Бизнесът се противопоставя на мярката на всеки три месеца да отчита дълготрайните си материални активи и запаси. Това стана ясно на заседанието на Националния съвет за тристранно сътрудничество (НСТС), на което се обсъждат промените в данъчното законодателство догодина.
Според компаниите, по този начин ще се увеличи административната тежест, но няма да се подобри събираемостта във фиска.
От Асоциацията на индустриалния капитал в България поискаха намаляване на законовата лихва, която в момента е основният лихвен процент (ОЛП) плюс 10 на сто.
От бизнес организацията настояват новото равнище да е ОЛП плюс 5%.
На днешното заседанието на НСТС от правителството присъстват служебният министър на финансите Людмила Петкова и служебният министър на труда и социалната политика Ивайло Петков.
Министерство на финансите не предвижда увеличаване на данъците за догодина, съобщи вицепремиерът и министър на финансите Людмила Петкова след заседанието.
На въпрос на БНР свързан с проектобюджета за догодина, Петкова уточни, че са разработени редица приходни и разходни мерки, така че салдото в хазната да бъде до 3 процента дефицит от БВП на начислена основа.
Пакетът с промени в данъчните закони и пректобюджета за догодина ще бъдат внесени в парламента след сформирането на 51-вото НС.
На предходното си заседание в началото на този месец НСТС обсъди предложението на правителството за размера на минималната работна заплата за 2025 г., като тогава социалните партньори не постигнаха съгласие.Няколко дни по-късно обаче, на редовно заседание служебният кабинет прие минималната работна заплата да бъде 1077 г. от началото на следващата година.
"С вицепрезидента Илияна Йотова ще продължим да работим за България", написа в профила си във Facebook държавният глава Румен Радев по повод годишнината от встъпването им в длъжност като президент и вицепрезидент. Радев подчертава, че пътят на България отвъд вътрешните и международни кризи изисква трезва оценка на предизвикателствата и..
Полицията в София задържа двама младежи, откраднали 11 модула от зарядни за електромобили. Стойността на откраднатото е над 20 хиляди лева, научи БНР. Престъплението е било извършено в началото на месец януари. Арестуваните са на 19 години. Част от откраднатите модули на зарядни станции са били открити в трети човек, на когото са..
"Борислав Сарафов сам се постави в ролята да не изпълни това, което можеше да направи – да постави началото на разчистване на прокуратурата . Той можеше да свърши страшно много полезна работа и да изложи ясно картината на зависимостите , да реагира." Това каза в интервю за БНР адвокат Ина Лулчева. " Компроматите явно се намират..
Продължават вторичните трусове след мощното земетресение на остров Лесбос с магнитуд 5,1 по скалата на Рихтер. Няма пострадали хора, съобщават властите от острова. Много от жителите прекараха нощта навън, в колите и на палатки, поради честите вторични трусове. Има срутени стени на сгради и паднали скали по пътищата, които са затворени. От..
В Сърбия днес е ден на траур - в памет на 8-те жертви на пожара в Дом за възрастни хора край Белград. При огненият инцидент в белградската община Бараево загинаха осем души, а седем бяха ранени. От прокуратурата съобщиха, че има основателни съмнения, че пожарът е бил умишлен и е предизвикан от един от обитателите на дома, който е сред..
Премиерът на Полша Доналд Туск ще представи приоритетите на Полското председателство на Съвета на Европа по-късно днес в Европейския парламент. Евродепутатите ще обсъдят и програмата на председателството, което започна на 1 януари , както и резултатите от срещата на върха на Европейския съюз на 19 декември. В дебатите ще участват и..
В Шуменско - втори ден ще има обществени обсъждания по повод намерението за изграждане на ветрогенераторен парк в землищата на четири села. 18 ветрогенератора и 1 електрическа подстанция ще бъдат поставени в селата Климент , Гусла , Браничево и Пристое , както и част от шуменската община Каолиново .
Достатъчно е да сте в едно помещение с болен от грип, който да се изкиха и изкашля няколко пъти и се заразявате в рамките на часове . Началото е..
Проблемите в детското здравеопазване и липсата на лекари не са от вчера, те са от доста години. Недостиг има в общинските и държавните болници,..
Грипният вирус е характерен за месеците януари и февруари и нашата имунна система трябва да бъде подготвена да се справи по-лесно с това заболяване...