Волейболният шампион на България при жените Марица (Пловдив) загуби при гостуването на полския вицешампион Девелопрес (Жешув) в първия си мач в групите на Шампионска лига за този сезон. Маричанки отстъпиха с 1:3 (31:29, 17:25, 8:25, 11:25) гейма от домакините в зала Подпромье в Жешув в група А на турнира.
Марица започна много добре двубоя и поведе с 12:7. Полякините успяха да изравнят при 16:16, а след това и 24:24 маричанки спасиха два геймбола на своя съперник, а Марица също пропусна два геймбола, но при третия си опит Марица успя да затвори гейма след успешна атака на Ива Дудова за 31:29.
Във втория гейм домакините взеха инициативата и спечелиха с 25:17.
Още по-голямо бе предимството в третия гейм, който полякините затвориха с 25:8.
Четвъртият гейм също приключи бързо с 25:11 и полският тим взе мача с 3:1.
Най-резултатни за Марица станаха Добрина Христоскова и Ива Дудова с по 13 точки, а 7 добави Ванеса Агбортаби.
За полякините най-резултатна стана Сабрина Машадо с 18 точки.
Следващият мач на Марица в Шампионска лига е следващият вторник - 12 ноември, от 19:00 б.в., когато маричанки посрещат в зала Колодрума в Пловдив актуалния носител на трофея в турнира – италианския гранд Антонио Караро Имоко (Конеляно).
Утре е другият мач от Група А между отборите на Антонио Караро Имоко (Конеляно) и хърватският Младост (Загреб).
Рилски спортист разгроми с 91:68 Черно море Тича в зала "Арена СамЕлион" в Самоков в първия мач от финалната плейофна серия в Националната баскетболна лига при мъжете. Срещата бе първа във финалната серия, в която се играе до три успеха. Шампионите започнаха да трупат преднина в резултата още в първата четвърт и на практика през цялото време..
Нападателката на Арсенал Стина Блекстениус отбеляза късен победен гол и донесе изненадваща победа с 1:0 срещу защитаващия трофея си Барселона във финала на Шампионската лига по футбол за жени. Футболистките на Арсенал удържаха натиска на фаворита Барселона и нанесоха своя удар в 75-а минута, когато опитната 29-годишна шведка Блекстениус отбеляза..
На 78 години почина голямата легенда на футболния Левски Кирил Ивков. Той има общо 374 мача и 14 гола за "сините" във всеки турнири. С отбора от "Герена" славният защитник има четири шампионски титли (1968, 1970, 1974, 1977) и четирикратен носител на Купата на Съветската армия (1970,1971, 1976, 1977). Ивков е Футболист на България за 1974 и 1975..
Женският национален отбор по спортна гимнастика в състав Валентина Георгиева, Никол Стоименова, Елена Николова и Виктория Венциславова направи добра подиум тренировка преди началото на европейското първенство в Лайпциг (Германия). Мъжкият тим Еди Пенев, Кевин Пенев, Давид Иванов, Димитър Димитров, Божидар Златанов, Даниел Трифонов замина днес за..
Съндърланд победи Шефилд Юнайтед с 2:1 във финала на плейофите в Чемпиъншип и се завърна в английската Висша лига след осем сезона в ниските дивизии. Съндърланд направи забележителен обрат и стигна до успеха с гол в добавеното време на резервата Том Уотсън. Финалният плейоф, игран на "Уембли", е определян като “най-скъпия мач във футбола”, тъй като..
Отборът на Марек ще придружи Пирин на баражите за влизане в елитната ни футболна лига, където двата тима ще срещнат съответно 13-ия и 14-ия в Първа лига. Директна промоция за Първа лига по-рано спечелиха съставите на Добруджа и Монтана. В последния 38-ми кръг във Втора лига Марек победи с 2:0 като гост втория отбор на Лудогорец и изпревари с..
Абсолютната европейска шампионка от Будапеща 2024 Стилияна Николова от клуб Илиана стана шампионка в многобоя при жените и спечели приз "Мария Гигова" на Държавното първенство по художествена гимнастика категория Елит, което се провежда в София. В продължение на два дни в битка за отличия се впуснаха най-добрите 30 гимнастички от цялата страна във..
"Вижте кой предложи създаването на държавни магазини?! Тази политическа структура, която господин Пеевски представлява и управлява, перфектно се..
Когато лекуваш един пациент, това е цяла вселена , каза в интервю за БНР проф. Асена Сербезова, бивш министър на здравеопазването, бивш изпълнителен..
По данни на Националния статистически институт от 2020 година насам има значително трайно покачване на броя на българите, които се прибират да живеят..