Американската писателка Ви Кийланд е позната в България с романтичните си истории, често развиващи се именно през лятото. "Проектът", „Неочаквано“, "Неуместно" са само част от заглавията на Ви, продали милиони копия по света и направили я номер 1 в класациите за бестселъри.
"Лятно предложение" е най-новата ѝ книга, излязла на българския пазар.
"Лятно предложение" започна като повечето ми книги. В началото описвам забавния начин, по който двамата ни герои се срещат. Не съм автор, който построява сюжета на книгата си още в началото. Дълго мисля за героите, за първата им среща. След това започвам да пиша и, ако почувствам връзка с персонажите в началото - довършвам книгата. Ако не усетя връзката – изоставям идеята, сподели специално за БНР в предаването на програма "Хоризонт" - "Чуй лятото" Ви Кийланд.
"Лятно предложение" започна с идеята за сляпа среща, на която героинята ни отива, макар и да не е особено ентусиазирана. Среща човек, който ѝ допада. Открива обаче, че не с него трябва да се срещне. Всичко започва с този забавен момент. Той е нещо като известна личност, макар и тя да не го познава, разказа още Кийланд и добави детайли около своите персонажи:
"Това са двама много различни герои. Жената е много организирана, тя е бизнес дама. Мъжът пък е професионален спортист. Харесваше ми да пиша за тези двама души, идващи от коренно различни светове. На пръв поглед те не бива да бъдат заедно и, може би дори не искат да бъдат. Карат се непрекъснато. В книгата обаче се влюбват, въпреки желанията си“.
Не само сюжетите на Ви Кийланд са вълнуващи. Нейният път към писането също е нелек.
"Всичко започна през 2012-та. Винаги съм била заинтригувана от писането. През целия си живот съм запален читател. Такова е цялото ми семейство. Исках да напиша нещо, но за себе си. Така създадох първата си история, без да мисля да я издавам. Не бях я показала дори и на съпруга си. По-късно през 2012-та Ню Йорк бе ударен от урагана Санди. Долният етаж на къщата ни бе под вода. Децата ми бяха много малки по това време. Трябваше да живеем известно време в каравана. Това ми показа колко кратък всъщност е животът.
Както и защо трябва да харесваш ежедневната си работа. По това време бях юрист. Не харесвах работата си. Една нощ реших да издам онова, което бях написала. Попаднах на статия за самопубликуването. Реших да го направя. За идеята ми споделих само на съпруга ми.
След две години разкрих на цялото си семейство. Редактирах първата си книга и я издадох. Пет години работех и като автор, и като юрист. Пишех по нощите и през почивните дни. Животът се променя твърде бързо, трябва по-често да даваме шанс на желанията си", сподели авторката.
Повече чуйте в интервюто на Иван Русланов с Ви Кийланд за БНР.
Видях всичко в журналистиката. Това заяви пред БНР журналистът Валерия Велева, която празнува своята 70-та годишнина с представяне на две свои книги – "Рани от власт" и "Ах, тази власт". "Двете книги обхващат периода от падане на власт на Тодор Живков до наши дни. В едната съм събрала интервюта, които съм правила от 1991 година до днес...
" Темата в пиесата е това, заради, което хората идват, за да я гледат, а темата за любовта е точно такава, но аз обичам да правя такива пиеси, в които на зрителят накрая малко надежда да му дам , каза за БНР Йордан Славейков, режисьор, писател, драматург и преподавател. Поводът за срещата ни е най-новото му представление "Прашка" , чиято..
В книгата " Късно завръщане" на Валентин Григоров от София ви докосвам до един позитивен, динамичен и енергичен човек. Тя съдържа лирика, приказки и разкази и от нея лъха ведрият дух на автора. С любимата Венета Терзиева, която преди време съм представяла ,живеят и работят в Берлин, събират българи - писатели в Милано, зареждат хората с..
Експозиция от 38 икони, създадени в периода 17-19 век вече имат самостоятелно зала в Художествената галерия на Русе . Те ще бъдат достъпни за посетителите целогодишно и тази промяна е част от новата концепция на галерията. С акапелни църковни произведения, изпълнени от камерния хор на Държавна опера - Русе, тържествено и с подобаващо..
Днес в Дома на киното в София се открива филмовият фестивал МЕНАР. Той запознава българската публика с културата и традициите на Югоизтока и ислямския свят. Това е 17-тото му издание. Зрителите да очакват една добра селекция от игрални, документални и късометражни филми, които ще се се излъчват до 30 януари, обясни пред БНР Здравко..
На сцената на Пловдивския театър тази вечер ще се състои премиерата на спектакъла "2084. RЕХ. Или последният цар на света" . Автор на пиесата е руският драматург Кирил Фокин , а постановката е на македонския режисьор Деян Пройковски . Ироничната антиутопия ще поведе зрителите към близкото бъдеще – свят, в който човечеството е постигнало..
На 10 януари в красивата стилна зала на Дома на австрийските инженери в двореца Ешенбах в центъра на Виена се проведе забележително музикално събитие - Новогодишният благотворителен галаконцерт на Виенската гимназия Терезианум. Държавният комплекс Терезианум включва ефектни исторически сгради, датиращи от няколко века и е седалище на..
Проблемите в детското здравеопазване и липсата на лекари не са от вчера, те са от доста години. Недостиг има в общинските и държавните болници,..
Достатъчно е да сте в едно помещение с болен от грип, който да се изкиха и изкашля няколко пъти и се заразявате в рамките на часове . Началото е..
Грипният вирус е характерен за месеците януари и февруари и нашата имунна система трябва да бъде подготвена да се справи по-лесно с това заболяване...