Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Вкараха три гола на Даниел Наумов в Гърция

Даниел Наумов
Снимка: БТА

След като през седмицата дебютира за ОФИ в турнира за купата на Гърция, българският вратар Даниел Наумов инкасира три попадения в първия си мач в първенството. Неговият тим ОФИ (Крит) падна с 0:3 от Астерас Триполис в последния мач от 10-ия кръг на гръцката Суперлига.

Първата част завърши без голове, но две минути след началото на втората част домакините откриха. Бартоло изпълни корнер отляво и Диамантис Хухумис намери мрежата с глава за първия си гол с фланелката на Астерас Триполис. Само 9 минути по-късно домакините нанесоха втори, решаващ удар, който определи и крайния победител в срещата. Пак след изпълнение на ъглов удар и обръщане на фронта на атаката, топката стигна на задна греда до бившия играч на Манчестър Юнайтед Федерико Македа. Италианският таран нямаше проблем да реализира от чиста позиция.

Сръбският треньор на ОФИ Милан Раставац се опита да промени ситуацията в халфовата линия, направи няколко промени, но това не помогна. Домакините от Астерас Триполис стигнаха до трети гол. След поредната грешка се стигна до неразбирателство между Борса Гонсалес и Наумов, като Олуватобилоба Алагбе прати топката в мрежата в 76-ата минута. Така играчите на Астерас Триполис продължиха изкачването си в класирането и вече сa на 5-о място с 16 точки, на 2 от 4-ия Олимпиакос. ОФИ е 8-и с 14.


По публикацията работи: Антони Йорданов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Карлос Насар

Червен килим и гайда посрещна Карлос Насар в София

Световният шампион Карлос Насар се завърна в България, след като за трети път в кариерата си стана световен шампион по вдигане на тежести. Половин час преди полунощ той се появи на терминала на софиското летището, където бе посрещнат с червен килим, както и от най-тесен приятлески кръг. Насар премина по червения килим под съпровод на гайда...

публикувано на 11.10.25 в 23:59
Националите ни загубиха с 1:6 от Турция

Националите ни с тежка загуба от Турция в София

България претърпя трето поражение в 5-та група на Световните квалификации по футбол, като този път загуби с 1:6 от Турция в София. Така българите остават на дъното на групата с нула точки, докато Турция вече има 6. В другата среща, която се игра по същото време в Елче, Испания преодоля Грузия с 2:0 и има пълен актив от 9 точки. Преди това..

публикувано на 11.10.25 в 23:52
Стефани Стоева и Габриела Стоева

Стефани Стоева и Габриела Стоева ще спорят за титлата в Истанбул

Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за финала на двойки жени на международния турнир по бадминтон от категория "International Challenge" в Истанбул (Турция) с награден фонд 17 500 долара. Сестрите, които са водачки в схемата на двойки, победиха на полуфиналите Мику Сугияма и Нацуми Такасаки (Япония) с 21:19, 17:21, 21:18 за 74 минути..

публикувано на 11.10.25 в 21:22
Монтана постигна втора победа в Адриатическата лига

Монтана с втора победа в Адриатическата лига

Отборът на Монтана записа втора поредна победа в Адриатическата лига по баскетбол при жените. В среща от втория кръг българският тим надигра словенския Цинкарна Целе с 82:69 (32:18, 25:15, 7:13, 18:23) и оглавява класирането. В зала "Младост" в Монтана баскетболистките Дамир Гъргич направиха изключително силно първо полувреме, в което..

публикувано на 11.10.25 в 21:19

Радена Ангелова получи 4000 лева от организаторите на Софийския маратон

Състезателката по ски алпийски дисциплини със Синдром на Даун  Радена Ангелова получи 4000 лева от организаторите на Софийския маратон, който и тази година е с благотворителна кауза. Средствата бяха дарени за подготовката на състезателката от Федерация по адаптирана физическа активност с президент Слав Петков.  Дарението ѝ беше връчено от..

публикувано на 11.10.25 в 20:46

Изненадващ финал в Шахнай, братовчеди ще спорят за трофея

Французинът Артур Риндеркнех се класира за пръв път в кариерата си за финал на турнир от сериите "Мастърс 1000". Той ще играе за титлата в Шанхай, след като на полуфиналите надигра с 4:6, 6:2, 6:4 руснака Даниил Медведев. Риндеркнех, който е номер 54 в световната ранглиста, ще спори във финала с Валентен Вашеро от Монако, който е негов..

публикувано на 11.10.25 в 17:03
Илия Груев

Илия Груев влезе в треньорския щаб на Фортуна (Дюселдорф)

Илия Груев влезе в треньорския щаб на втородивизионния германски отбор Фортуна Дюселдорф, съобщи официалният сайт на клуба. 55-годишният бивш български национал преминава от третодивизионния клуб ФК Инголщат в Дюселдорф и ще стане помощник-треньор заедно с Флориан Юнге в екипа на новия старши треньор на тима Маркус Анфанг. Груев ще дебютира на..

публикувано на 11.10.25 в 16:29