Това каза пред БНР психологът Иван Игов.
Той смята, че е налице незнание и некомпетентност на младите хора днес по отношение на любовта, привличането, секса и връзките. Те си задават въпроси, но не могат да намерят отговорите и когато не се справят сами, не знаят към кого да се обърнат, отбеляза той.
"Когато има патологична ревност или неумение да се управлява гнева, такива хора могат да нараняват тежко някой, който е по-слаб или зависим от тях", обясни психологът.
Игов посочи, че всяка седмица се огласяват случаи на насилие, което не е спирано предварително.
"В училище, между всичките щуротии, които се учат, които вероятно ще бъдат излишни за живота на младите хора, почти не се говори за тези неща."
Младите хора по-често са склонни да търсят подкрепа, възрастните – по-малко, сподели специалистът наблюдения от практиката си.
"При възрастните хора 2/3, когато чуят психотерапия, казват – няма за какво да ходя там. Всички ние имаме нужда от подкрепа, когато имаме психологически проблеми."
Предстои да се транспонира директива на ЕС, която ще въведе в законодателството ни голяма част от стандартите, които не бяха въведени заради отхвърлянето на Истанбулската конвенция, съобщи в предаването "Преди всички" адвокат Петър Топуров.
По отношение на домашното насилие има добре сработен механизъм, има и ужасяващи случаи на институционална незаинтересованост, отчита той.
Държавата и нормативната уредба създават многостранна защита, смята Топуров.
Наказанието има санкционна същност, но цели и превъзпитание, каза още юристът. По думите му, панацеята не е само в увеличаване на наказанията, без преценка как да се помогне на тези хора.
Още детайли по темата чуйте в звуковия файл.
Жителите на 6 села от Пловдивска област излизат на протест заради състоянието на междуселищния транспорт до Пловдив. Организаторите настояват за промяна и подобряване на транспортната услуга, тъй като в момента стотици хора пътуват всеки ден в стари, неудобни и нередовни маршрутки. Пред читалището в Рогош ще се съберат жители на селото, както и..
В Пазарджик днес се провеждат извънредни изори за нов общински съвет с рекорден брой кандидати. Общо 29 партии и коалиции ще се борят за място в местния парламент, като се очаква и силен преференциален вот. Предизборната нощ премина спокойно, но общината остава със засилено полицейско присъствие. В днешния изборен ден ще има и рекорден брой..
Таксиметровите шофьори искат увеличение на тарифите за превоз. Аргументът им е, ча са вложили 1000 лева, за да изпълнят изискванията за въвеждане на еврото. До 31 октомври всички касови апарати в таксиметровите автомобили трябва да могат да издават касов бон с цената на превоза в лева и в евро. Около половината таксиметрови автомобили вече са със..
Британските потребители са ограничили разходите си повече от жителите на която и да е друга страна от Г-7 след пандемията, тъй като високите лихвени проценти и страхът от икономически сътресения подтикват домакинствата да трупат спестявания, вместо да харчат напразно, показва проучване, публикувано в уводна статия на „Файненшъл таймс“. От началото..
Прилагането на новия Кодекс за движението по пътищата в Гърция налага глоби за някои дори странни навици на шофьорите, които се считат за нарушения. Забранено е шофьорът да носи дебело яке, защото се предполага, че се ограничава бързата реакция. Всички пакети и чанти трябва да бъдат поставени в багажника.Пазарска чанта на задната седалка, ако не..
Десетки хиляди пропалестински демонстранти се събраха в центъра на Лондон ден след влизането в сила на прекратяване на огъня между Израел и “Хамас” в Газа. Имаше и контрапротест и се стигна до сблъсъци и арести. Демонстрацията, организирана от “Кампния за солидарност с Палестина“, започна по крайбрежната алея "Виктория", след което участниците се..
Мъж на 21 години е загинал вчера при пътен инцидент на разклона на пътя от Благоевград за селата Бучино и Бело поле. Това съобщиха от пресцентъра на полицията в областния град. Автомобилът се е движел в посока от село Долно Българчево към село Бело поле и е излязъл извън платното за движение, като се е преобърнал няколко пъти. В резултат на инцидента..
"Трудно се прави бизнес в България, даже бих казал много трудно" . Това заяви пред БНР бизнесменът Пламен Бобоков : "Няма да обяснявам защо...
Вярвам, че е възможно да има мир между палестинците и гражданите на Израел. Това заяви пред БНР Васил Димитров, наш сънародник, който беше сред..
Във Великобритания вече има случаи министерството на вътрешните работи (Хоум офис) да отнема временен статут за пребиваване на чужденци. Потърпевши са..