Спартак (Варна) победи без проблеми Хебър с 4:0 в откриващия мач от 16-ия кръг в Първа лига и излезе на трето място във временното класиране в българския шампионат. Варненският тим има в актива си вече 30 точки и изпревари градския съперник Черно море и Левски, които са с по 28 точки. Хебър остава последен с 9 точки. За успеха на варненци Ахмед Ахмедов реализира хеттрик.
Първата възможност в мача във Варна бе за домакините още във втората минута. Ромееш Ивей центрира отляво в наказателното поле на гостите, където на втора греда Па Конате свали топката към Ахмед Ахмедов, който стреля от няколко метра, но вратарят Петър Дебърлиев улови.
В деветата минута Спартак откри резултата. Па Конате проби отляво, навлезе в наказателното поле на Хебър и центрира меко, а Ахмед Ахмедов от десетина метра вкара за 1:0 за домакините с удар с десния крак.
Домакините удвои преднината си в 14-ата минута. Ромееш Ивей проби отдясно и върна топката в наказателното поле на гостите, където първо Ахмедов стреля, но топката бе отбита от защитник, последва втори удар на Бернардо Коуто, който също бе париран от играч на Хебър, но при третия опит Антонио Вутов не сгреши и реализира втория гол за „соколите“.
В 31-вата минута домакините можеха да вкарат нов гол. За пореден път Ивей центрира отдясно в наказателното поле на Хебър, където Ахмед Ахмедов засече топката, но ударът му бе слаб и вратарят Петър Дебърлиев улови. Малко след това при аналогична ситуация Ахмедов отново пропусна да вкара трети гол за Спартак. В 45-ата минута след центриране от корнер от Бернардо Коуто Ангел Грънчов засече топката триково с пета, но вратарят на гостите Петър Дебърлиев внимаваше и успя да избие.
Второто полувреме продължи под диктовката на домакините, а стражът на Хебър Петър Дебърлиев трябваше да отрази опасен удар на Кристиан Илич още в първите секунди на втората част.
В 55-ата минута Спартак поведе с 3:0. Ромееш Ивей пусна хубав пас към Ахмед Ахмедов, който напредна, навлезе в наказателното поле на гостите, преодоля Калоян Пехливанов и реализира за 3:0. В 64-тата минута съдията отсъди дузпа за домакините за нарушение на Милен Гамаков срещу Ахмед Ахмедов. Потърпевшият нападател на „соколите“ се нае с изпълнението на наказателния удар и вкара четвъртия гол в мача, който бе и негов трети в срещата.
До края на двубоя нов гол не падна, въпреки че Спартак имаше още възможности да направи това.
Спартак (Варна) – Хебър 4:0
1:0 Ахмед Ахмедов 9'
2:0 Антонио Вутов 14'
3:0 Ахмед Ахмедов 55'
4:0 Ахмед Ахмедов 66'-дузпа;
Стадион „Спартак“;
Зрители – 1000;
Съдия – Георги Давидов;
Спартак (Варна): Мартин Величков, Матео Петрашило (85-Цветослав Маринов), Александър Цветков, Бернардо Коуто (75-Даниел Иванов), Филип Лесняк, Ромееш Ивей, Кристиан Илич, Па Конате (69- Виктор Митев), Ахмед Ахмедов (76-Франк Риволие), Антонио Вутов (69-Радослав Димитров), Ангел Грънчов;
Хебър: Петър Дебърлиев, Николай Николаев, Радослав Терзиев, Калоян Пехливанов, Божидар Пенчев, Марко Бртан (81-Костадин Велчев), Георги Стайков, Душан Вукович (75-Георги Търтов), Атанас Кабов (81-Енцо Ел Фатахи), Олексий Збун (42-Шейх Диаманка), Калоян Кръстев (42-Милен Гамаков);
Най-добрият български състезател Алберт Попов направи силен втори манш и се класира на девето място във втория слалом при мъжете от новия сезон на Световната купа по ски алпийски дисциплини в австрийския зимен център Гургл. Попов, който беше едва 21-и в първата част от състезанието с 53.28 секунди, даде четвърто време във втория манш от 52.15,..
Арда Кърджали победи ЦСКА 1948 с 3:0 в среща от 16 кръг на шампионата и записа пети успех от началото на сезона. В 31-ата минута Арда поведе в резултата. Патрик Луан беше изведен сам срещу Петър Маринов, той подаде към Ивелин Попов, който стреля към опразнената врата. Андре Хофман се опита да изчисти с шпагат, но топката се озова в собствената му..
Диана Петкова спечели три златни медала в третия състезателен ден на Държавното лично отборно първенство по плуване в 25-метров басейн, което се провежда в „Парк Арена ОЗК“ Бургас. Националката взе две отличия в индивидуални дисциплини и една при щафетите. Петкова триумфира в една от най-силните си дисциплини 100 метра съчетано с 1:00.13 минута,..
Берое и Спартак (Варна) завършиха при нулево равенство в откриващия мач от 16-ия кръг на шампионата в Първа лига. Двата тима не успяха да си отбележат редовен гол през първото полувреме, в което попадение на Шанде бе отменено, а Хуан Пабло Саломони получи директен червен картон. Реферът Денислав Сталев взе решенията, след като прегледа и двете ситуации..
Ръководството на Професионален футболен клуб Лудогорец официално обяви назначението на Пер-Матиас Хьогмо за старши треньор на представителния отбор. Клубът избра норвежкия треньор като най-подходящ за бъдещото развитие на отбора. Решението е продиктувано от богатия му опит, дисциплиниран подход към работата и успешните резултати на клубно и национално..
Два медала спечелиха българските състезатели на Европейското първенство по олимпийско таекуондо за младежи и девойки в Швейцария. Дея Пеева извоюва бронзов медал в категория 46 килограма, а Станислав Митков спечели европейската титла в категория 63 килограма. „Тези два медала доказват, че мястото ни е сред най-добрите. Задължително..
Елизара Янева се класира за полуфиналите на сингъл на турнира твърди кортове за жени в Търнава (Словакия) с награден фонд 40 хиляди долара. 18-годишната българка надделя над Амарни Банкс (Великобритания) с 4:6, 6:1, 7:6(2) за малко повече от два часа и четвърт игра. Янева пропиля ранен пробив аванс и допусна обрат в първия сет, но във..
Борбата е кой да контролира администрацията! Новата структура на Столичната община ще се обсъжда в комисии Така архитект Васил Василев,..
В професионалната общност на юристите има едно разбиране за това, че системата е подчинена. За съжаление професионалната общност няма енергията и..
Документът за мирното споразумение за спиране на войната в Украйна няма да бъде подписан в настоящата редакция, сподели в интервю пред БНР доц...