Най-малко четирима души загинаха, а над 3 милиона домакинства са без електрозахранване в резултат на урагана "Милтън", който премина през щата Флорида.
Загиналите са жители на окръг Сейнт Луси, Флорида, който беше поразен от торнадо при навлизането на урагана "Милтън" на сушата.
Повече от 3 милиона домакинства са без електричество в резултат на ветровете и проливните дъждове.
Кметът на Тампа, Джейн Кастор, заяви, че въпреки че ураганът "Милтън" се отдалечава от Флорида, проблемите, свързани с него, не са приключили.
Тя допълни, че все още се очакват наводнения от придошлите реки, както в Тампа, така и в околностите на града.
Губернаторът на щата Рон Десантис заяви, че районът на залива Тампа е избегнал най-катастрофалните прогнози за огромни приливни морски вълни, защото бурята не е следвала първоначално прогнозирания път.
„Бурята беше значителна, но за щастие това не беше най-лошият сценарий“, допълни Десантис.
Междувременно силата на Милтън намаля до първа категория и в момента ураганът се движи на североизток край бреговете на Флорида.
Въпреки това "Милтън" все още генерира обилни валежи и силни ветрове със скорост от над 130 километра в час, в североизточна посока от Кейп Канаверал, съобщиха от Националния център за ураганите, като предупредиха, че ураганът може да доведе до животозастрашаващи ситуации по крайбрежието от централната част на източна Флорида до южните части на щата Джорджия.
Ситуацията с полетите е далеч от нормализиране, като само днес в засегнатите райони са отменени повече от 2200 полета, предимно от и до летищата в Орландо, Тампа и Форт Майерс.
Испания глоби с 5 милиона евро социалната мрежа Х. Санкцията е заради публикуване на фалшиви реклами за инвестиции в криптовалути. Решението е на испанската Национална комисия по ценните книжа. Глобата е наложена на компанията Twitter International – собственик на платформата Х, за това, че не е блокирала реклами за потенциални финансови измами,..
Фермерите, отглеждащи овце-майки и кози-майки, ще получат по 41,07 лв. подпомагане на животно за тазгодишната кампания. Ставката е определена със заповед на земеделския министър, а средствата са по Преходната национална помощ, обвързана с производството. На подпомагане подлежат близо 482 хиляди животни. Общият финансов пакет за интервенцията за 2025 г...
Американската мултинационална инвестиционна компания "Карлайл" проучва възможността да придобие чуждестранните активи на руския петролен гигант "Лукойл". Това предаде "Ройтерс", като се позова на три свои източника. "Карлайл" е на ранен етап от проучването на евентуалната покупка на активите. Първо компанията трябва да получи разрешение от американските..
Франция отбелязва с поредица от церемонии десетата годишнина от кървавите атентати в Париж, при които загинаха над 130 души, а стотици бяха ранени. Франция отбелязва 10 г. от ислямистките терористични атаки в Париж Цял ден продължава поклонението на местата, ударени от терористичните атаки преди десет години: от стадиона "Сен Дени", където..
Днес в столичния храм "Свети Седмочисленици" беше поклонението пред световноизвестната българска оперна певица Стефка Евстатиева, която почина на 9 ноември след кратко боледуване. Напусна ни световноизвестната българска оперна певица Стефка Евстатиева Преди поклонението на специална церемония в Софийската национална опера се проведе..
Парламентът прие на първо четене родителите на деца до 12-годишна възраст да могат да работят на непълно работно време или от разстояние през лятната ваканция на децата. Законопроектът за изменение н а Кодекса на труда, внесен от Деница Сачева (ГЕРБ-СДС) и група народни представители, беше одобрен единодушно със 181 гласа "за". В момента в..
МВР анализира как да се реши въпросът с фалшивите или неточни резултати от полевите тестове за наркотици и алкохол на шофьорите . Министърът на вътрешните работи Даниел Митов коментира след парламентарната Комисия по вътрешен ред, че през декември се очакват резултатите от работната група, създадена между МВР и министерствата на здравеопазването и на..
Лекари от инициативата "Бъдеще в България" ще участват довечера в протестната демонстрация на "Правосъдие за всеки". Решението за присъединяване към..
От 5 януари зоните за платено паркиране в София ще бъдат разширени и ще поскъпнат двойно. Това прие Общинският съвет с 35 гласа "за" и 12 "против"...
Този бюджет е прахоснически, нереформаторски и изпуска възможности да приведе държавните финанси в ред , от което има нужда. Това каза пред БНР Милен..