Така евродепутатът и заместник-председател на ДПС Илхан Кючюк защити решението на Централното оперативно бюро на ДПС, с което Делян Пеевски беше изключен от партията заедно с други депутати, сред които знакови лица.
"Не само освободихме хора от ръководни длъжности, но и ги изключихме", уточни той, като нарече случилото се "два закономерни акта".
Пред БНР Кючюк заяви, че това е "закономерен ход, когато едно лице се опита да блокира решенията на колективните органи на партията".
Според него "почетният председател и общностен лидер Ахмед Доган" е използвал личния си авторитет, когато неотдавна публично призова "Делян Пеевски и групата около него да проявят морал".
"Неговата цел е била да уязви ДПС, да го направи слабо и да контролира марката "ДПС". Той ще използва всички бухалки", коментира Илхан Кючюк и прогнозира:
"Няма да успее с тези бухалки – и медийни, и политически, и репресивни."
"Той не може да разбере едно нещо – че тази партия е създадена в името на името."
В предаването "Преди всички" Илхан Кючюк запита защо до момента съпредседателят на ДПС Делян Пеевски не е споделял отговорността си с другия съпредседател – Джевдет Чакъров и даде пример с подписване на празни листове от депутати от разпадналата се група на ДПС.
Номинацията на Искра Михайлова е лично предложение на Пеевски, няма колективно решение, посочи още евродепутатът.
"Не ги е питал, убеден съм. Това не е номинация на ДПС. Това е номинация на Делян Пеевски. ДПС няма да има номинация."
Въпросът е за какъв ресор България реално ще може да вземе и ще успее да се пребори. Остават само 5 държави, които още не са номинирали своя еврокомисар, 3 или 4 от тях вече са направили своите заявки за ресор и остава само да подадат името, обясни заместник-председателят на ДПС и предупреди за опасността "да вземем това, което ни оставят другите".
Сред силните ресори, за които може да настояваме, Кючюк посочи енергетиката, кохезионната политика – защото "се отдалечаваме много драматично от европейските социално-икономически стандарти на развитие", както и политиката по разширяване.
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
"Донякъде се обезсмисли този конкурс за главен архитект, след като със заповед на кмета – правомощията за тази длъжност бяха сведени от 54 на 6". Това обясни пред БНР арх. Петър Диков, председател на Съюза на архитектите. Арх. Богдана Панайотова е преминала успешно последния етап на конкурса за главен архитект на София Архитект Богдана..
Близо 80% от насажденията с праскови, сливи и череши в Сливенско са унищожени от минусовите температури през последните дни. Единствените мерки срещу студа са огнища със запалена слама, която с дима си допринася за температурна разлика. Днес сливенското поле с овощни насаждения беше в дим с надежда да се спаси част от реколтата. Стопаните..
21-годишен мъж е с отнета книжка след рисково шофиране по столичен булевард. Проверката е станала факт след излъчване на видеоклип с действията. При явяването му в полицията е станало ясно, че към момента той е неправоспособен, отнети са му всички контролни точки. Полицаите са прекратили и регистрацията на автомобила.
Проблемът е толкова голям, че АПИ нямат правилен ход . Такова мнение изрази пред БНР а рх. Иван Шишков, бивш регионален министър, след като темата за състоянието на пътищата у нас отново стана обект на обществено внимание заради смъртта на 12-годишната Сияна, която загина в тежка катастрофа. Председателят на АПИ Йордан Вълчев е разпитан като..
Южноцентралното държавно предприятие в Смолян раздаде безплатно фиданки по повод Седмицата на гората. Тази година се навършват 100 години от първото отбелязване на Седмицата на гората, която стартира през 1925 година като Празник на залесяването. Мотото, под което ще премине честването на юбилея, е ”Век от вечността в създаване, опазване и грижа!“...
Пълната подкрепа на правителството за работата на приходните агенции изрази министър-председателят Росен Желязков по време на днешната работна среща на тема "Бюджет 2025: План и мерки за изпълнение на приходите". В срещата участваха министърът на финансите Теменужка Петкова, зам.-министрите на финансите Кирил Ананиев, Методи Методиев и Галя..
В еврозоната България може да влезе на 1 януари 2026 г. или началото на 2027 г. Средата на годината никога не е ставало и никога няма да стане, защото банковата система трябва да се преформатира 2 пъти за година, а това е скъпо. Може да влезем на 1 януари 2026 г. или 1 януари 2027, ако дотогава изпълняваме критериите, може и да е по-нататък,..
Помощник-фармацевтите настояват за спешни законодателни промени. Това съобщи пред БНР Лиляна Петрова, председател на УС на Българската асоциация..
Какво означава това, че Съюзът на българските учители се включва в дискусиите около въвеждането на нов задължителен учебен предмет "Добродетели и..
Министерството на образованието и науката ще предложи изучаването на религия в задължителния учебен план, като се акцентира върху изучаването на..