Президентът на Българския футболен съюз (БФС) Георги Иванов обяви, че на 11-и септември ще се проведе следващото заседание на изпълнителния комитет на централата. Той анонсира няколко важни промени и мотивира решенията, които ще бъдат взети, както и обяви какви предложения още ще се гледат.
Едно от важните неща е смяната на изпълнителния директор на БФС Борислав Попов, което предизвика сериозно учудване сред журналистите. Опитният юрист обаче явно ще се раздели с поста си, макар очакванията са да остане на работа в сферата на фубола. Също така прогнозите сочат, че мястото му ще бъде заето от Добрин Гьонов - доскоро изпълнителен директор на ЦСКА 1948, а също така и член на УС на Професионалната лига.
"Който не си върши работата, ще бъде сменен. И компромис няма да правя в тези неща. На 11-и септември имаме изпълком, на който ще бъде сменен изпълнителният директор. Разбира се, че има решение кой ще го смени. Мислите ли, че ще сменя някой без да съм решил и кой ще го замени? Нека да мине изпълкома и ще разберете всички неща, които ще се случат", заяви Иванов.
След това пък подчерта, че националната футболна база в нейната хотелска и ресторантска част вече няма да бъде преотдавана под наем на други лица с комерсиална цел. БФС остава управляващ базата, натърти президентът на центраата.
"Има и други неща, които ще се случат, тях също ще ги научите. Става въпрос и за базата, ще се прекрати договора на външата фирма, която я управляваше. Базата ще се използва само от националните отбори и за футбола. Ще се прекратят всички тези практики с отдаването под наем на футлолната база. Има и още много неща, които трябва да решим на изпълкома, но тези неща ще ги разберете след края на заседанието. БФС ще управлява базата си".
За Съдийската комисия и промените в нея тоя обясни и какво е наложило да се реагира така бързо. "Предвид създалата се ситуация, напрежението и недоверието, което имаше към съдиите и съдийската комисия. Съдиите също трябва да се вземат под внимание, нормално беше да се направи промяна. Смятам, че това е за добро. Казал съм на всички хора във всички отдели, работещи във футболния съюз, че всички отбори трябва да бъдат равнопоставени и да работят по правилата. Това беше основното, заради което са напраени промени в съдийската комисия".
Освен испанският шеф на съдиите Давид Фернандес Борбалан, от комисията си тръгнаха още мениджърът за системата за видеоповторения (ВАР) Петър Петров, както и Стоян Алексиев - мениджър на самата комисия.
"ВАР-мениджър ще бъде българин, залагаме на наш кадър. Ако обаче видим, че пак не могат да се справят, ще направим промени и в това естество.по всякакъв начин се опитваме да начерим точната формула. В крайна сметка не всеки, който е назначен, може да се справи. Но всеки един трябва да си защитава името авторитета, името в работата си".
"Станислав Тодоров в момента е временен, но ще бъде постоянен председател, защото предстои изпълком. Изпълкомът утвърждава председателят на съдиите. Затова след 11-и септември Станислав Тодоров ще бъде официално председател на съдиите, а за момента е временно изпълняващ длъжността. Но трябва да се направят наряди, следващата седмица има мачове. И ние трябва да работим в тази насока".
"За мениджър на съдийската комисия също има варианти. С хората в момента разговаряме, но ще ги разберете в понеделник, когато имам среща с всички. Тогава ще научите имената им", коментира промените в БФС лидерът на българския футбол.

Националният отбор на България по футбол записа скок от три места в обновената ранглиста на ФИФА за ноември месец. "Трикольорите" регистрират прогрес благодарение на победата си над Грузия във вторник и увеличават актива си от 1263,07 точки до 1272,19 точки. С това те вече са на 88-мо място в света, след като през октомври бяха паднали до 91-ва..
Илия Янев съдийства на едно от най-мащабните спортни събития в света – 15-ите Национални китайски игри, които продължават до 21 ноември, съобщават от БФ Гимнастика. Янев, който е преподавател в Национална спортна академия „Васил Левски“ и треньор в клуб Левски Спартак, е част от елитния международен панел на състезанието. В турнира по спортна..
След изиграването на последните мачове от световните квалификации в зона "УЕФА" вече е ясно кои отбори от Европа ще играят директно на Мондиала догодина и кои ще трябва да минат през пресявките на баражите, за да си осигурят квота. Директно класиралите се са тези, които завършиха на първите места в своите квалификационни групи, докато на бараж отиват..
Петкратният световен шампион Бразилия завърши наравно 1:1 с Тунис в контролна среща, която се игра във Вилньов д'Аск. Футболистите на Карло Анчелоти трябваше да наваксват изоставане, а пропуск от дузпа на Лукас Пакета ги лиши от това да се поздравят с втора поредна победа. Изненадващо Тунис поведе още в 23-тата минута чрез Хазем Мастури. Минута преди..
Два гола в добавеното време донесоха победата на Шотландия с 4:2 над Дания, а с това и първо класиране за "гайдарите" на световно първенство от 1998 година насам. В пряк сблъсък за първото място в квалификационна група "С" шотландците поведоха на стадион "Хемпдън Парк" още в четвъртата минута, когато Скот МакТоминей вкара сензационен гол със..
Селекционерът на българския национален отбор Александър Димитров беше изключително щастлив от първата победа в група "Е" на Световните квалификации. "Лъвовете" се наложиха с 2:1 над Грузия и записаха първи точки в потока, макар да остават последни в групата. "Играчите заслужават моето уважение, както и на всички. Стараха се, играха..
Българският национален отбор по футбол спечели с 2:1 срещу Грузия в последната среща от Световните квалификации в група "Е". Георги Русев в 10-ата минута откри резултата, а Филип Кръстев в 24-ата направи преднината още по-убедителна. Лука Лочошвили върна едно попадение в 88-ата минута за гостите. Така българите все пак записаха първи три..
"Конституционният съд удари звучна плесница на доцента по конституционно право ." Това мнение изрази пред БНР бившият конституционен съдия и..
Президентът Румен Радев определи решението на Конституционния съд като победа на правото над произвола на политическата класа. "Призовавам..
"При първичната и извънболнична медицинска помощ (ПИМП) увеличението е 5,5% и ние приемаме това като нещо разумно, съобразно ситуацията в държавата, не..