Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

20 души са загинали при израелски атаки в северната част на Ивицата Газа

Снимка: БТА

20 души са загинали при израелски атаки в северната част на Ивицата Газа, съобщиха палестинските здравни власти, контролирани от "Хамас". 

Израел продължава операцията и в Южен Ливан, където препоръча евакуация на жителите на 22 села.

Палестинските власти в Газа съобщиха, че от началото на израелската военна операция в палестинския анклав през октомври миналата година са загинали над 42 хиляди души (42 175). 49 са жертвите за последното денонощие.

Председателят на иранския парламент Мохамад Багер Галибаф пристигна в ливанската столица Бейрут. Той заяви, че целта му е да предаде на ливанския народ послание на солидарност. Ливанските власти съобщиха, че при израелски атаки в центъра на Бейрут в четвъртък са убити 22 цивилни.

Световни лидери осъдиха атаките срещу мироопазващите сили на ООН в Южен Ливан от израелските сили след втори инцидент в рамките на 48 часа.

Израел предприе миналата седмица сухопътна операция на ливанска територия срещу "Хизбула". Групировката обстрелва Северен Израел през границата от 7 октомври миналата година. Тогава палестинското движение "Хамас" извърши нападение срещу Израел, който отвърна с масирана офанзива в Газа, а после и в Ливан.

По публикацията работи: Радмила Попова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Стив Уиткоф

Тръмп обяви, че Уиткоф е постигнал в Москва "голям напредък" за спиране на войната в Украйна

Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви, че специалният му пратеник Стив Уиткоф е постигнал "голям напредък" в днешните си разговори в Москва за прекратяване на войната в Украйна. Путин се срещна със спецпратеника на Тръмп Стив Уиткоф Въпреки това Вашингтон не се е отказал от намеренията си да въведе вторични санкции срещу..

публикувано на 06.08.25 в 20:50
Снимката е илюстративна

Разкриха две наркооранжерии в област Варна

В резултат на успешно проведена специализирана операция служители на полицията в Девня, Вълчи дол и отдел "Криминална полиция" при ОДМВР - Варна са разкрили две наркооранжерии, оборудвани с високотехнологични системи за контрол на температура, влажност и вентилация, осветление и препарати за ускорен растеж. Това съобщават от варненската полиция...

публикувано на 06.08.25 в 20:42
Руският президент Владимир Путин (вляво) и специалният пратеник на САЩ Стив Уиткоф (вляво, с папката) се ръкуват преди срещата в Кремъл, 6 август 2025 г.

Тръмп и Зеленски са обсъдили срещата Путин - Уиткоф

Президентите на Съединените щати и Украйна Доналд Тръмп и Володимир Зеленски са обсъдили по телефона днешната среща в Кремъл между руския лидер Владимир Путин и американският специален пратеник Стив Уиткоф. Това съобщи изданието "Украинская правда", като се позова на свои източници. Президентът на Украйна Володимир Зеленски потвърди по-късно, че е..

публикувано на 06.08.25 в 20:23

Плевен и редица населени места в областта ще са на воден режим и през деня

Режим на водата се въвежда и през деня в Плевен, Долна Митрополия и други населени места от областта,  съобщават от местното ВиК-дружество. От   "Водоснабдяване и канализация" ЕООД - Плевен (ВиК)  допълват, че се налага въвеждане на график за водоподаване в нощните и дневните часове, считано от утре, 7 август. За градовете Долна Митрополия,..

публикувано на 06.08.25 в 20:14

Пеевски иска спешна проверка на "Лукойл"

За спешна проверка на “Лукойл Нефтохим Бургас" и "Лукойл-България се обяви лидерът на ДПС Делян Пеевски. Той ще сезира НАП, Агенция “Митници”, КЗК и ДАНС. Проверката трябва да установи дали компанията не създава умишлено  дефицит на пазара на горива, подчертават от ДПС.  "Недопустимо е българските граждани и бизнес да попадат под диктата и..

публикувано на 06.08.25 в 19:54

В Хирошима отбелязаха 80-ата годишнина от бомбардировката

В Хирошима се проведе възпоменателна церемония по случай 80-тата годишнина от атомната бомбардировка на Хирошима от САЩ. Около 55 000 участници, включително международни гости от рекордните 120 страни и региони, запазиха минута мълчание в 8:15 ч. местно време (2:15 ч българско), точно в часа, в който американците хвърлят бомбата.  На 6 август..

обновено на 06.08.25 в 19:53

Пожарът в Харманлийско навлезе и в община Любимец

Пожарът в Харманлийско навлезе и в община Любимец, в посока село Йерусалимово, където е обявено частично бедствено положение, съобщи БТА. Областният управител на Хасково Стефка Здравкова каза, че няма опасност за селото и засега не се налага задействането на системата BG-Alert за евентуална евакуация, като увери, че в момента е на място и следи..

публикувано на 06.08.25 в 19:51