На митинг с избиратели в Детройт президентът Джо Байдън отново потвърди своите намерения да остане в предизборната надпревара за Белия дом.
На митинг пред 2000 поддръжници на Демократическата партия Байдън определи себе си като "шампион на народа, който се намира под обсадата на силите на елита във Вашингтон".
"Аз съм кандидатът на тази партия, защото 14 милиона демократи като вас гласуваха за мен на първичните избори. Вие ме номинирахте, никой друг. Нито пресата, нито експертите, нито вътрешните хора, нито донорите - вие, избирателите. Вие решихте, никой друг и аз няма да ходя никъде“, заяви американският президент.
Множеството на митинга избухна в аплодисменти, скандирайки "Не се отказвай" и "Пазим ти гърба".
Байдън, който екзалтира тълпата с по-енергично изпълнение от обикновено, атакува Доналд Тръмп с думите, че още четири години негово управление ще са смъртоносни, визирайки цитираният често напоследък План 2025, за който се твърди че цели да върне Америка на консервативна основа.
Тръмп обаче отрича да има нещо общо с плана, зад който стои мозъчния тръст Heritage Foundation, в който участват бивши служители от неговата администрация.
След неубедителното си представяне на провелия се нетипично рано дебат с опонента му от Републиканската партия Доналд Тръмп, Байдън е изправен пред все повече призиви да се оттегли като кандидат на Демократите.
Въпреки това стратезите, занимаващи се от години с президентски кампании, считат, че не са нанесени непоправими щети на усилията му за преизбиране.
Народните представители се връщат на работа след едномесечната си ваканция . В програмата в първия ден на новия политически сезон депутатите ще обсъдят мерките за справяне с безводието в страната. Какви са обаче о чакванията на хората в малките градове от Народното събрание в новия парламентарен сезон? Депутатите се връщат на работа..
Над един милиард души по света живеят с психични разстройства, обяви Световната здравна организация ( СЗО ). Това води както до огромно страдание за засегнатите хора, така и до сериозни икономически загуби. Психични разстройства като депресията и тревожността са широко разпространени във всички държави и засягат хора от всички възрасти и с..
В четвъртък от 21:45 ч. българските национали излизат срещу европейския шампион по футбол Испания. Двубоят е първи и за двата тима в световните квалификации за Мондиала в Съединените щати, Канада и Мексико през 2026 г. Срещата на представителния ни тим с европейския шампион ще се играе пред пълни трибуни на Националния стадион "Васил..
Очевидно КПК е патерица на силните политически, които държат властта . Нито решава проблема с дефицитите в прокуратурата, които са очевидно кадрови, нито пък решава проблемите със самия замисъл за проверка. Това заяви пред БНР Иван Брегов от Института за пазарна икономика. "Тези, които мислиха, че могат да заобиколят прокуратурата, имаха една..
МРРБ набеляза мерки за подобряване на водоснабдяването на Плевен и срокове за изпълнението им. Те са 21 и включват дейности, които ще бъдат реализирани в краткосрочен, средносрочен и дългосрочен период, посочват отговорните институции и източниците на финансирането им. Публикувани са на официалната страница на Регионалното министерство. Темата..
От младежката организация на партия "Спаси София" - "Младите спасяват", настояват за инвестиционна програма за реновиране на старите вагони на БДЖ. Необходими са базови подобрения по влаковите състави , коментира в предаването "Преди всички" Константин Илиев, председател на "Младите спасяват". Последната мащабна инвестиция е около..
МОН да упражни контрол по отношение на държавната субсидия за заплати във връзка с големите разлики в заплащането на преподавателите. За това настоя пред БНР проф. Лиляна Вълчева, председател на Националния браншови синдикат "Висше образование и наука" към КНСБ. " Държавата даде тези средства, които на 100% трябва да отидат само за..
Охлаждането на имотния пазар е неизбежно . Това обясни пред БНР Лъчезар Богданов от Института за пазарна икономика, след като от данни на БНБ стана ясно,..
"Властта се събира в един човек. Опозицията се унищожава не чрез избори, а чрез политическа поръчка". Това заяви пред БНР Велислав Величков от..
Крайдунавското село Ветрен отново се превърна в ателие на открито. Деветима художници от София, Варна, Добрич и Силистра прекараха няколко дни в..