Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Неджметин Хак: Разделението в ДПС е за да не може партията да стане първа политическа сила

| Интервю
Снимка: БГНЕС

Разделението в ДПС е за да не може партията да стане първа политическа сила. Това е мнението на съоснователя на ДПС Неджметин Хак. Пред БНР той обясни тезата си:

"Проблемът не е в Движението. Проблемът нито е на Доган, нито на Пеевски. Театърът, който се играе в България върху ДПС, не са хората, които изпълняват някакви указания от други места. На миналите избори ДПС беше на 2-ро място. Опасността дойде от там, че и българите вече припознаха ДПС като сериозна партия и гласуваха за ДПС. Трябваше по някакъв начин да се спре това нещо. Я си представете, че на следващите избори бяхме първа политическа партия - какво можеше да стане в България. Доста хора казват, че България е на българите. Представете си турска партия излиза на първо място и трябва да състави правителство".

По думите му Движението е окачествено като турска партия. Разединиха нацията, разединиха България, категоричен бе Неджметин Хак и попита защо никой не говори за това, че народът не иска да гласува.

"Разединиха, противопоставиха ни един срещу друг. Кои - тези политици, които мислят, че правят политика. Те не правят политика за народа и за България. Те правят единствено политика за себе си", заяви той в интервю за предаването "РадиоТочка".

Според него никой не иска да поеме отговорност и да управлява държавата. "Тези сглобки са временни, те се залепват с обикновено лепило", обясни съоснователят на ДПС.

Защо никой не поиска толкова години, не слезе при нашите хора и не пое ангажимент за нас, попита той. Според него Пеевски е направил "белите" в Движението. Той обсебва хората, смята Хак и посочи:

"Не видях един от управляващите, който да поеме тази отговорност да ни обедини".

За него автентичното ДПС е на Ахмед Доган. "Тези хора, които отидоха при Пеевски, ще видят, че и там този път няма изход. Думата е на народа в момента, не е нито на Доган, нито на Пеевски", категоричен бе той.

Обществото е важно в една страна, отбеляза още Неджметин Хак и недоумява защо не се обединява. 

Цялото интервю на Илия Вълков с Неджметин Хак в предаването "РадиоТочка" чуйте в звуковия файл.

По публикацията работи: Анастасия Крушева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Европейската прокуратура започна дисциплинарна процедура срещу българския европрокурор

Колегиумът на Европейската прокуратура започна дисциплинарна процедура срещу българския европейски прокурор. Макар името ѝ да не се споменава, това вероятно е Теодора Георгиева, тъй като тя е единственият български представител в Европрокуратурата. Георгиева бе временно отстранена от длъжност през март тази година.   Преди това от..

публикувано на 25.09.25 в 19:01

МС отпусна 2 милиона лв. за ремонт на сградата на гимназията по изкуства в Трявна

Правителството отпусна 2 милиона лева за ремонт и възстановяване на сградата на Националната гимназия за приложни изкуства в Трявна. В училищното здание пламна пожар в началото на април и месеци наред се очакваше финансиране за възстановяване на щетите. Министерският съвет прие Постановление за одобряване на допълнителни разходи от резерва за..

публикувано на 25.09.25 в 18:31

Продължава протестът пред централата на "ДПС-Ново начало"

Повече от 300 души протестират пред централата на "ДПС-Ново начало" на столичната улица "Врабча", организирани от гражданското сдружение БОЕЦ с призив за борба срещу мафията. Депутатите от ПП-ДБ също участват в демонстрацията. Акцията, към която се присъединяват и още хора, е под наслов "За свободна България - без Пеевски, Борисов и..

публикувано на 25.09.25 в 18:23
Валерий Тодоров

Валерий Тодоров: Европа не би могла да се справи с военната подкрепа за Украйна и възстановяването при мир

Тръмп предлага да се възстанови диалогът по стратегическите ядрени оръжия. За да се разреши конфликтът в Украйна трябва да се постави рамката на руско-американските отношения и да се върви към нормализиране , коментира в интервю за предаването "Нещо повече" Валерий Тодоров, бивш кореспондент на БНР, БНТ и БТА в Москва и бивш генерален..

публикувано на 25.09.25 в 18:22
Генералният секретар на НАТО Марк Рюте

Марк Рюте: Ако е необходимо, страните от НАТО трябва да свалят руски дронове и самолети

"Ако е необходимо, страните членки на НАТО трябва да свалят руски дронове и самолети, ако те навлязат в тяхното въздушно пространство. Така генералният секретар на НАТО Марк Рюте повтори думите на американския президент Доналд Тръмп, след като тази нощ над Дания отново бяха регистрирани чужди дронове в близост до летища и военни обекти.  В..

публикувано на 25.09.25 в 18:06

Над 700 000 палестинци са се евакуирали от най-големия град в ивицата Газа за близо месец

Повече от 700 000 палестинци са се евакуирали от най-големия град в ивицата Газа за близо месец, откакто Израел взе решение за сухопътна офанзива там. Според премиера Бенямин Нетаняху град Газа е последният бастион на групировката "Хамас" и щом операцията свърши, войната вече ще е спечелена.  Нетаняху замина днес за Ню Йорк, за да говори пред..

публикувано на 25.09.25 в 18:02

"Булгаргаз" потвърди пред КЕВР предложената цена на природния газ през октомври от 61,01 лв. за MWh

"Булгаргаз" потвърди пред Комисията за енергийно и водно регулиране предложението си за цена на природния газ през октомври от 61,01 лева за мегаватчас. Това е с 49 стотинки по-скъпо от цената за септември, която беше 60,52 лева за мегаватчас. На открито заседание Комисията за енергийно и водно регулиране обсъди доклада по внесеното заявление..

публикувано на 25.09.25 в 17:48