Бебе загина, след като лодка с мигранти, опитваща се да прекоси Ламанша, потъна, съобщиха британските медии, позоваващи се на информация на френските власти.
Инцидентът е станал край бреговете на Висан в Северна Франция.
Претоварената малка лодка се е преобърнала и спасителите са успели да спасят 65 души, включително някои, които вече са били във водата.
При последвалото издирване на повече хора в морето е намерено бебе в безсъзнание, което обаче по-късно е било обявено за мъртво.
Патрулен катер на френските военноморски сили и хеликоптер са използвани по време на спасителните операции и издирванията.
Статистиката показва, че 2024 година вече може да бъде обявена за най-смъртоносната за мигранти, пресичащи Ламанша от 2018 година насам. До момента от началото на годината има поне 53 загинали.
Повече от 26 000 души са пристигнали с малки лодки във Великобритания от началото на годината.
Гумените лодки често превозват 50 или повече мигранти, което е много повече от предишни години. Много от тях дори не носят спасителни жилетки при опасното пътуване.
Главният изпълнителен директор на Съвета на бежанците Енвер Соломон каза за Би Би Си, че "сърцето му е разбито, че бебе загина в още една ужасна и депресиращо предотвратима трагедия в Ламанша".
Стремежът да се разбият бандите на трафиканти на хора сам по себе си никога няма да бъде достатъчен, а правителството трябва да осигури безопасни и законни маршрути за бежанците, смята Соломон.
Български граждани са арестувани в Солун за принуждаване към проституция. Жертвата е 28-годишна колумбийка, която е принуждавана под заплаха за живота да проституира в публичен дом в Солун. По случая са арестувани двама български граждани - жена на 57 години, която е ръководила публичния дом, и 50-годишен мъж, който е бил шофьор на колумбийката до..
Деветнадесетгодишен мъж бе арестуван, след като в продължение на месеци е планирал атака срещу американски военен обект в предградие на Детройт, предаде Асошиейтед прес, като се позова на местните власти. Според прокуратурата младежът е планирал масова стрелба от името на "Ислямска държава" в армейското Командване за танковете, автомобилите и..
Разширява се обхвата на градозащитата у нас и от следващия сезон ще заработят 25 нови ракетни площадки. Такъв ангажимент са поели от Министерството на земеделието и храните и Агенцията за борба с градушките при извънредна среща със земеделците заради щетите върху реколтата, нанесени от майските градушки. Заради големите поражения от градушките..
Нов потенциално отровен облак наложи блокадата на над 70 000 души в домовете им в Испания. Властите в Андалусия призоваха жителите на Алкала де Гуадаира да останат на закрито и да не отварят прозорците си. Експлозия в химически склад е предизвикала пожар, след което се е образувал облак от дим. Евакуирани са всички работници от индустриалната..
110 университетски преподаватели призовават образователния министър Красимир Вълчев незабавно да се откаже от инициативата за въвеждане на задължителен учебен предмет "Добродетели и религии". В отворено писмо те посочват, че тази инициатива няма добавена стойност за българското образование, измества фокуса от необходимите реформи, създава условия..
Към 18 ч. днес не е постъпвало официално уведомление за протест на работещите в столичния градски транспорт утре и поради това той ще бъде нормален учебен ден за софийските училища, информират от пресцентъра на Столична община. И призовават директорите към толерантност при закъснения. Протестът на работещите в градския транспорт на София ще..
Парламентът одобри на първо четене промени в Закона за висшето образование. Вносители и на двата проекта са депутати от партиите от управляващата коалиция. Единият урежда закриване на частни висши учебни заведения, когато трайно не осъществяват образователен процес. Закриването ще става с решение на Народното събрание по предложение на Министерския..
Една от най-вълнуващите книги, които прочетох в последно време е "Вода"- творба на може би най-популярният съвременен ирландски писател Джон Бойн. Може..
Единственият изход е отстраняване на президента , изказа мнение пред БНР икономистът Красен Станчев. В предаването "Преди всички" той коментира..
Ако си политик, който иска да има политическо бъдеще, ще следваш мнозинството от българските избиратели. В чл. 1 от Конституцията пише, че решенията..