти – на оперна дива, на музикален продуцент - създател на поредицата камерни концерти „Съкровени гласове“ с ярки звезди от голямата сцена, а вече и на издател - на списанието „Български артист“, чийто първи брой излезе на най-светлия и обичан наш празник – 24 май.
Соня Йончева: Грижата за културата и изкуството е инвестиция в новото поколение
В интервю за предаването "Алегро виваче" Соня Йончева сподели емоциите си да бъде обичана и подкрепяна от родната публика, както и творческите идеи, които смята да развива в бъдеще време. Чуйте в звуковия файл.
Синът на краля на западноафриканския блус Али Фарка Туре - Вийо Фарка Туре, отново бе в София с триото си. Те изнесоха концерт в петък вечер, а поканата отново бе от страна нa концертната серия "Аларма Пънк Джаз" на БНР и платформата "Афровизия". Вийо Фарка Туре се завръща в София " Музиката ще надделее над оръжията. Тя е невидима,..
"Музика от душата – хармония за сърцето", под този наслов премина първият самостоятелен концерт на абитуриентката Антония Гъркова, възпитаничка на Националното училище по изкуствата "Панайот Пипков" в Плевен. Младата гъдуларка отдавна е спечелила признанието на публиката, нейната усмивка и музика са завладяващи, а този абитуриентски..
До края на месец юни силистренци ще имат възможността да се насладят на платната с автор Магдалина Радева, изложени във фоайето на Регионална библиотека "Партений Павлович" в града. За Магдалина това е първа изложба, но тя рисува и пее от дете. "Отвъд" – това е мотото на творбите й , защото иска онези, които ги видят да усетят като нея, че..
След нетърпеливо очакване вече имаме възможност да чуем първата част от най-новия интеграл в дискографията на световнопризнато клавирно дуо Аглика Генова и Любен Димитров, който включва пълните съчинения на френския импресионист за клавирно дуо. Изданието е на различен от предишните им албуми лейбъл – Oehms Classics. Записите са осъществени в..
В предаването „Алегро виваче“ правим поредица от срещи с носителите на призове в допитването „Музикант на годината 2024“. Галаконцертът се състоя на 12 май 2025 г. в Първо студио на БНР. Събитието беше под патронажа на председателя на Народното събрание на Република България - доц. Наталия Киселова. Галаконцерт "Музикант на годината 2024" -..
За четиринадесета поредна година, на официална церемония в Първо студио на БНР бяха наградени лауреатите от годишната фолклорна класация "Надпяване" на програма "Христо Ботев". Чрез гласуване, слушателите определиха своите фаворити в единадесетте категории. Тази година слушателите избраха и "Албум на годината". "От Добруджа до Тракия" на оркестър..
"Иван Динков е непосредствено до Ботев там, на върха в българската литература. Той се отличава с класата си". Това заяви пред БНР литературният критик Никола Иванов. Той е автор на книгата за големия български поет. Най-голямото предизвикателство за всеки критик е големият поет, призна Иванов в предаването "Преди всички". В..
Преди големите жеги в любимия на плевенчани парк "Кайлъка" възстановиха кът за отдих с помощта на Областната администрация и на дарители...
Днешният църковен празник Свети Дух е обявен и за Ден на Ямбол. За учениците празничният ден е неучебен, а за всички жители и гости на града е..
Повечето езикови модели на изкуствения интелект са така програмирани, че да имат подкрепящ патос - те винаги са утвърдителни, много толерантни и..