И президентът на Венецуела Николас Мадуро, и съперникът му от опозицията Едмундо Гонсалес обявиха победа в президентските избори, които протекоха на фона на взаимни обвинения, както и на съмнения в чужбина за честността на вота.
Избирателната комисия обяви, че Мадуро печели трети мандат с 51% от гласовете, а кандидатът на опозицията е получил 44 на сто.
Николас Мадуро нарече преизбирането си "триумф на мира и стабилността":
"Мога да кажа пред народа на Венецуела и пред света - аз съм Николас Мадуро Морос, преизбраният президент на Боливарска република Венецуела. И ще защитавам нашата демокрация, нашите закони и нашия народ. Остава в сила нашето послание за помирение и мирни промени. Убедени сме, че голямото мнозинство от венецуелците също иска това. Борбата ни продължава и няма да спрем, докато не бъде изпълнена волята на венецуелския народ".
Мария Корина Мачадо, която ръководи опозицията, но й беше забранено да се кандидатира, заяви, че избраният за президент е Гонсалес и то с голяма разлика:
"Едмундо Гонсалес Урутия е получил 70 процента от гласовете на изборите. Николас Мадуро - 30 на сто. Това е истината".
Опозицията обяви, че ще предприеме серия от акции, с които да защити истината.
Американският държавен секретар Антъни Блинкън призова властите в Каракас да публикува подробни резултати от гласуването, за да бъдат гарантирани честни избори.
В съвместно изявление осем латиноамерикански държави също заявиха, че е важно да бъде зачетена волята на венецуелския народ.
Камарата на представителите на американския Конгрес гласува с огромно мнозинство Министерството на правосъдието да бъде задължено да публикува материалите по разследването за сексуални престъпления на финансиста Джефри Епстийн. Предложението за обнародване на документите беше одобрено с 427 на един гласа, Единственият обявил се против -..
Президентът Доналд Тръмп нарече гостуващия в Белия дом саудитски принц Мохамед бин Салман свой "много добър приятел" и го защити от обвиненията за съпричастност към убийството на журналиста от "Вашингтон пост" Джамал Хашоги: "Много се гордея с това, което постигна. Това, което той направи, е невероятно и по отношение на човешките права, и по..
Няма да има промени в състава на Общинския съвет в Сандански, а партия “Ред, законност, справедливост“ остава без свой представител в местния парламент. Това е окончателното решение на Върховния административен съд, който отмени решението на своите колеги от Административния съд в Благоевград. Неправилна проверка на машинния вот в една от..
Товаренето на петрол на руското черноморско пристанище Новоросийск изостава с 2-3 дни от графика вследствие на пораженията, понесени миналия петък при украинската въздушна атака по терминала Шесхарис. Това твърдят източници на Ройтерс. Заради атаката същия ден международните цени на петрола се покачиха с 2 процента, а пристанището бе затворено за..
Испания ще финансира закупуването на американско оръжие за Украйна със 100 милиона евро. Това стана ясно след среща между премиера Педро Санчес и украинският президент Володимир Зеленски, който е на визита в Мадрид. Намерението на правителството да участва в координираната от НАТО програма PURL беше обявено в края на октомври. След..
"Важно е да има трайно, отговорно и смислено решение за коледните и великденските добавки" - това каза Деница Сачева, председател на парламентарната социална комисия и зам.-председател на ГЕРБ, пред журналисти в парламента, след като социалната комисия обсъди и одобри бюджета на Държавното обществено осигуряване и средствата за социалните разходи в..
Според бившия председател на НС Никола Минчев, сега евродепутат от "Обнови Европа", евентуален референдум за еврото не може да се проведе преди 1 януари и пътят на България към еврозоната е необратим. Той каза това в отговор на въпрос на БНР за днешното решение на Конституционния съд, че бившата председателка на парламента Наталия Киселова..
При превалутирането на българските левове в евро в пощите ще се проверяват документите за самоличност , като ще се прави тяхно копие и ще се извършва..
Планът "Пеевски" е в действие! С тази констатация започна коментара си пред БНР Орхан Исмаилов, председател на Народна партия "Свобода и..
Четири протеста срещу разширяването и поскъпването на зоните за паркиране в София се подготвят до края на седмицата. Елеонора Ангелова - организатор..