Лидерът на МЕЧ Радостин Василев обяви в кулоарите на Народното събрание, че формацията му няма да подкрепи оттук нататък нито един от кандидатите за председател на парламента.
"Считаме, че в момента ГЕРБ водят разговори "на тъмно", незнайно с кой. От БСП чуваме някакви неща, от ИТН чуваме други неща. Ние сме щастливи, че не сме канени на разговори от ГЕРБ, но категорично заявяваме позиция, че до момента подкрепата, която давахме за всички председатели на парламента, без този на ГЕРБ. Ние подкрепихме всички останали, няма да я има, и ние ще се въздържаме оттук нататък да подкрепяме когото и да било, защото тези хора - победителят и вторият на изборите, не знаят въобще какво очаква българското общество от тях", коментира Василев.
Продължава борбата с пожарите в Гърция, където са активни няколко огнища. Пожар избухна този следобед на територията на старо сметище, близо до гръцкото село Халки в района на Лариса. За известно време преминаването по магистралата Солун - Атина, която е наблизо, беше прекратено. Лентата за движение в посока Солун е затворена и в момента. Горски..
Сръбската полиция арестува собственик на транспортна фирма, който безплатно превозва протестиращи срещу управлението на Александър Вучич. Мъжът е от село Джурджево и официално не се посочват причините защо е задържан. Сръбската телевизия N1 обаче припомня, че по-рано Миломир Ячимович е обявил, че ще превозва граждани на Нови Сад до протеста..
Овладян е пожарът в елховските села Стройно, Борисово и Бояново, каза за БНР кметът на общината Петър Гендов. Горят сухи треви и стърнища между няколко елховски села Пожарът възникна около обяд и заради силния вятър бързо обхвана сухи треви и храсти, а кметът Гендов съобщи, че е навлязъл и в горски масив. Той обобщи ситуацията към..
Във водоснабдителната система на Плевенска област постъпват недостатъчните водни количества от Водоснабдителна група "Черни Осъм", съобщиха от ВИК. Това е причина за нарушаване на обявения вече режим. Освен че количеството вода, което идва от Ловеч към Плевен по "Черни Осъм" и дебитът на местните водоизточници също е драстично нисък поради..
Западът трябва да остане обединен, тъй като навлиза в решаващ момент за бъдещето на Украйна и европейската сигурност, заяви полският премиер Доналд Туск след срещата на върха между президента на САЩ Доналд Тръмп и Владимир Путин в Аляска. "Играта за бъдещето на Украйна, сигурността на Полша и цяла Европа навлезе в решаваща фаза", написа Туск..
В специално телевизионно включване, външният министър на Италия Антонио Таяни, изрази мнение за срещата в Аляска и заяви, че Италия е на разположение за тристранна среща между Тръмп, Путин и Зеленски. След срещата на върха САЩ-Русия: Значителен напредък, но още без окончателна договореност В специалното новинарско издание за..
Шофьор прегази с микробус свой съсед в Сливен. Прегазеният е в тежко състояние в областната болница. Инцидентът е станал в четвъртък в квартал "Даме Груев", когато извършителят блъска своя съсед веднъж, след което го прегазва втори път и бяга от местопрестъплението. Задържан е петък за 72 часа. В момента се работи по изясняване на..
Срещата в Аляска е своеобразен подарък към Тръмп, който ще бъде легитимиран като посредник и стратег на този изход от войната, а същевременно и..
Вирусът се разпространява с шеметна бързина. Една четвърт от породата вакла маришка овца в страната вече е унищожена , като 66% от популацията в..
Да станеш родител не винаги значи да чуеш първия плач в родилната зала . Понякога срещата с детето ти е в малка стая, с много очакване, тихо..