Председателят на 50-ото Народно събрание Рая Назарян категорично е отказала да заеме поста на служебен министър-председател, предаде NOVA като се позова на източници. Тя е провела телефонен разговор с президента Румен Радев и е потвърдила позицията си от началото на август.
От прессекретариата на държавния глава уточниха по този повод пред "Хоризонт", че няма да коментират: "произволни спекулации" за разговорите около назначаването на служебно правителство.
От президентската институция съобщиха, че държавният глава е провел телефонен разговор и с другия потенциален служебен премиер Петър Чобанов - подуправител на БНБ, но без да посочат какъв е бил неговият отговор.
По-рано днес президентът проведе срещи с останалите длъжностни лица, от които, според промените в Конституцията, може да избира служебен премиер. Сегашният министър-председател Диимтър Главчев потвърди пред Румен Радев, че е готов да оглави и нов служебен кабинет
Два отказа получи Румен Радев от част от ръководството на БНБ - управителят на Централната банка Димитър Радев, и неговия заместник Радослав Миленков. Гуверньорът на БНБ не е променил позицията си от края на март, когато се формираше служебен кабинет за първи път по новите конституционни правила и той отново участва в тези консултации.
Последният официален отказ днес дойде след срещата със заместник- председателя на Сметната палата Тошко Тодоров.
След този втори кръг от консултации с потенциалните кандидати, президентът трябва да реши кой ще получи мандат, за да се опита да състави служебно правителство, което да подготви изборите за 51-во Народно събрание, които вероятно ще бъдат през ноември. Крайното решение на държавния глава минава през два президентски указа.
Освободиха от затвора двама бивши гръцки депутати от обявената за терористична организация партия "Златна зора". Скоро съдът ще освободи и останалите петима осъдени от партията, а това може да промени политическото равновесие в страната. След излежана част от присъдата и добро поведение в затвора съдът в Лариса освободи двама бивши депутати..
Новите мерки за облекчаване на автомобилния трафик и сигурността на хората, пресичащи международния път Е-79 в района на град Кресна, се приемат противоречиво от пътуващите и от местните жители. Повечето смятат, че това няма да реши проблема със задръстванията през лятото. Пешеходният светофар, който бе монтиран от двете страни на..
В резервата "Сребърна" започна подготовка за изпомпване и пренасочване на води от река Дунав към водното огледало на езерото. Целта е да се предотврати засушаването и да се защитят видовете, обитаващи уникалната екосистема. Сериозна заплаха за резервата "Сребърна" заради ниското ниво на водата в езерото Спешно изпомпват вода от Дунав за..
За мащабен токов удар съобщават медии в Чехия. В Прага е спряло да се движи метрото, както и по-голямата част от трамвайните и тролейбусните линии. Съобщава се и за заседнали хора в асансьори, не работят банкоматите. Прекъсване на тока има и в други градове на Чехия, сред които Млада Болеслав, Усти над Лабе, Храдец-Кралове. Премиерът на..
След направената комплексна проверка на фирмата от Велико Търново МАГДАК, чийто камион се вряза на 24 май в козирката на бензиностанция при село Радомирци, са открити 114 нарушения, а наложените глоби до момента са за 97 000 лева. Проверка на всички 470 камиона на фирмата, чийто тир вчера катастрофира край Телиш Предстои Главната инспекция по..
Пониженото ниво на река Дунав в последните седмици не оказва влияние на нормалната работа на АЕЦ "Козлодуй" и изпълнението на производствения график, съобщават от атомната централа. За надеждната експлоатация на блоковете в проекта на АЕЦ "Козлодуй" е включена собствена брегова помпена станция, оборудвана с 34 мощни помпи. Съоръжението е..
Със 120 гласа "за" - от ГЕРБ-СДС, ДПС-Ново начало, БСП и ИТН - 47 - "против" и 22-ма въздържали се парламентът одобри на първо четене промените в Закона за противодействие на корупцията, внесени от депутати от формациите, подкрепящи правителството. Проектите, внесени от ПП-ДБ и "Възраждане", бяха отхвърлени. Приетите предложения..
Вносител или износител на електроенергия е България няма никакво значение. Това дали сме износител не трябва да е панацея, защото сме общ пазар и..
Не левовете са по-добрите пари, а еврото - по-лошите пари, които тласкат към инфлация, а това, че всяка фирма и предприятие се стреми към по-високи..
Минималното възнаграждение за лекар без специалност и за медицинска сестра да бъде 150 процента от средната заплата за страната - това предлагат в..