Кипър по никакъв начин не участва във военните действия в Близкия изток, заяви президентът Никос Христодулидис след отправените заплахи от лидера на ливанската "Хизбула", който предупреди Кипър да не отваря летища и бази за израелски атаки срещу Ливан.
"Кипър не се намесва във военни операции при никакви обстоятелства и изпълнява само ролята на хуманитарен посредник, която е „призната в световен мащаб и особено в арабския свят", заяви президентът Никос Христодулидис.
В телевизионно обръщение в сряда ръководителят на ливанската "Хизбула" заплаши Кипър, че ако продължи да позволява на Израел да използва неговите летища и бази срещу Ливан, може да бъде смятан за "част от войната".
Христодулидис коментира, че изявленията на ливанския религиозен лидер "не са приятни", но те не отразяват реалността. Той отхвърли категорично всякакви твърдения, опитващи се да представят военно участие на страната.
Действията на Кипър са публични и демонстрират неговия ангажимент да бъде част от решението, посочи президентът. Той специално подчерта инициирания от Кипър морски коридор за доставка на хуманитарна помощ за Газа, който се подкрепя от международната общност.
Това не е първият път, когато лидерът на "Хизбула" атакува Кипър в речите си. През май той призова Ливан да "отвори морето“, така че сирийските мигранти "да могат да заминат за Европа, за Кипър".
Министрите на външните работи на Китай и Русия са обсъдили отношенията със Съединените щати и "изгледите за уреждане на украинската криза", съобщиха лаконично от руското външно министерство. Сергей Лавров се е срещнал с китайския си колега Ван И в Пекин, където пристигна след 3-дневна визита в Северна Корея. Официално Китай пази..
Ожесточени сблъсъци между екстремисти и мигранти избухнаха в испанския град Торе Пачеко, област Мурсия. Ранени са петима души, един е арестуван. Безредиците са били организирани от крайнодесни групировки, отправящи расистки лозунги и подбуждащи към „лов“ на чужденци. В 20 часа вечерта множество младежи, облечени в дрехи с крайнодесни символи..
Локализиран е пожарът между белоградчишките села Граничак и Дъбравка, съобщи за Хоризонт кметът на Белоградчик Боян Минков. "Включиха се много доброволци от цялата област и успяхме да локализираме пожара, не да го напълно угасим, но е локализиран и няма пряка опасност за селата Дъбравка и Граничак, но пожарът върви в много тежък район към..
Френският президент Еманюел Макрон ще постави нови цели за отбрана на фона на заплахите от Русия и потенциалното оттегляне на Съединените щати от Европа. Това съобщиха от Елисейския дворец преди насрочената за тази вечер реч на президента пред въоръжените сили, която традиционно държи в навечерието на националния празник на Франция - Деня на..
"Чувството е уникално - да имам привилегията да играя на финал на "Уимбълдън" е нещо уникално за мен". Това казва шампионът Иван Иванов в интервю след спечелването на Уимбълдън, разпространено от Българската федерация по тенис. "Играта ми се подобрява с всяка тренировка, с всеки ден. Аз искам да напредвам, искам да се развивам и мисля,..
Службата за сигурност на Украйна (СБУ) съобщи, че е ликвидирала "агентурно-бойна група" на руските служби, отговорна за убийството в Киев тази седмица на полковник от украинското разузнаване. Полковник Иван Воронич бе застрелян посред бял ден в украинската столица в четвъртък. Убийците му - агенти на Федералната служба за сигурност на..
В ловешките села Къкрина и Брестово от 14 юли се въвежда режим на водата заради трайното засушаване и намалелия дебит на водоизточници В село Къкрина вода ше има от 8.00 ч. до 20.00 ч., но през ден, като селото е разделено на две зони в които ще има вода в различни дни. В Брестово вода ще има само потри часа От 16.00 ч. до 19.00 ч...
Инспектор на Симфоничния оркестър в Бостън, преди години, е оценил музиката на Петър Дънов като цитирам - "Божествена" . "Имаме много такива случаи..
Трябва да се обединят всички усилия, за да може да се стигне до позитивен резултат. Не е въпросът да се повтарят вотове на недоверие всяка седмица с..
Имаме 88 дома за възрастни хора, които са държавни и са предоставени на общините. В момента извършваме ремонт навсякъде с 383 млн. лв. по ПВУ...