По-малко от 48 часа остават до общите избори в Обединеното кралство. Премиерът Риши Сунак предупреди гласоподавателите да не дават "супермнозинство" на лейбъристите в новия парламент, на фона на анкетите, които продължават да прогнозират убедителна победа за тях.
Докато лайтмотивът в предизборната кампания на лидера на Лейбъристката партия Киър Стармър е "необходимост от промяна след 14 години лошо управление на торите", то през последните дни Риши Сунак набляга на предупреждението да не се дава "супермнозинство" на лейбъристите, защото едно евентуално тяхно правителство с такова мнозинство няма да може да бъде контролирано и ще прави каквото си иска, включително да увеличи данъците, което, според пермиера, е в ДНК-то на лейбъристите. Думите на Риши Сунак са в отговор на интервю на Киър Стармър за вестник "Таймс", в което той заяви, че се нуждае от "силен мандат", за да реформира системата на планиране и да подобри икономиката.
Въпреки негативните за торите проучвания на общественото мнение Риши Сунак все още се надява да не загуби изборите или поне да не ги загуби катастрофално.
Предвид на това, че се очаква много от местата в Камарата на общините да бъдат спечелени с малък брой гласове, той заяви, че е необходимо само около 130 000 избиратели да променят мнението си и да подкрепят консерваторите, за да не се стигне до "супермнозинство" на лейбъристите, което би било пагубно за страната, по неговите думи.
Преднината на лейбъристите пред консерваторите се запазва в рамките на 20 пункта, трета е партията на основния двигател на Брекзит Найджъл Фарадж "Реформирай Обединеното кралство", която е съвсем близо до торите.
Социалните мрежи се изпълниха със спомени за народната певица Верка Сидерова, която си отиде на 99-годишна възраст. Стотици почитатели споделят своите любими изпълнения, както и емблемите на Сидерова "Лале ли си, зюмбюл ли си" и "Изгряла е месечинка" - с думи на благодарност за наследството, което остави обичаната певица. "Верка Сидерова,..
Предприети са съгласувателни действия с президентството за назначаване на главен секретар на МВР, но до момента няма отговор. Това съобщи пред депутатите от вътрешната комисия министър Даниел Митов. "Още от самото начало след встъпването в длъжност на правителството и мен като министър сме предприели съответните съгласувателни действия с..
Втора година жители на над 10 ямболски села настояват да бъде възстановен закритият преди повече от две десетилетия противопожарен участък в село Скалица. В момента населението на една трета от община Тунджа разчита на пожарникари от Ямбол, който се намира на около час пъ т. Не по-различна е ситуацията и в съседната община Стралджа...
Германският канцлер Фридрих Мерц защити днес в реч разходите от 5% за военна отбрана, приети на срещата на върха на НАТО. Той заяви, че Европа вече не може да разчита само на САЩ и трябва да направи повече за своята сигурност. Германският канцлер Фридрих Мерц говори днес пред конференцията на Федералната асоциация на кооперативните банки и..
Руският президент Владимир Путин заяви, че ще разговаря с американския си колега Доналд Тръмп по телефона. Това ще бъде първият публично обявен разговор между двамата лидери от повече от две седмици. "Днес ще разговарям с президента на САЩ", каза Путин пред руските медии по време на посещение в изложбен център в Москва.
Премиерът на Северна Македония Християн Мицкоски остро критикува отпадането на термина "македонска идентичност и македонски език" от доклада на Европейския парламент за напредъка на страната към членство в Евросъюза. Той заяви, че е предупредил за такъв "инженеринг" и отправи остри критики към предишните управляващи, допуснали, "по талибански..
В момента линията на бедност би трябвало да бъде около 782 лева , като използваме индекса на цените от малката потребителска кошница, докато Социалното министерство определя размера на линията по методиката, която е спрямо общата инфлация. Това каза пред БНР Любослав Костов, главен икономист на КНСБ, като подчерта, че от синдиката алармират от..
Едно от най-разпознаваемите и обичани лица на bTV: лъчезарният и винаги усмихнат Борислав Лазаров е гост в "Нощен Хоризонт". Той влиза в домовете..
Най-добрите поп певци и музиканти у нас започнаха кампания за набиране на средства за колегата си Данаил Данаилов, когото всички приятелски наричат..
По това време на годината лъчите са слънцето са особено зареждащи и носят нова енергия към нас . Нещо ни кара да се усмихнем в такъв ден, да бъдем..