Отборът на Австрия се наложи над Полша в мач от втория кръг на Група "D" на Европейското първенство, игран на Олимпийския стадион в Берлин. Защитникът Гернот Траунер откри резултата за австрийците с глава, но Кжищоф Пьонтек успя да изравни за поляците след натиск на тима. През втората част Австрия бе много по-добрият отбор, което се отрази на резултата с попаденията на Кристоф Баумгартнер и Марко Арнаутович от дузпа.
В титулярния състав на Полша отново не беше голямата звезда на тима Роберт Левандовски. Централният нападател получи контузия на коляното точно преди старта на Евро, като пропусна загубата от Нидерландия и въпреки усилията на медицинския щаб, който е работил с него индивидуално до 2 часа през нощта, но състоянието на Левандовски не е било много добро. Той бе на пейката с превръзка на дясното бедро. За Полша като титуляр в този мач започна халфът на Лудогорец Якуб Пьотровски.
В тима на Австрия защитниците Кевин Дансо, в сблъсък с когото Килиан Мбапе счупи носа си, и Максимилиан Мубер, който си вкара автогол срещу "петлите", останаха на пейката.
В първите минути тимът на Австрия се настани в половината на Полша и започна да притеснява постоянно защитата. В тези минути с физиката си се открои централният нападател Марко Арнаутович. В деветата минута Мвене от Австрия центрира отляво, а оставеният непокрит защитник Гернот Траунер с глава вкара с мощен удар в близкия ъгъл за 1:0. Това бе втори гол за футболиста на Фейенорд в 13-ия му мач за националния тим.
В 16-ата минута Марсел Забицер отправи удар към полската врата, който бе спасен от Шченсни. Полша успя да изнесе играта по-напред след първия четвърт час. В 18-ата минута Никола Цалевски имаше чудесна възможност да изравни, като топката достигна до него след разбъркване, но той стреля над напречната греда.
След удар на Зиелински имаше претенции за игра с ръка на защитник в наказателното поле на Австрия, но съдията Умут Мелер подмина ситуацията. Полша успя да се възползва от по-добрата си игра и изравни след половин час игра. Удар на Ян Беднарек в наказателното поле бе блокиран с тяло от Филип Линхарт, но топката попадна у Кжищоф Пьонтек, който заобиколи защитник и отблизо вкара топката в левия ъгъл на Патрик Пенц за 1:1. В 39-ата минута Марсел Забицер се озова в удобна позиция след бърза контраатака, но ударът му бе блокиран от Беднарек. В добавеното време на първата част Зиелински от поляците стреля опасно от пряк свободен удар, като Пенц успя да избие топката с една ръка в корнер.
На почивката играчът на Лудогорец Пьотровски бе сменен от Якуб Модер, а в тима на Австрия Патрик Вимер смени Флориан Грилич. През второто полувреме Полша започна да играе по-високо и не позволи на съперника сериозно да застраши вратата им. В 55-ата Забицер опита опасен удар, който бе блокиран с шпагат от Беднарек. Точно след час игра голмайсторът на Австрия Гернот Траунер получи контузия и бе сменен принудително от Кевин Дансо. По същото време в игра за Полша се появи Роберт Левандовски, който заедно с Карол Швидерски направи изцяло нова атака за поляците, заменяйки Адам Букса и Кжищоф Пьонтек.
В 67-ата минута резервата на австрийците Александър Прас даде остро успоредно подаване отляво, Марко Арнаутович прескочи топката, която достигна до Кристоф Баумгартнер, който направи 2:1 с отмерен удар от границата на наказателното поле. Малко след това Шченсни извади силен удар на Патрик Вимер. Австрия лиши мача от интрига в 77-ата минута. Тогава Забицер се откъсна само срещу вратаря Шченсни, финтира го, като последният го спъна и бе отсъдена мигновено дузпа. Капитанът Арнаутович се нагърби с отговорността и вкара третия гол, като стреля силно вляво от вратаря, който се хвърли в другия ъгъл. В 85-ата минута Лаймер направи голям пропуск за Австрия, като преодоля и вратаря, но от малък ъгъл не намери опразнената врата, а стреля в аут. В добавеното време Резервата на поляците Гросицки имаше шанс да намали резултата, но стреля покрай десния стълб.
Тимът на Австрия има вече 3 точки и е в добра позиция да излезе от групата, а поляците могат да отпаднат и математически от турнира след късния мач между Нидерландия и Франция.
1:1 Кжищоф Пьонтек 30
1:2 Кристоф Баумгартнер 67
1:3 Марко Арнаутович 78-дузпа
Полша: Войчех Шченсни, Ян Беднарек, Павел Давидович, Якуб Кивиор, Якуб Пьотровски (46 - Якуб Модер), Бартош Слиш (75 - Камил Гросицки), Пржемислав Франковски, Никола Залевски, Пьотър Зиелински (87 - Кацпел Урбански), Адам Букса (60 - Роберт Левандовски), Кжищоф Пьонтек (60 - Карол Швидерски)
Австрия: Патрик Пенц, Щефан Пош, Гернот Траунер (59 - Кевин Дансо), Филип Линхарт, Филип Мвене (63 - Александър Прас), Николас Зайвелд, Флориан Грилич (46 - Патрик Вимер), Конрад Лаймер, Кристоф Баумгартнер (81 - Романо Шмид), Марсел Забицер, Марко Арнаутович (81 - Михаел Грегорич)
С гол на Лионел Меси Интер Маями победи Спортинг Канзас Сити с 1:0 в първи мач от 1/16-финалите на КОНКАКАФ Шампионска лига. Аржентинската мегазвезда Лионел Меси се разписа в 56-ата минута след пас на Серхио Бускетс. Мачът беше отложен за един ден поради лошото време (в града вали сняг и студ за втори пореден ден), но условията не се подобриха много,..
ПСВ Айндховен отстрани Ювентус с 3:1 след продължения в последния мач от плейофната фаза на Шампионската лига. Нидерландците стигнаха до безценното попадение в осмата минута на първото продължение, когато отбраната на италианците допусна огромна грешка. Йоан Бакайоко центрира от дясното крило и капитанът Федерико Гати изби топката неволно към вратаря..
Реал (Мадрид) , воден от една от най-големите си звезди Килиан Мбапе, набързо ликвидира съпротивата на гостуващия Манчестър Сити и го изхвърли без особено напрежение от Шампионската лига - 3:1 в испанската столица след 3:2 в първия мач в Англия. Мбапе бе големият лидер на "белите" в този мач и реализира хеттрик. Той бе точен още в 4-ата минута, после..
Ливърпул увеличи аванса си на върха пред Арсенал на 8 точки, но едва ли е напълно доволен от гостуването си на Астън Вила, където не успя да победи бирмингамци и мачът завърши 2:2. Срещата бе изтеглена напред от 29-ия кръг на английското първенство, тъй като "червените" от "Анфилд" имат да играят финал за Купата на Лигата срещу Нюкасъл. Сблъсъкът на..
Борусия (Дортмунд) се класира за осминафиналите на Шампионската лига, след като постигна равенство без голове в реванша срещу Спортинг (Лисабон), което изпрати германския клуб напред. Първият мач в португалската столица бе завършил с категоричен успех с 3:0 за германския тим и в реванша рутинно той стигна до класирането. Серху Гираси, водещият..
Съставът на Монтана 2003 надигра хърватския Студио Загреб с 80:66 (24:19, 21:22, 24:9, 11:16) като гост в среща от редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Успехът бе втори пореден за българския отбор, след като само преди 24 часа Монтана 2003 победи друг хърватски отбор Трешневка 2009 с 81:67 и вече има актив 10-5 на второ място във..
Най-добрата българска състезателка Александра Фейгин се класира на седмо място в кратката програма на тестовия турнир по фигурно пързаляне в Милано, който се провежда година преди Зимните олимпийски игри в Италия. Фейгин получи за изпълнението си оценка от 53.36 точки, от които 29.56 за технически елементи, 24.80 за компоенти на програмата и 1.0..
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
" Европа ще се тръмпизира, въпросът е дали ще се тръмпизира докрай ". Това заяви пред БНР журналистът Мария Спирова, която живее в Лондон. Според..
Очакваме бойкотът утре отново да бъде подкрепен масово от хората и да не пазаруват от търговските вериги. С този бойкот ще подкрепим кварталните..