Шампионът Лудогорец постигна 10-а победа в 11 мача през сезона в Първа лига след 2:0 над Септември (София) на стадион "Локомотив" в столицата. Руан Круз и автогол на Мартин Христов решиха изхода на мача, но домакините останаха с човек по-малко още в 20-ата минута заради червен картон на левия защитник Георги Върбанов.
Разградчани не вложиха кой знае колко усилия срещу Септември, но пък може да се каже, че направиха добра натоварваща тренировка преди мача с Андерлехт в турнира Лига Европа в четвъртък.
Гостите имат вече 31 точки, като до момента са допуснали едно попадение. Левски е на 2-ата позиция с 28, а Ботев (Пловдив) е 3-и с 25. Септемврийци са 13-и с 10 точки.
Преди срещата страничният съдия Георги Стамболджиев от Пловдив пък беше отличен с плакет и букет цветя, тъй като това е последната среща в кариерата му. Решението на Стамболджиев е поради лични причини, тъй като все още не е навършил пределната възраст за край на кариерата.
Още в 1-ата минута лудогорци можеха да открият резултата, възползвайки се от грешка на вратаря Димитър Шейтанов, който изчисти лошо. Топката попадна в Рик Джонатан, но той пък също беше неточен. В 20-ата минута гостите получиха числено превъзходство, след като Георги Върбанов беше изгонен с червен картон. В една и съща атака той направи две грешки и в крайна сметка препъна устремилия се напред Кайо Видал, което му костваше и изгонването.
Този момент съвсем успокои футболистите на хърватския треньор Игор Йовичевич и темпото в техните атаки не беше кой знае колко високо. В 1-ата минута на добавеното време на първата част Руан Круз откри резултата. Гостите направиха атака от дясно, а Педро Нареси центрира в наказателното поле. След това Чочев шутира, топката беше отбита, но попадна в Руан Круз, който от 4-5 метра при паднал вратар я довкара в мрежата.
В 55-ата минута Лудогорец удвои преднината си. Кайо Видал проби по дясното крило и центрира, а Ивайло Чочев скочи най-високо и удари топката с глава. Тя прехвърли защитника Мартин Христов, върна се в него и се спря в мрежата. Десетина минути преди края гостите бяха близо до трети гол, след като две резерви изработиха атаката. Дени Групер проби от ляво и центрира, право на главата на Спас Делев, който обаче стреля слабо и право в ръцете на вратаря Шейтанов.
Националният отбор на България по баскетбол за мъже допусна поражение от Австрия със 76:88 (14:24, 14:24, 25:28, 23:12) като гост в Швехат в първия си мач от група F в предварителните квалификации за Световното първенство в Катар през 2027 година. За австрийците успехът бе първи от двата им изиграни двубоя, като в първата среща отстъпиха при гостуването..
Лудогорец и Ференцварош завършиха 0:0 в първа среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Реваншът е следващата седмица във вторник (12 август) на стадион „Групама Арена“ в Будапеща. Ференцварош започна силно срещата, но не създаде нищо интересно пред вратата пазена от Хендрик Бонман. В 15-ата минута Кайо Видал центрира в наказателното..
Атакуващият футболист на Локомотив (София) Спас Делев преподписа с клуба до 2027 година. Делев дойде в тима през зимата и записа 21 мача, в които се отчете с 9 попадения и 9 асистенции. Той изигра ключова роля за спасяването на Локомотив и бързо се превърна в любимец на „червено-черната“ общност. „Много съм щастлив тук и наистина се чувствам като у..
Американската ски легенда Линдзи Вон, която се върна на пистите след петгодишно прекъсване, ще работи с норвежеца Аксел Лунд Свиндал като треньор в олимпийската година, обяви самата тя, цитирана от АФП. "Да интегрирам Аксел в моя екип за този сезон изглежда като естествен етап и невероятно вълнуващ. Ние сме споделяли толкова истории в планината,..
Софийският градски съд спря вписването на новото ръководство на БФ лека атлетика. На заседание на 1 август 2025 г. новият Управителен съвет на централата избра Георги Павлов за председател. Отчетно-изборното събрание бе белязано от грозни сцени, а някои от присъстващите клубове, включително и бившият председател Иван Колев заявиха, че изборът е бил..
Отборът на Сабах пристигна в София за първия мач от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Играчите на азербайджанския състав кацнаха в ранния следобед в България за двубоя със "сините", насрочен за 7 август от 21:00 часа на "Георги Аспарухов". Отборът на Сабах, воден от бившия треньор на Лудогорец Валдас Дамбраускас, се надява на..
Манчестър Юнайтед отправи официална оферта за малко под 74 млн. паунда за нападателя на РБ Лайпциг Бенямин Шешко. Сумата се състои от първоначално платени 65 млн. паунда плюс около 8.9 млн. паунда под формата на бонуси. Интерес към словенеца има и от страна на Нюкасъл, който изпрати по-рано второ подобрено предложение за услугите на стрелеца - 69.7..
Минималната работна заплата за 2026 г. трябва да бъде определена по сега действащия механизъм в Кодекса на труда и ще бъде 50 процента от средната..
Световното първенство по драконови лодки, което трябваше да се проведе в Русе от 18 до 21 септември , в понеделник беше отменено . Тази новина се..
" Има цял букет от руски имоти в страната, за които не е ясно по какъв начин са придобити и защо са собственост на руската държава . След серия наши..