Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Таекуондистите ни с награди от ММС

Национален отбор по олимпийско таекуондо
Снимка: ММС

Министърът на младежта и спорта Георги Глушков награди медалистите от националния ни отбор по олимпийско таекуондо, постигнали исторически успехи през 2024 година.

„Поздравявам Ви за постигнатите успехи. Те са плод на положените от Вас усилия и отдадеността Ви към спорта. В толкова млада възраст Вие вече знаете, че с труд се постигат големи постижения. Подкрепата на Вашите треньори и помощта на федерацията са особено важни, защото без тях успехите не биха били възможни”, заяви министър Глушков.

Председателят на Българската федерация по олимпийско таекуондо Слави Бинев благодари на министър Глушков за подкрепата и уважението. 

“Вие сте един от малкото министри, които разбират, че децата ни са най-дългогодишната инвестиция, защото така създаваме стойностни хора”, каза Бинев.


След впечатляващото си представяне на олимпийските игри, където Кимия Ализаде извоюва бронзов медал и се превърна в символ на вдъхновение и упоритост, българските таекуондисти затвърдиха позициите си със значими постижения, като първия сребърен медал на световното първенство за юноши, и отличия от европейските първенства, включително първи места в детските категории и медали при младежите.
Сред наградените от министър Глушков спортисти бяха:
Световен медалист за юноши:
• Станислав Митков (-63 кг, клуб “Ахил”) – сребърен медал
Треньор: Венцислав Соколов (треньор на националния отбор за юноши)

Европейски медалист до 21 години:
• Християн Георгиев (-54 кг, клуб “Ахил”) – сребърен медал
Старши треньор: Фарзад Золгхадри (старши треньор на националните отбори)
Европейски медалисти за кадети:
• Веселина Ангелова (клуб “Гладиатор”) – сребърен медал
• Йордан Ангелов (клуб “Гладиатор”) – бронзов медал
Треньори: Венцислав Михалчев, Христо Михалчев

Европейски медалисти за деца:
Първи места:
• Адриан Радославов (+57 кг, клуб “Сунг-ри”)
• Александрина Данова (-40 кг, клуб “Сунг-ри”)
• Вяра Генова (-30 кг, клуб “Таекуондо Фитнес НСА”)
Сребърни медали:
• Калина Велкова (-36 кг, клуб “Кондор 2000”)
• Дарина Мтан (-44 кг, клуб “Таекуондо Фитнес НСА”)
• Ивайла Христова (-48 кг, клуб “Витоша”)
• Борис Клечаров (-36 кг, клуб “Нерон”)
• Иво Йорданов (-21 кг, клуб “Феникс”)
• Калина Костадинова (-18 кг, клуб “Класа”)
Бронзови медали:
• Вангелия Петрова (-40 кг, клуб “Гладиатор”)
• Теодор Илиев (-36 кг, клуб “Витоша”)

Треньори:
• Национален отбор за кадети и деца: Милем Гочев
• Сунг-ри: Владимир Далаклиев, Цветолюб Илиев
• Витоша: Светислав Славев
• Класа: Стамен Захариев
• Гладиатор: Христо Михалчев, Венцислав Михалчев
• Феникс: Юлиян Стефанов
• Кондор 2000: Милен Панчев
• Таекуондо Фитнес НСА: Желязко Костадинов, Спасиана Григорова

Съдия:
• Виктория Иванова: Рефер с ключов принос в международните и европейски състезания.
Награди:
• Спортистите: Станислав Митков, Християн Георгиев, Веселина Ангелова, Йордан Ангелов, Адриан Радославов, Александрина Данова и Вяра Генова бяха удотоени  с плакети и сертификати.
• Треньорите: Венцислав Соколов, Христо Михалчев, Цветолюб Илиев, Спасиана Григорова и Фарзад Золгхадри получиха плакети.
• Останалите спортисти и треньори бяха отлечени  с почетни сертификати за техния принос и усилия.

По публикацията работи: Кръстина Иванова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Димитър Кузманов

Димитър Кузманов с титлата от тенис турнира в Гърция

Димитър Кузманов спечели титлата на сингъл на тенис турнира на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Херсонисос (Гърция) с награден фонд 54 хиляди евро. Българинът победи във финала Федерико Чина (Италия) с 6:4, 6:2. Срещата продължи час и 38 минути. Димитър Кузманов допусна пробив за 2:3 в първия сет, но спечели четири от следващите пет гейма за..

публикувано на 16.03.25 в 14:37
Али Юзеир (в средата с купата)

Али Юзеир спечели професионалния турнир по кикбокс в Кишинев

Али Юзеир стана шампион  в категория  85 килограма на професионалния турнир по кикбокс в стил К1 „FEA Grand Prix“  в Кишинев (Молдова).  26-годишният българин триумфира с купата, след като изигра последователно два професионални мача, които спечели с нокаут.   В първия двубой Юзеир се наложи над Енес Билбен (Турция). Българинът надигра съперника си 2..

публикувано на 16.03.25 в 14:15
Алберт Попов

Алберт Попов с 21-о време в първия манш на слалома в Хафиел

Алберт Попов заема 21-о място след първия манш на слалома от Световната купа по ски алпийски дисциплини за мъже в Хафиел (Норвегия). Попов даде време 1:02.68 минути, завършвайки на 2.22 секунди от лидера Лоик Меяр. Швейцарецът, който е световен шампион в дисциплината, бе най-бърз с 1:00.46 минути. Трасето за първия манш бе наредено от..

публикувано на 16.03.25 в 12:33
Ивет Горанова

Ивет Горанова спечели бронзов медал на турнир в Китай

Олимпийската шампионка от Токио 2020 - Ивет Горанова, спечели бронзов медал от втория турнир Карате 1 Premier League за 2025 година, който ще се проведе в китайския град Ханчжоу. Българката зае първо място в седма група на "кумите" до 55 килограма след три убедителни победи, след което на четвъртфиналите отстъпи пред Фатемех Саадти (Иран) с..

публикувано на 16.03.25 в 12:30
Кристиан Димитров

Кристиан Димитров отпада за мачовете с Република Ирландия

Защитникът на Левски - Кристиан Димитров, който получи повиквателна за предстоящите мачове с Република Ирландия в Лигата на нациите, отпада от състава на държавния отбор поради травма, съобщиха от Българския футболен съюз. Днес националите започват своя подготвителен лагер за двете плейофни срещи.  В първата от тези срещи, на 20 март,..

публикувано на 16.03.25 в 11:48
Джак Дрейпър

Джак Дрейпър: Преминах през доста неща последните години

Британският тенисист Джак Дрейпър заяви, че постоянството може да му помогне да се конкурира с най-добрите в света, след като достигна до поредни финали в турнирите на АТП и му предстои влизане в топ 10 на световната ранглиста за първи път в кариерата му. Дрейпър спечели титлите в Щутгарт и Виена, а достигна и до финала на Откритото..

публикувано на 16.03.25 в 11:45
Карлос Алкарас

Карлос Алкарас: Бях нервен преди срещата през целия ден

Надеждите на Карлос Алкарас да спечели трета поредна титла от турнира по тенис в Индиън Уелс се изпариха в събота, а испанецът каза, че неспособността му да укроти нервите си е по-голямо разочарование, отколкото поражението на полуфинала от Джак Дрейпър. 21-годишният тенисист се бореше постижение, правено от Роджър Федерер (2004-2006) и Новак..

публикувано на 16.03.25 в 11:42