Заради неизплатени стари задължения "Булгаргаз" запорира тази сутрин една от сметките на столичното топлинно дружество.
"Там имаме отново голям системен проблем, тъй като не става дума само за тези 25 милиона, заради които е запорът. Там има милиард и 600 задължение и там е изключително нужно ние да работим с държавата, тъй като, както виждате - и транспорта, и "Топлофикация", и много други теми изискват активна роля на държавата.
Което, сами разбирате, колко е трудно в състояние на постоянен изборен процес, където трудно се взима отговорност, трудно се взимат решения, пък проблемите искат такива", коментира кметът на София.
Дългосрочно решение за дълговете на столичната "Топлофикация" кметът на София и ръководството на дружеството ще търсят идния понеделник на среща при служебния министър на енергетиката Владимир Малинов:
"Искам да успокоя столичани, че зимата ще бъде топла и доставките на природен газ за "Топлофикация София" няма да спрат нито за секунда. "Булгаргаз" ще продължи да доставя природен газ на "Топлофикация", но от друга гледна точка е необходимо да бъдат предприети съответните действия - на първо ниво - оперативното управление на "Топлофикация София", включително и на ниво Общински съвет и Община, за намиране на вариант за уреждане на финансовите отношения, плащане на дължимите такси и тарифи към "Булгаргаз", каза министърът.
"Ако властта изгуби президентските избори, това ще е ясен знак за нова политическа ситуация в страната, която изисква нови алтернативи. Тук може да застане Радев", обясни пред БНР Първан Симеонов, агенция "Мяра". "Това, което чака България в близко бъдеще, е ос, на която от едната страна ще бъде полюсът Радев, от другата - полюсът..
Полицията в Гърция арестува участник в българска група за телефонни измами. Потърпевшите са възрастни жени на остров Крит. В автобуса от Атина за София гръцката полиция арестува пътничка, която участвала в телефонни измами на българска престъпна група. Полицията съобщава, че арестуваната е чехкиня и е транспортирала парите до..
" Въпросът не е кой продава, а какъв е контролът, защото именно това е което липсва и ние го видяхме в хаоса със самите имоти, с тяхната идентификация, с качването и свалянето на разни списъци, с липсата на каквато и да е комуникация с местната власт". Това коментира пред БНР журналистката Емилия Милчева. Радев наложи вето върху Закона за..
Правителството отпусна 34 милиона лева за сценичните изкуства, съобщи министърът на културата Мариан Бачев. По думите му осигуряването на средствата е станало по-рано от очакваното: "Знаете, те са театри, опери, филхармонични дружества, симфониети, балетни центрове. Това е едно логично поведение на правителството по отношение на сценичните изкуства,..
Рискът от трудови злополуки се увеличава с между 7 и 10 процента, когато температурата се повиши над 30 градуса. Това каза за БНР вицепрезидентът на КНСБ Огнян Атанасов, като се позова на различни изследвания: "Хората трябва да разпознават симптомите при човек, който е получил топлинен удар - обезводняване, нарушение в кръвобращението. Първите признаци -..
Във Великобритания Националният съвет на началниците на полицията заяви, че полицията ще бъде насърчавана да разкрива етническата принадлежност и националността на заподозрени, обвинени в нашумели и чувствителни разследвания, съгласно нови насоки. Целта на мярката е да се намали рискът за обществената безопасност, когато има високи нива на..
Прокуратурата проверява сигнал, свързан с допълнителни възнаграждения в Агенция "Пътна инфраструктура". Проверката се извършва от Комисията за противодействие на корупцията, като срокът за приключването ѝ е два месеца. Сигналът е бил подаден през юни. По информация на БНТ допълнителните възнаграждения са били в размер на над 2 милиона и 200 хиляди лева..
Ще успее ли Столичната община да придобие амфитеатър, който се намира върху парцел от списъка с държавни имоти с отпаднало предназначение,..
Русия винаги е измервала себе си спрямо великата сила на деня. Това обясни пред БНР Елена Поптодорова, бивш посланик на България в САЩ и основател на..
Инцидент по време на жътва в землището на село Гарван отново поставя на дневен ред въпроса за справедливостта и правилата при кризисни..