Спортисти със Синдром на Даун се изправят пред ново предизвикателство. На 17 ноември от 11 часа в Ларгото на ЦУМ. Те ще влязат в ролята на инструктори в големия Зумба фестивал, организиран от Федерация Адаптирана Физическа Активност по проект на програма „Социални иновации“ на Столична община.
По време на танцовото събитие специално обучените младежи ще покажат своите умения на всички присъстващи. Те ще бъдат подкрепени от едни от най-добрите Зумба инструктори на България, които вярват че на голямата сцена има място за всеки, стига той да бъде правилно насочен и подкрепен.
Специални гости, ще бъдат младежи със Синдром на ДАУН от Сърбия и Северна Македония.
Събитието има за цел да мотивира децата с увреждания да спортуват и да водят активен начин на живот.

Яник Синер е първият финалист в тазгодишното издание на Мастърса на осемте най-добри. На родна земя в Торино шампионът от миналата година ще защитава трофея, след като победи Алекс де Минор със 7-5, 6-2 за близо два часа игра. Вторият в световната ранглиста имаше трудности само в началото на мача, когато двамата с Де Минор влязоха в здрава битка. След..
Пространството пред ЦУМ оживя с танц, музика и истинска човешка сплотеност по време на инициативата „Различни, но в ритъм“. Емблематичното Ларго, част от културния маршрут, поддържан от Регионален исторически музей – София, се превърна в сцена за едно емоционално събитие, в което младежи с интелектуални затруднения показаха, че различието не разделя –..
България U19 отстъпи с 1:2 от Франция U19 във втория си мач от Група 2 на европейските квалификации. Надир Ел Джамали откри резултата в 19-ата минута от дузпа, а Енцо Кана-Бийк удвои малко преди края на първата част. Крайния резултат оформи Георги Пенев в 79-ата минута. В 35-ата минута Филип Гигов пропусна да се разпише след центриране отдясно. Малко..
Джордън Айб е футболист на Локомотив София, потвърдиха от клуба в събота. Договорът на бившия играч на Ливърпул със столичани е за сезон и половина. "Днес Джордън Айб подписа договор с Локомотив София до лятото на 2027 година. Айб идва с впечатляваща визитка - 58 мача за Ливърпул, 92 за Борнемут и общо 119 участия във Висшата лига на Англия. След..
Микаела Шифрин разби конкуренцията в първия слалом за сезона в Световната купа по ски-алпийски дисциплини. Американката беше безапелационна и в двата манша в Леви, Финландия, за триумф номер 65 в дисциплината и 102-и в СК. Шифрин остави на +1.66 сек зад себе си на подиума Лара Колтури от Албания, а трета на почетната стълбичка се качи германката Ема..
На 91 години почина Светослав Батов – майстор на спорта и заслужил треньор по спортна гимнастика. Като старши треньор на националния отбор той постигна изключителни успехи, сред които 13 медала от олимпийски игри, световни и европейски първенства, както и от световни купи. Под негово ръководство българският отбор се утвърждава в световния елит, като..
Боян Йотов спечели бронзов медал на турнира от веригата Гран при по джудо в хърватската столица Загреб. Българинът постигна три победи, като на старта в категорията се наложи над грузинеца Торнике Мазиашвили с ипон за 2,29 мин, после преодоля британеца Чарли Юнг с вадзари, а на полуфинала загуби от италианеца Елиос Манци. В битката за бронза Йотов..
Лидерът на "Продължаваме промяната" Асен Василев определи като "лоша шега" избора на Румен Спецов за особен управител в "Лукойл": "Румен Спецов беше..
В петиция на родителите на деца с диабет тип 1 и на пациенти с това заболяване се призовава НЗОК да плаща напълно за инсулинови помпи като съвременен..
Ако през 2015 г. Иван Портних не беше скрил факта, че мръсната тръба не е заровена под дъното на езерото, както е предвиждал проектът за 5 млн...