Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Никола Цолов ще стартира от първа редица в Унгария

Никола Цолов
Снимка: Формула 3

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов записа най-добрата си квалификация в шампионата, след като завърши втори в битката за стартовите позиции в Унгария. Българския лъв се пребори за място на първа редица в основното състезание в сесия, която не започна никак добре за него.

Цолов загуби първата си бърза обиколка в квалификацията заради неспазване на ограниченията на трасето на завой №4, при втория опит постигна 1.35,319 минути, което се оказа достатъчно за 21-о място във временното класиране.

Но за последните опити, за които пилотите започнаха да излизат на трасето 9 минути преди края на сесията, Цолов, АРТ Гран При и съотборникът му Лорън ван Хьопен се оказаха най-съобразителни. Ван Хьопен и Цолов поведоха колоната за последните бързи обиколки, като двамата успяха да завършат туровете си, които ги изкачиха на първо и второ място в класирането.

Ван Хьопен спечели първия си полпозишън този сезон, а Никола постигна 1.34,173 и остана втори, на 0,233 секунди. Малко пред края на бързите им обиколки обаче, на завой №11 се завъртя и излетя от трасето Люк Браунинг. Той се удари странично в стената на края на зоната за сигурност и жълтите флагове бяха сменени от червен флаг, като квалификацията приключи и след малко стана ясно, че няма да бъде подновена.

Така, с помощта на малко късмет, Никола си осигури старт от първа редица за основното състезание в неделя, а утре в спринта ще стартира 11-и. Спринтовото състезание утре започва в 10:50 часа българско време и е с дължина 19 обиколки.


По публикацията работи: Кръстина Иванова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Яник Синер

Яник Синер спечели финалния турнир в Торино

Италианецът Яник Синер спечели за втора поредна година финалния турнир на АТР в Торино. В спора за трофея той победи със 7:6 и 7:5 световния №1 Карлос Алкарас. За Синер това е 31-ва поредна на твърд корт в зала (последната му загуба е на финала в Торино преди 2 години от Новак Джокович). Конкретно в Торино за Синер това беше 10-та..

публикувано на 16.11.25 в 21:47
Никол Филипова и Елена Михайлова взеха сребро в Испания

Второ сребро за България от Световното първенство по скокове на батут

Никол Филипова и Елена Михайлова донесоха втори медал за България от Световното първенство по скокове на батут за младежи и девойки в Памплона (Испания). При 12-годишните сребърната медалистка в индивидуалната надпревара Никол Филипова и четвъртата Елена Михайлова заеха второ място в синхронните скокове с 44.120 точки. На четвърто място се..

публикувано на 16.11.25 в 19:24
Марко Бедзеки (в средата) спечели във Валенсия

Марко Бедзеки спечели финалното състезание в Moто GP

Марко Бедзеки води от самото начало до финала и спечели състезанието за Голямата награда на Валенсия в 22-ия и последен кръг от шампионата по мотоциклетизъм в клас Мото GP. 27-годишният италианец за първи път осигури втора поредна победа за отбора на Априля. Миналата седмица Бедзеки спечели убедително Гран при на Португалия, а сега повтори..

публикувано на 16.11.25 в 18:49
Александър Везенков

Везенков поведе Олимпиакос към седми пореден успех

Тимът на Олимпиакос срази Промитеас в Патра с 88:64 точки в двубой от 7-ия кръг на гръцкото първенство по баскетбол. Грандът от Пирея продължава да бъде единственият отбор в лигата без поражение от началото на сезона. Звездата на Олимпиакос Александър Везенков направи силен мач, като вкара 18 точки за 20 минути игра. Той добави 6 борби..

публикувано на 16.11.25 в 18:45
Ирландия победи като гост Унгария

Португалия се класира за Мондиал 2026, Ирландия ще играе бараж

Отборът на Португалия разгроми Армения у дома с 9:1 и се класира за финалите на световното първенство по футбол. В другия другия мач от тази 6-та група Република Ирландия спечели драматично с 3:2 като гост срещу Унгария и ще играе бараж за класиране на Мондиал 2026 в Северна Америка. В отсъствието на наказания Кристиано Роналдо хеттрик за..

публикувано на 16.11.25 в 18:43
Балкан победи Черно море в Ботевград

Балкан победи Черно море и поведе в класирането

Отборът на Балкан се наложи над варненския Черно море с 85:72 точки като домакин в „Арена Ботевград“, в среща от 7-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже. Четвъртата поредна и общо шеста победа на ботевградчани ги изкачи на първо място във временното класиране, изпреварвайки досегашния лидер Рилски спортист. Черно море е трети с..

публикувано на 16.11.25 в 15:38
Алберт Попов

Алберт Попов остана 23-ти в Леви

Алберт Попов се класира на 23-то място в първия слалом при мъжете от новия сезон в Световната купа по ски алпийски дисциплини в Леви (Финландия), а Лукас Пинейро Бротен спечели състезанието с резултат 1:50.72 минути (54.13 и 56.59), постигайки първа победа за Бразилия в Световната купа. Попов, който беше 22-ри след първия манш, се нареди 23-ти с..

публикувано на 16.11.25 в 15:34