По искане на Софийската районна прокуратура е задържан 36-годишен мъж, нанесъл множество порезни рани на съпругата си с макетен нож. Нападението е извършено на 4 ноември в къща в София.
Вследствие на нараняванията по лицето и тялото жената е получила обилна кръвозагуба и са ѝ причинени две средни телесни повреди, съобщават от прокуратурата.
Състав на Софийския районен съд е преценил, че обвиняемият може да извърши друго престъпление и да се укрие, затова му е наложена мярка "задържане под стража". Това подлежи на обжалване пред градския съд.
Има привлечено обвиняемо лице, на което е повдигнато обвинение за извършено престъпление по член 131 от наказателния кодекс, като наказанието, което се предвижда е лишаване от свобода за срок от 2 до 10 години. Обвиняемият е задържан за срок до 72 часа, след което от страна на Софийска районна прокуратура е внесено искане за постоянна мярка за неотклонение, което искане е уважено от съда. В къщата в друга стая е имало дете, което не е станало свидетел на действията на мъжа. От негова страна е имало и други посегателства, но жената не е подавала оплаквания.
Наблюдаващият прокурор Християна Керанова поясни мотивите за тези действия:
"Става дума за битов скандал. Обвиняемият е направил самопризнания, съжалява за случая и към момента оказва съдействие на органите на досъдебното производство. Тя е споделила, че е имало случаи, когато ѝ е посягал, но до момента не е сигнализирала нито органите на МВР, нито прокуратурата".
Разследването продължава и Софийската районна прокуратура не разполага с цялата медицинска документация по случа, уточни наблюдаващият прокурор Християна Керанова.
Екипи ще дежурят през цялата нощ в общините Петрич, Сандански, Симитли и Струмяни, които обявиха бедствено положение заради интензивните валежи. Много от сухите дерета се превърнаха в реки, задръстени от нерегламентирано изхвърляне на отпадъци. Наводнени са десетки обществени сгради и частни домове, компрометирана е пътната и улична..
Екстремното време в Гърция наводни много пътища и отнесе коли. Реки преляха. В засегнатите райони властите спряха движението. Циклонът ще продължи до неделя. Продължава развитието на циклона над Гърция. Има силно засегнати области, където водата е над един метър. Неспирно вали силен дъжд в Пелопонес, област Тракия, Еврос и Халкидики...
Върховният съд в Испания разпореди ареста на бившия транспортен министър Хосе Луис Абалос и сътрудника му Колдо Гарсия. Двамата са обвинени за предполагаема корупционна схема, свързана със закупуването на маски по време на Covid пандемията. Решението на разследващия магистрат Леополдо Пуенте превърна Абалос в първия действащ депутат, изпратен в..
Електроразпределителното дружество ще плати обезщетение за изгорелите електрически уреди на жителите на села в община Георги Дамяново. Това стана ясно на извънредна среща, свикана от кмета Нина Петкова и общинските съветници, на която присъства и областният управител. По данни на представителите на дружеството несработила защита на един от..
Пожарът в многоетажни сгради в жилищния комплекс в хонкогския район "Тай По" продължава и днес, като броят на жертвите достигна 83, предадоха световните агенции, позовавайки се на службите за спешна помощ. Петдесет и една от жертвите са загинали на място, съобщиха от пожарната служба. Общо 123 души са ранени при пожара, отбелязва ДПА. Все още не е..
Стрелецът, който рани тежко двама членове на Националната гвардия на Съединените щати в столицата Вашингтон, е живеел близо до Сиатъл на Западното крайбрежие и е прекосил страната, за да извърши атаката. Двама служители на Националната гвардия са в критично състояние след стрелба във Вашингтон Тръмп за стрелбата на няколко пресечки от Белия..
Британската полиция арестува мъж на летище Манчестър по подозрение в терористични престъпления, свързани с нападението над синагогата в града по-рано тази година, съобщи Би Би Си. Ейдриън Долби и Мелвин Кравиц загинаха в синагогата на еврейската конгрегация в Хийтън Парк на 2 октомври при нападението на Джихад Ал-Шами, който беше застрелян от..