Валентина Димитрова спечели титлата в спринта на 6 км при девойките на световното първенство по летен биатлон в Отепя (Естония). Така тя донесе второ злато за България от шампионата, след като в четвъртък Лора Христова стана първа в суперспринта на 7,5 км в същата възрастова група.
21-годишната Димитрова измина трасето за 18:03.9 минути, след като направи две грешки в първата от двете стрелби. тя обаче показа страхотно бягане, особено по втората обиколка.
Втора се нареди Виктория Хвостенко (Украйна) на 0.6 секунди с десет от десет повалени мишени, а трета е сънародничката й Олена Хородна с две грешки и пасив от 18.5 секунди.
Лора Христова остана на четвърто място с три пропуснати мишени и на 22.3 секунди след Димитрова.
На шампионата през миналата година в Осърбле (Словакия) Христова стана шампионка в спринта, а Димитрова се нареди трета.
Участваха още четири българки - Стефани Йолова е 17-а с три грешки, Райа Аджамова - 43-а с пет, Ирина Георгиева - 48-а с шест и Никол Кленовска - 50-а със седем.
По-рано днес в същата дисциплина при младежите България класира двама биатлонисти в първата десетка. С един пропуск в двете стрелби Константин Василев се нареди шести, на 1:15 минути след шампиона Виталий Мандзин (Украйна), а без грешка на рубежа Георги Джоргов финишира девети.
Останалите българи са съответно - Георги Наумов - 27-и с една пропусната мишена, Веселин Белчински - 31-и с четири и Николай Николов 43-и с шест от общо 86 финиширали.
По-късно днес предстоят спринтовете за жени и мъже с участието на Милена Тодорова, Владимир Илиев, Антон Синапов и Васил Зашев.
Световното първенство в Отепя завършва утре с преследванията за 'ношите и девойките и масови гала стартове за жени и мъже. Летният шампионат на планетата е последното голямо изпитание преди старта на новия сезон, който започва на 30 ноември с кръга за Световната купа в Контиолахти (Финландия).
Националният отбор на България по баскетбол за мъже допусна поражение от Австрия със 76:88 (14:24, 14:24, 25:28, 23:12) като гост в Швехат в първия си мач от група F в предварителните квалификации за Световното първенство в Катар през 2027 година. За австрийците успехът бе първи от двата им изиграни двубоя, като в първата среща отстъпиха при гостуването..
Лудогорец и Ференцварош завършиха 0:0 в първа среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Реваншът е следващата седмица във вторник (12 август) на стадион „Групама Арена“ в Будапеща. Ференцварош започна силно срещата, но не създаде нищо интересно пред вратата пазена от Хендрик Бонман. В 15-ата минута Кайо Видал центрира в наказателното..
Атакуващият футболист на Локомотив (София) Спас Делев преподписа с клуба до 2027 година. Делев дойде в тима през зимата и записа 21 мача, в които се отчете с 9 попадения и 9 асистенции. Той изигра ключова роля за спасяването на Локомотив и бързо се превърна в любимец на „червено-черната“ общност. „Много съм щастлив тук и наистина се чувствам като у..
Американската ски легенда Линдзи Вон, която се върна на пистите след петгодишно прекъсване, ще работи с норвежеца Аксел Лунд Свиндал като треньор в олимпийската година, обяви самата тя, цитирана от АФП. "Да интегрирам Аксел в моя екип за този сезон изглежда като естествен етап и невероятно вълнуващ. Ние сме споделяли толкова истории в планината,..
Софийският градски съд спря вписването на новото ръководство на БФ лека атлетика. На заседание на 1 август 2025 г. новият Управителен съвет на централата избра Георги Павлов за председател. Отчетно-изборното събрание бе белязано от грозни сцени, а някои от присъстващите клубове, включително и бившият председател Иван Колев заявиха, че изборът е бил..
Отборът на Сабах пристигна в София за първия мач от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Играчите на азербайджанския състав кацнаха в ранния следобед в България за двубоя със "сините", насрочен за 7 август от 21:00 часа на "Георги Аспарухов". Отборът на Сабах, воден от бившия треньор на Лудогорец Валдас Дамбраускас, се надява на..
Манчестър Юнайтед отправи официална оферта за малко под 74 млн. паунда за нападателя на РБ Лайпциг Бенямин Шешко. Сумата се състои от първоначално платени 65 млн. паунда плюс около 8.9 млн. паунда под формата на бонуси. Интерес към словенеца има и от страна на Нюкасъл, който изпрати по-рано второ подобрено предложение за услугите на стрелеца - 69.7..
Минималната работна заплата за 2026 г. трябва да бъде определена по сега действащия механизъм в Кодекса на труда и ще бъде 50 процента от средната..
Световното първенство по драконови лодки, което трябваше да се проведе в Русе от 18 до 21 септември , в понеделник беше отменено . Тази новина се..
" Има цял букет от руски имоти в страната, за които не е ясно по какъв начин са придобити и защо са собственост на руската държава . След серия наши..