Арда победи Локомотив (Пловдив) с 4:2 в мач от 16-ия кръг на Първа лига, информира БТА.
Арда нанесе удара си в рамките на две минути. В 26-ата Лъчезар Котев изведе Станислав Иванов, който се измъкна зад защитата на Локомотив и с техничен удар с левия крак стреля покрай плонжа на вратаря Мартин Луков за 1:0.
Пловдивчани още не се бяха осъзнали, когато още при следващата опасна атака на домакините Димитър Велковски и Тонислам Йорданов направиха бързо двойно подаване отляво и първият излезе на добра позиция, като стреля с плътен удар в горния ляв ъгъл на вратата на Локомотив за 2:0.
В първата минута на добавеното време Владимир Медвед от Локомотив получи топката отляво, влезе навътре и с хубав удар от 25 метра в десния ъгъл направи така, че вратарят Гостподинов да не мръдне - 2:1.
Още при следващата атака Иванов центрира към Чинонсно Офор, чийто удар бе избит с крак от вратаря Луков, като топката се отби от напречната греда, а при второто центриране на Иванов топката рикошира в Ефе Али от Локомотив, който си вкара автогол.
В 57-ата минута преднината на Арда стана прекалено голяма. Чинонсо Офор върна отдясно топката към границата на наказателното поле, където я пое Борислав Цонев, пребори се със защитник и с удар в десния ъгъл на Мартин Луков вкара четвъртия гол за тима от Кърджали.
Петнадесет минути преди края на редовното време резервата на Локомотив Димитър Илиев бе спънат в наказателното поле от Велковски и съдията Иво Андреев посочи дузпа. Самият Илиев вкара с техничен удар в стил "Паненка" второто попадение за тима си.
С успеха Арда излезе временно на четвърто място в класирането, като изпревари отборите на Черно море и Левски. Локомотив (Пловдив) е на 13-а позиция.
Карлос Алкарас се класира на седми пореден финал в професионалния тенис тур, след като се наложи с 6:4, 6:3 срещу Александър Зверев в мач от турнира за мъже в Синсинати. Надпреварата е с ранг "Мастърс 1000" и награден фонд от 9.193 милиона щатски долара. В битката за титлата испанецът ще срещне Яник Синер, с който игра още на финалите в..
Турският футболен клуб Гьозтепе спечели точка след равенство 0:0 срещу Фенербахче в мач от втория кръг на местното първенство. Така отборът на българския треньор Станимир Стоилов остана непобеден и заема трето място с две точки зад лидерите Галатасарай и Самсунспор. Гьозтепе остана с човек по-малко след час игра след червен картон на..
Шестима българи с трансплантирани органи и един жив донор на бъбрек ще участват в Световното първенство за трансплантирани в Дрезден, Германия, което започва от днес. Над 3 хиляди души от целия свят ще мерят сили в дисциплини като лека атлетика, плуване, тенис на маса, и ще покажат, че благодарение на донорството трансплантираните могат да..
Байерн (Мюнхен) спечели Суперкупата на Германия. Баварците се наложиха с 2:1 срещу Щутгарт. Хари Кейн откри резултата в 18-ата минута, увенчавайки по-силната игра на шампионите. В 24-ата минута испанският от мюнхенския клуб Ник Волтемаде опита да изравни, но вратарят Мануел Нойер се намеси решително. Майкъл Олисе пропусна да се разпише във вратата..
Ботев (Пловдив) успя да обърне резултата срещу Берое с човек по-малко и спечели гостуването си на Берое с 2:1 в мач от петия кръг на шампионата в Първа лига. През първата част старозагорци имаха повече положения за гол от своя съперник, но резултатът бе открит минута след подновяване на играта, когато Нене отбеляза първото си попадение за..
Барселона започна новия сезон в Испания с убедителна победа с 3:0 като гост срещу Майорка. Шампионите не срещнаха трудности срещу домакините, които играха повече от едно полувреме с девет футболисти. Рафиня с удар отблизо и асистенция на Ламин Ямал откри головата сметка за каталунците през кампанията с попадението си още в седмата минута...
Черно море спечели варненското дерби, след като победи като гост Спартак с 3:1. С успеха си "моряците" имат в актива си вече 11 точки и излязоха на третото място във временното класиране. Спартак остава с 3 пункта и все още е без победа от началото на първенството. Преди началото на срещата легендата на варненския футбол Иван Петров, който е..
Проф. Дамян Попхристов е преподавал режисура и е водил обучения по митология, философия и история на изкуството в Нюйоркския университет 20 години ...
За първи път в Кирково ще бъде изградена нова църква. Тя ще носи името "Свети Седмочисленици“ и ще се строи изцяло с дарения. За местните християни тя..
По време на почивка и особено при пътувания извън страната е важно да съблюдаваме висока хигиена и да се храним на места с добра хигиена. В "Минути..