Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Валентина Георгиева: Все още не мога да осъзная какво направих

Снимка: БНР

С цветя и балони малките гимастички от клуб по спортна гимнастика "Левски - Спартак", техните родители и състезателките от женския ни национален отбор посрещнаха на летище "София" Валентина Георгиева и нейния треньор Филип Янев. 


Уважение към двамата засвидетелстваха и президентът на Българската федерация по гимнастика Красимир Дунев, председателят на Техническия комитет - женска гимнастика към федерацията и международен съдия с най-висока категория Цветана Добрева,  председателят на КСГ "Левски- Спартак" Никола Проданов и спортният директор на клуба Милена Маврудиева.

18-годишната спортистка се класира пета на прескок на олимпийските игри в Париж. С този резултат тя изравни поситжението на личния си треньор Филип Янев, който завърши пети на същия уред на Игрите в Атина преди 20 години.

“Аз се още не мога да осъзная какво направих и какво съм постигнала. Впоследствие разбрах, че това е история и имам много емоции. Показах, че ще се върна по-силна и се върнах по-силна", заяви европейската шампионка, която се завърна в спорта след тежка контузия на коляното.


Георгиева стана първата българска финалистка на отделен уред на Олимпиада от 32 години след Силвия Митова, която врезе в топ 8 на земя на Игрите в Барселона през 1992 година.

"За мен не беше изключително важно да съм на финал. Това беше бонус. Денят на финала бе най-дългия ни ден. Последната оценка излезе в 22:50, а ние сме будни от 5 сутринта. Когато видяхме оценката, тогава всички избухнаха. За мен петото място е достатъчно", допълни спортистката.

"Не съм максималист. Перфекционист съм. Аз лично съм много доволен. И двамата си свършихме работата", заяви Филип Янев.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Кристиано Роналдо

Роналдо може да подпише с Манчестър Сити или Челси

Нападателят на Ал Насър Кристиано Роналдо може да смени отбора, за да участва на Световното клубно първенство по футбол. Според журналиста от Sport Bible Насир Джабар Челси и Манчестър Сити се интересуват от подписа на 40-годишния футболист. Португалецът може да подпише едномесечен контракт с един от тези клубове, за да играе в турнира...

публикувано на 19.04.25 в 08:37
Георги Стоянов и Панайот Димитров

Четири финала за нашите на Европейското по спортна акробатика

Българските състезатели си осигуриха участие на четири финала на Европейското първенство по спортна акробатика за мъже, жени, юноши и девойки в Люксембург. Финалисти при 13-19-годишните на темпова комбинация при женските двойки са Дея Хаджиатанасова и Рая Лозева, смесена двойка Вилиана Костадинова и Кристиан Манолов на баланс, а при мъжете и..

публикувано на 19.04.25 в 08:28
Ивет Горанова

Ивет Горанова достигна финала в Кайро

Олимпийската шампионка от Токио Ивет Горанова достигна до финала в категория до 55 килограма "кумите" на турнира Карате 1 Premier League в Кайро (Египет). Най-добрата българска състезателка изигра пет мача и записа четири победи. В групите тя надделя над Мадина Садигова (Азербайджан) с 1:0, над Мая Щерер (Швейцария) с 8:0 и завърши 1:1 с Анна..

публикувано на 19.04.25 в 05:50

Мария Магдалена Кирева с европейска титла в изхвърлянето, но остана пета в двубоя

Мария Магдалена Кирева завърши на пето място в категория до 76 килограма при жените на Европейското първенство по вдигане на тежести в Кишишев (Молдова).  Българката събра двубой от 226 килограма (106 и 120). На подиума в столицата на Молдова тя направи пет успешни опита, което й донесе титлата в първото движение - изхвърляне. Кирева демонстрира..

публикувано на 18.04.25 в 23:08
Ансамбъл (жени)

Ансамбълът ни е втори във временното класиране на световната купа в Баку

Ансамбълът на България за жени заема втора позиция във временното класиране за многобоя в кръга от световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан). Със изпълненията на съчетанията с пет ленти София Иванова, Алина Коломиец, Сузан Пуладиан, Даная Атанасова и Виктория Георгиева са единствено зад олимпийския шампион от Игрите в Париж 2024..

публикувано на 18.04.25 в 22:31

ЦСКА отстъпи на Крумовград

Отборът на Крумовград поднесе изненада и победи с 1:0 ЦСКА като домакин в среща от 30-ия кръг на футболната Първа лига. Единственото попадение в срещата реализира Момчил Цветанов от дузпа в началото на второто полувреме, докато „червените“ на два пъти уцелиха греда след удари на Йоанис Питас и Лумбард Делова.  Така „армейците“ пропуснаха шанса да се..

публикувано на 18.04.25 в 21:24

Монтана 2003 спечели титлата в женското баскетболно първенство

Баскетболистките на Монтана 2003 записаха дубъл и са новият шампион в баскетболното първенство на България.  След като триумфираха за Купата на страната по-рано през сезона, днес тимът от Монтана победи Берое с 71:67 (22:14, 24:14, 5:21, 20:19) като гост в зала „Общинска“ в Стара Загора и спечели серията с 3:1 победи. Така Монтана 2003 прекъсна..

публикувано на 18.04.25 в 20:00