Най-малко 25 души са били убити в Северозападна Сирия при въздушни удари, извършени от сирийското правителство и Русия, съобщи рано тази сутрин управляваната от сирийската опозиция спасителна служба, известна като "Белите каски". Руски и сирийски самолети са ударили вчера контролирания от бунтовниците град Идлиб в Северна Сирия, а президентът Башар Асад обеща "да смаже" бунтовниците, които нахлуха в град Алепо.
Въздушно-космическите сили на Русия оказват поддръжка на сирийската армия в отблъскването на агресията на терористите в провинциите Идлиб, Хама и Алепо. Това се казва в съобщение на сайта на военното ведомство в Москва. От там не потвърждават, но и не отричат слуховете, че командващият руската групировка в Сирия е бил заменен.
Междувременно руски и сирийски самолети и днес са ударили контролирания от бунтовниците град Идлиб и лагер за разселени лица, както и позиции на бунтовниците в провинция Алепо. Сирийският Център за наблюдение на човешките права съобщи, че са убити 11 души, сред които 5 деца, а десетки са ранени.
В петък вечерта бунтовниците нахлуха в град Алепо, източно от провинция Идлиб, принуждавайки силите на сирийския президент Асад да се изтеглят. Вчера армията съобщи, че си е върнала няколко града, които през последните дни бяха превзети от бунтовниците.
Междувременно иранският външен министър Абас Арагчи пристигна в Анкара за срещи с турското ръководство заради офанзивата на бунтовниците в Сирия. Преди това той посети Дамаск и се срещна със сирийския президент Башар Асад. В сирийската столица Арагчи заяви, че страната му остава зад сирийското правителство и военните. Днес се очаква Арагчи да се срещне с турския си колега Хакан Фидан, а след това да разговаря с президента Реджеп Ердоган.
В съвместно изявление САЩ, Франция, Германия и Великобритания призоваха за "деескалация" на бойните действия в Сирия в защита на цивилните и инфраструктурата, както и за да се избегне по-нататъшно разселване и прекъсване на доставката на хуманитарна помощ.
В Плевен ще се проведе първото заседание на временната комисия към Общинския съвет, избрана на извънредното заседание преди дни. Целта е да се търсят и намерят ефективни решения за подобряване на водоснабдяването в краткосрочен и средносрочен план. Заседанието започва в 9 часа и ще може да се проследи онлайн в реално време на страницата..
"Този случай прикова вниманието, защото стана на публично място, където има туристи, но това за нас е ежедневие. Всеки ден и всяка нощ залавяме такива групи. Снощи, отново в близост до същото място, имаме отново заловен бус с други 24 мигранти – същата бройка, с български водач". Това заяви пред bTV директорът на "Гранична полиция" Антон..
Украинският президент Володимир Зеленски присъди високи държавни отличия на 143 чужди граждани за техния значим принос за укрепването на международното сътрудничество, за подкрепата им за суверенитета и териториалната цялост на Украйна, за благотворителна дейност и за представянето на страната в глобален план, съобщи Укринформ. Сред..
Смисълът на тази такса е да бъде осигурено финансирането на т.нар. лични лекари. Това е частна практика, която няма откъде да вземе средства за съществуването си. Това каза пред БНР адвокат Андрей Дамянов, който представляваше пациентските организации в Надзорния съвет на НЗОК, в коментар по предложението потребителската такса да скочи..
Комисията по здравеопазване в Столичния общински съвет ще изслуша директора на Пета градска болница заради процедура, чрез която лечебното заведение предоставя на онкоболни пациенти диагностика с модерния апарат ПЕТ-скенер. Преди дни изданието "Капитал" публикува информация, че болницата плаща 26 милиона лева за наем на този апарат, а покупката..
"Не вярвам да се стигне до война като преди 2 години с преработвателите на олио." Това заяви пред БНР Илия Проданов, председател на Националната асоциация на зърнопроизводителите. Цената на слънчогледовото семе в държавите извън България – Молдова, Румъния и Украйна, е по-висока от нашата, затова няма да се стигне до масов внос , смята..
За една седмица от днес спира движението на трамваите по столичната улица "Граф Игнатиев". Това се налага заради неотложен ремонт на трамвайното трасе на кръстовището при булевардите "Евлоги и Христо Георгиеви" и "Драган Цанков". Временно се променят маршрутите на някои от линиите. Разкрива се временна автобусна линия, която ще се движи по..
В рубриката "Горещо сърце" ще ви представим капитан Мартин Попов от регионална служба Военна полиция – София . Част от работата му е секретна и..
На 22 август Ловеч отбеляза 148 години от освобождението си. По този повод днес на централния площад в града доброволци от Националното дружество..
"Не вярвам да се стигне до война като преди 2 години с преработвателите на олио." Това заяви пред БНР Илия Проданов, председател на Националната..