Шведски самолет и военен хеликоптер от авиобаза Крумово помагат в гасенето на пожара над село Сенокос, община Симитли. Продължава борбата с овладяването на огъня и над Струмяни, и в планината Славянка.
11 екипа на Пожарната, над 70 служители на Югозападното държавно предприятие, рейнджъри от Национален парк Пирин се борят с пожара над село Сенокос, община Симитли. На огнеборците помагат 25 доброволци.
По Европейския механизъм за помощ при бедствия в гасенето се включи един шведски самолет, който зарежда вода от язовир "Доспат". Заради техническа повреда вторият не пристигна. Един хеликоптер от авиобаза "Крумово" също се включи в гасенето на пожара.
В Пирин планина има около 10 активни огнища. Те са над село Сенокос. Пожарът засега е низов. Теренът е стръмен. Температурите се покачват. Появи се и вятър, който усложнява обстановката. Засега няма опасност за жителите на махала Дяковци. Там дежурят екипи с три пожарни автомобила, които при необходимост ще евакуират десетината останали жители на махалата. По-рано днес кметът на община Симитли Апостол Апостолов обяви бедствено положение. Вчера в огнената стихия бяха изпепелени 4 къщи, след което огънят обхвана и гората.
В Малешевската планина огънят е активен. Тежки машини разширяват просеките с цел превенция. Горят около 13 000 дка.
В планината Славянка пожарът обхваща 3000 дка. Гори низово на площ от около 6000 дка.
Пожар в сухи треви и тръстика е пламнал под "Топливо" във Варна, между железопътните линии и Варненското езеро. На място има пет екипа на Пожарната.
Пожарът край Вършец е изгасен. Вчера и днес огънят е унищожил около 180 декара борова гора и сухи треви.
Пожарът край Старозагорското село Ракитница е локализиранВ социалната мрежа Х, премиерът Росен Желязков, написа, че е дълбоко натъжен от трагичните новини от Грац. Расте броят на жертвите при стрелбата в училище в Австрия "Сърцата ни са със семействата, приятелите, учениците и учителите, засегнати от този безсмислен акт на насилие. България е твърдо солидарна с Австрия в този труден момент",..
Няма как без България да каже своето "да" РСМ да бъде присъединена. Реално няма доклад, има текстове от проект на доклад. Не може от ЕС да ни накарат, заяви българският евродепутат Андрей Ковачев от групата на ЕНП в интервю пред БНР. В предаването "12+3" той потвърди, че доклад няма, а приказките на премиера на РСМ Християн Мицкоски са..
Учителите в Англия могат да използват изкуствен интелект, за да ускорят оценяването и да пишат писма до родителите, се казва в нови правителствени насоки, съобщи Би Би Си. Учебните материали, разпространявани в училищата, които за първи път бяха показани ексклузивно от Би Би Си, посочват, че учителите могат да използват технологията, за да..
10 ученици загинаха при стрелба в училище в австрийския град Грац. Нападателят се е самоубил. В Австрия днес ученик уби 9 деца в училище в Грац и се самоуби. Това потвърди кметицата на Грац Елке кар. Става дума за ученик от гимназията, който според говорителя на полицията Фриц Крундинг най-вероятно се е самоубил. Осем жертви..
Товарен кораб, пълен със земеделски торове, заседна в плитчина до входния канал на Бургаското пристанище при извършване на маневра . Корабът плава под либерийски флаг и трябва да бъде разтоварен на стария насипен терминал на централното пристанище. Заседналият плавателен съд може да бъде видян от зоната за обществен достъп край Морската гара в града...
Мъж на 70 години е загинал при катастрофата, която стана днес минути преди 12:00 ч по пътя Русе - Бяла. Трафикът е пренасочен по обиколен маршрут. Тежка катастрофа затвори пътя Русе - Бяла Инцидентът е станал на разклона за Две могили, където са катастрофирали тежкотоварен автомобил - влекач с полуремарке с бургаска регистрация и лека кола от..
Един човек е задържан от полицията в София заради поругаване на гробовете на покойния патриарх Неофит и на екзарх Йосиф. Двата гроба се намират в притвора на храм "Света Неделя". От СДВР уточниха ,че инцидентът е станал снощи, но сигналът е подаден в полицията в ранните часове на днешния ден. Снети са и записи от охранителни камери в..
Преди големите жеги в любимия на плевенчани парк "Кайлъка" възстановиха кът за отдих с помощта на Областната администрация и на дарители...
Днешният църковен празник Свети Дух е обявен и за Ден на Ямбол. За учениците празничният ден е неучебен, а за всички жители и гости на града е..
Повечето езикови модели на изкуствения интелект са така програмирани, че да имат подкрепящ патос - те винаги са утвърдителни, много толерантни и..