Овладян е пожарът, който възникна преди обед до Дома за медико-социални грижи за деца в Стара Загора.
Огънят обаче е навлязъл в близко дере, където има нерегламентирано сметище.
Няма пряка опасност за децата и персонала от Дома за медико-социални грижи, но действията на огнеборците са затруднени от горящите стари гуми и боклуци, изхвърлени близкото дере.
Има и силно задимяване в района.
Според жителите на квартала нерегламентираното сметище е от години:
"Където се запали, там хвърлят гуми, боклуци, всички хвърлят там!"
"С години наред (се хвърлят) тези боклуци. Има в момента строителни предприемачи, които спокойно си хвърлят вътре боклуците. Няма кой да дойде да угаси", разказаха разтревожени жители на квартала.
На място са три противопожарни екипа и служители на Държавно горско стопанство - Стара Загора.
Изпратени са и водоноски.
По информация на секретаря на местната администрация Николай Диков на този етап няма нужда от евакуация на жителите на квартала, както и от обявяване на бедствено положение.
В сътрудничество на отделите за борба срещу трафика на наркотици на българската и гръцката полиция акцията приключи с арести, съобщават от полицията в Пирея. Операцията започва, след като на пристанището е заловен контейнер с 560 килограма канабис, натоварен на борда на кораб от Канада. Получател е българска фирма в София. Митничарите получават..
Федерацията "Спорт за хора със зрителни увреждания" иска да открие незрящите деца и нас и да ги запише да тренират при тях. Това, обаче, е непосилна задача, тъй като няма достъпна информация за броя на слепите децата в дадено училище, които биха могли да бъдат включени в спортни дейности. "Законът е такъв и ние няма как да питаме всяко училище:..
В училищата ще бъдат разпространени видеоклипове, в които лекари разказват истории от медицинската си практика и на достъпен език обясняват какви са вредите от употребата на райски газ, дизайнерска дрога и вейпове. Ще участват и известни спортисти, които ще споделят как се става голям и силен без да се докосваш до дрогата. Инициатива срещу дрогата..
Софийският апелативен съд остави в ареста Стоян Денчев, който беше заснет да подпалва борова гора край Велико Търново. Мъжът е обвинен в тероризъм, тъй като е целял да провокира страх и смут сред населението. 33-годишният Стоян Денчев поиска по-лека мярка за неотклонение. Според адвоката му Симеон Тъпов няма доказателства за тероризъм, но..
Ръководството на Регионалния исторически музей в Пазарджик внесе искане в Общинския съвет да му бъде върната залата за изложби, която преди 30 години е била отнета от културната институция, за да бъде превърната в пицария. В писмото до местната власт директорът Борис Хаджийски подчертава значимостта на музея, в който са изградени съвременни..
Край Рилския манастир е бил изгасен пожар, причинен от късо съединение в хотел "При Мечо", съобщават от полицията. Съобщава се, че сградата е била спасена от екипа на пожарната в Рилския манастир , който е изгасил пожара. Последствията са само около 2 квадратни метра опушени стени и унищожен бойлер. Пожарът е причинен от късо..
Започна кандидатстването за новото издание на конкурса "Избран продукт на годината 2026" у нас. "Международният конкурс се провежда в над 45 държави по света. Мисията му е да открива и награждава най-иновативните продукти и услуги на българския пазар ", подчерта пред БНР мениджърът на проекта Надежда Димова. По думите ѝ всички могат да..
Минималната работна заплата за 2026 г. трябва да бъде определена по сега действащия механизъм в Кодекса на труда и ще бъде 50 процента от средната..
Световното първенство по драконови лодки, което трябваше да се проведе в Русе от 18 до 21 септември , в понеделник беше отменено . Тази новина се..
БСП е изцяло на колене и каквото кажат Делян Пеевски и Бойко Борисов, това правят! С тази констатация започна интервюто си пред БНР Георги Кадиев,..