В 11-ти Многомандатен избирателен район - Ловеч четири различни партии и коалиции си разпределиха четирите мандата за 50-тото Народно събрание.
За първи път откакто участват в изборите "БСП за България" и "Продължаваме промяната – Демократична България" няма да имат свой представител от региона в парламента.
ГЕРБ – СДС, ДПС, "Възраждане" и ПП "Величие" ще имат по едни представител в новия парламент от област Ловеч. Парадоксалното е, че с 11 721 гласа подкрепа, при преразпределението на гласовете, от ГЕРБ – СДС останаха с един депутат, колкото имат ДПС и "Възраждане" съответно с 4661 и 4489 гласа и "Величие", които събраха десет пъти по-малко гласове от победителите – 1330.
"БСП за България" и коалицията ПП-ДБ останаха четвърти и пети с подкрепа малко над 9% и за първи път няма да имат свой представител от Ловешко в Народното събрание. ИТН, които са шести с 250 гласа, също няма да имат народен представител от Ловешко.
Водачите на листите на четирите партии, които си осигуриха депутатски мандати - Николай Нанков, Атидже Алиева – Вели, Ивелин Първанов и Ирена Негинова влизат в Народното събрание.
14 хиляди плодни, медоносни и паркови дръвчета бяха раздадени по време на акцията на инициативата "Гората БГ" в Силистра. Целта на организаторите е тази година броят на дарените фиданки да достигне 5 милиона, а акцията премина при голям интерес от страна на гражданите на Силистра. За четвърта година "Гората.БГ" е в Силистра, въпреки лошото време, заяви..
Граждани се събраха пред районното управление в Казанлък с призив да бъде оповестена цялата информация за смъртта на 47-годишен мъж, който почина, след като беше арестуван от полицията по-рано тази седмица. 47-годишният мъж от Казанлък е бил задържан след подаден сигнал за кражба. Той е издъхнал в местната болница, докато чакал за преглед, откаран..
Папа Франциск, който написа неделната си молитва в болничното си легло, докато се бори с тежка двойна пневмония, призова за световен мир и добави, че "войната изглежда все по-абсурдна", предаде ДПА. Молитвата му бе разпространена само в писмен вид. Франциск, който е духовен водач на 1,4 млрд. католици по света, спомена Украйна, Палестина,..
Полицията е задържала 31 души преди футболната среща между отборите на ЦСКА и "Левски", която се играе на Националния стадион "Васил Левски". Арестите са извършени заради носене на забранена пиротехника и свастики, както и за неподчинение на полицейски разпореждания. Засилени мерки за сигурност в София пред мача ЦСКА - Левски
Британският премиерът Киър Стармър заяви, че Обединеното кралство и Франция ще работят с Украйна "по план за спиране на боевете“ с Русия и след това “ще обсъдят този план със Съединените щати“. Това стана преди началото на срещата на европейските лидери в Лондон, посветена на сигурността на континента. Европейски лидери се събират днес..
Кипър укрепва инфраструкурата си за защита на населението при природни бедствия и други извънредни ситуации, както и модернизира системата за ранно предупреждение. За първи път март бе обявен за Месец на гражданската защита. Все по-честите екстремни природни явления заради климатичните промени, както и причинени от човека бедствия изискват..
При руски въздушни удари в Украйна през последното денонощие има убити и ранени цивилни, съобщават местните власти, цитирани от Би Би Си. В Донецка област двама души са загинали, а седем са ранени при атаките, съобщи областният управител Вадим Филашкин. Десет души, сред които и дете, са били ранени при удари по град Херсон. Ранени има също при..
Председателят на КЗП Мария Филипова е един обикновен лъжесвидетел. Това заяви пред БНР бизнесменът Васил Божков. Фалстарт на делото срещу Васил..
" КС е представил едни данни, а манипулациите в България са много по-големи. Тези данни дали ще бъдат признати от "Информационно обслужване", или отново..
- Защо това бързане, според вас, да се влезе в еврозоната, господин Ханке? - Това галопиране идва от политиците. Те го искат, но желанието им е..