Протестиращи затвориха за кратко пътя за прохода "Петрохан" към 19.00 часа в петък. Така те изразиха недоволството си от намерението на АПИ от понеделник да пренасочи тежкотоварния трафик за София през прохода
Близо 150 жители на Берковица, Враца и селата Бързия и Благово затвориха пътя за прохода "Петрохан", в местността "Чапраза", на разклона за Вършец. Това стана при засилено полицейско присъствие.
Заради строителството на високоскоростния път Ботевград – Видин от понеделник Агенция "Пътна инфраструктура" обмисля да бъде въведена временна организация на движението и тировете да пътуват от Монтана за София през "Петрохан".
Ето какво казаха част от недоволните хора:
"Пътят през "Петрохан" не е направен за товарни автомобили. Това, което ще бъде, ще кошмарно. Ще протестираме".
Пътят беше затворен повече от 15 минути. Образуваха се километрична колона от автомобили.
"Всяка събота и неделя минаваме и категорично сме против това тук да има ТИР-ове, защото първо не могат да се разминат и второ, образуват се огромни колони, има проблеми с движението, има условия за катастрофи".
"Има много аварии на ТИР-ове, не могат да се разминават. Не вярвам, че това нещо ще се случи, а и колко тираджии ще се навият да пътуват по тези фиби тук".
Към днешна дата няма издадена заповед от АПИ за временна промяна на движението за участък Мездра – Лютидол и прохода "Петрохан".
Снимки: Любомир АндреевАдминистрацията на американския президент Доналд Тръмп предупреди, че няма да гарантира изплащането на заплатите на федералните служители за периода, в който е спряна работата на правителството, предаде Асошиейтед прес, като се позова на меморандум, разпространен от Белия дом. Това противоречи на дългогодишната политика по отношение преустановилите..
Комитетът за извънредни ситуации в Букурещ реши всички училища и детски градини в румънската столица да бъдат затворени утре заради очакваното лошо време, съобщава новинарският сайт Хотнюз, цитиран от БТА. Властите в югоизточните окръзи Гюргево, Яломица, Констанца и Кълъраш вече обявиха, че училищата и детските градини ще останат затворени утре заради..
Китайският премиер Ли Цян ще посети Северна Корея тази седмица – първото подобно посещение на най-високо ниво след визитата на китайския лидер през 2019 г., предаде "Асошиейтед прес". Ли ще води правителствена делегация от четвъртък до събота, за да участва в проявите за отбелязването 80-годишнината от основаването на севернокорейската..
Украйна увеличава вноса на природен газ с 30 процента спрямо досегашните планове, съобщи енергийният министър на страната Светлана Гринчук. Това се налага заради масираните руски въздушни удари по украинските газодобивни съоръжения от последните дни и седмици, обясни тя. Досега Киев планираше да закупи от чужбина 4,6 милиарда кубически метра, за да се..
От пет до десет пъти ще скочи размерът на такса смет за община Кочериново за догодина, сочат предварителните изчисления по готвената нова методика за налога според броя на ползвателите за даден имот. Общината транспортира отпадъците до депото край Благоевград, където таксите също са високи, казаха от администрацията. Както почти всички..
Неспиращият от едно денонощие дъжд сериозно повиши нивото на река Белица край Килифарево и Дебелец. Белица се влива в Янтра и кметът на Велико Търново Даниел Панов разпореди непрекъснато следене на нивата на двете реки и на техните притоци от високопланинските села в Предбалкана и в Прохода на Републиката. За 6 часа река Белица е повишила..
На училищата в община Велико Търново незаконно е било отнето правото да плащат за тази година 60 % от изчислената им такса битови отпадъци. Решението е на Върховния административен съд и е окончателно. Върховният административен съд потвърди решението на Административния съд във Велико Търново от април тази година, че измененията на..
Върховният касационен съд (ВКС) директно се произнесе, че нямаме главен прокурор! Борислав Сарафов е просто един редови прокурор като всички останали...
След 15 часа днес ще бъде ограничен достъпът на хора и техника във в.с. "Елените". Причина за това са очакваните валежи. Забраната за пребиваване..
В "Елените" има река, която се казва Дращеля , тя има водосбор от 38 кв.км, дълга е над 12 км и се влива при плаж "Елените" и плаж "Козлука", това е..