Mощен вятър, с изключителни пориви до 90 км/ч и пороен дъжд изненадаха Вечния град.
Върху историческия център са паднали над 80 мм дъжд на квадратен метър, колкото пада средно за цял есенен месец. Наводниха се и редица квартали и някои спирки на метрото, улици станаха реки, изкоренени са дървета, мълния удари Арката на Константин. От Археологическият парк“ Колизеум“ казаха, че негови служители веднага след това са отишли на място и всички фрагменти са обезопасени.
Съветникът по околната среда на Римската община Сабрина Алфонси обясни, че бурята е настъпила внезапно и не била предвидена в нито един метеорологичен доклад. Кметът на Рим Роберто Гуалтиери каза, че това е безпрецедентен случай и че са избегнати по-сериозни щети.
Прогнозите за времето в Северна и Централна Италия през следващите дни са за опасно влошаване с реален риск от бури и внезапни наводнения в резултат на сблъсък между студени и горещи въздушни маси.
Детски онкоцентър и помпена станция са в близост до възобновения пожар край Опицвет. От пожарната казаха, че екипи пътуват към западния фронт за разгорелия се преди повече от денонощие огън в района. Комисия е започнала да описва щетите в селата Богьовци и Безден, които бяха засегнати по-рано. Пострадали хора няма, но жители на Безден се..
Израелската армия да спре да избива цивилни, които се опитват да получат хуманитарна помощ, предупреди върховният представител на Европейския съюз за външната политика и сигурността Кая Калас след като от ООН съобщиха, че през последните два месеца по този начин са били убити повече от хиляда души, предаде Ройтерс. Говорителят на Калас -..
Към момента 10 града и 170 села в 57 общини в България са с нарушено водоподаване и са на режим. Това съобщи министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов. Като основна причина за проблема той посочи амортизираната инфраструктура, засушаването и липсата на валежи вследствие на климатичните промени. Правителството..
Поредицата вотове на недоверие в голяма степен девалвира този инструмент на парламентарната демокрация. Това каза вицепремиерът Атанас Зафиров. Според него предстоящият вот на недоверие към правителството на Росен Желязков отново ще бъде неуспешен: "Виждате, че на всеки следващ вот конкретната тема на вота остава все повече на заден..
Утре от 13.00 часа в Народното събрание по инициатива на парламентарната група на МЕЧ ще се проведе среща на парламентарните сили, за да се обсъди внасянето на пети вот на недоверие срещу правителството на Росен Желязков. Това потвърдиха за БНР от партия МЕЧ. МЕЧ канят опозицията за общи действия за вот на недоверие за провал в сектор..
Украинският парламент одобри поставянето на две ключови правителствени антикорупционни агенции под прякото ръководство на главния прокурор, който се назначава от президента. Гласуването във Върховната Рада се случва ден след ареста на служител, работещ в една от агенциите, който предизвика критики на неправителствения сектор към властта...
Голям пожар бушува в района на село Марулево, област Благоевград. Три пожарни автомобила са изпратени на мястото на пожара и гасят огъня. Има опасност за две къщи, които са в близост до пожара. Площта на пожара не е малка, каза директорът на Регионалната дирекция ПБЗН - Благоевград Валентин Василев.
"Борисов е заинтересован от съхраняване на правителството. Същевременно той изпраща послания, че няма да стои като заложник заради управлението. ГЕРБ..
Има шанс за голяма катастрофа и всички го знаем - партийни ръководители и на площада. И този път нещата са опрели на кокал, предупреди..
Опитът да се влезе в офиса с взлом беше акция за сплашване, натиск и смачкване на сдружение "Боец" , каза лидерът на сдружението Георги Георгиев в..