Депутатите се събират за девети опит да изберат председател и да дадат старт на законодателната работа на 51-вото Народно събрание.
Деветият рекорден опит за избор на председател на НС идва на фона на продължаващо вече четвърта седмица първо заседание, над 30 гласувания и в крайна сметка осем провала.
Вчера лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обяви, че отново ще издигнат кандидатурата на Рая Назарян и поясни, че ако тя бъде избрана, ще се оттегли и ще отстъпи мястото на Атанас Атанасов.
От ПП уточниха – ще го подкрепят, но ще гласуват и "за" други кандидати, подписали декларацията им за санитарен кордон около Пеевски.
Засега само ИТН са подписали декларацията и отново ще номинират най-възрастния сред народните представители Силви Кирилов. От БСП държат на доц. Наталия Киселова.
Вчерашният им опит да организират обща среща - на всички без "ДПС- Ново начало", за да потърсят подкрепа, се провали – явиха се само ГЕРБ-СДС.
Лидерът на МЕЧ Радостин Василев заподозря нова сглобка.
От БСП обявиха, че преди заседанието ще говорят с АПС и с "Възраждане", които отново ще номинират Петър Петров.
На този фон председателят на "ДПС – Ново начало" Делян Пеевски обяви, че няма да издига кандидати за председател и зам.-председател на НС, както и на председатели на комисии и настоя за нови избори.
Кирил Петков пък видя победа за декларацията и си постави нова цел – предотвратяване на избора на Борислав Сарафов за нов главен прокурор. Освен за обединение, но към техните кандидати, вчера се чуха призиви и към служебния кабинет да внесе бюджета за следващата година в парламента. За да работят по него, трябва да изберат председател. Заседанието започва в 11 часа.
От днес започва приемът на заявления за енергийни помощи за отоплителен сезон 2025/2026 г. Документите ще могат да се подават в дирекциите "Социално подпомагане" до 31 октомври тази година. Целевите средства се отпускат за период от пет месеца - от 1 ноември 2025 г. до 31 март 2026 г. Все още не е определен размерът на помощта за новия..
"Истината какво се случва с откраднатите автомобили във Великобритания", така е озаглавена втора поредна статия в "Мейл онлайн" по въпроса, в която отново фигурира името на България като дестинация за продажба на части или транзитен пункт за контрабанден внос в Русия, заобикаляйки санкциите. Във Великобритания: Части от крадени коли се..
Прокуратурата и ГДБОП разбиха част от международен канал за пране на пари и данъчни измами, който е действал и на територията на България. Той е бил ръководен от украинци, които са имали и българско гражданство. В канала са били замесени и четирима българи. Набирани са били лица с нисък статус от Ботевград, София и Ловеч, на чиито имена са..
"Режисираните опити за сваляне на властта" няма да имат успех, се казва в изявление на външните министри на Сърбия и Унгария. Марко Джурич и Петер Сиярто се срещнаха в Сегед. Според Джурич има значителни паралели между това, което се случва през последните дни по улиците на столиците на Сърбия и Унгария и двете правителства ще останат "рамо..
Оранжев предупредителен код за горещини остава в сила и днес във Великобритания. Днес на места температурите могат да достигнат 36°C, прогнозират метеоролозите. 33,1 градуса бяха измерени вчера на летище "Хийтроу". Поради голямата влажност на въздуха подобни температури се усещат като 40 градуса. Температурите през нощта не се отличават..
МВР започва да разширява обхвата на системата от сирени за ранно предупреждение и оповестяване у нас. От министерството уточняват, че това ще обхване сирените на територията на 16 областни града. Проектът за разширяване на системата от сирени е започнал в началото на тази година и ще завърши в края на 2027 г. Това е неговият втори етап,..
От днес токът за бита поскъпва средно за страната с 2,58%, а парното и топлата вода – с 4,5%. Това е окончателното решение на Комисията за енергийно и водно регулиране. Най-голямото увеличение на тока за бита е за клиентите на EVN – 3,6%, за потребителите на "Енерго Про" поскъпването е 2,52%, а за тези на "Електрохолд" повишението е 1,82%...
Полицаи, служители на горското стопанство и пожарникари от Ловеч проверяват сигнал, подаден снощи малко след 23 ч. на тел. 112., че е забелязан..
В Плевен за 11-ти път се проведе националният фолклорен фестивал "Любимото ми хорце". В основата на този празник на народните танци е хореографът..
Между 35 и 40 хиляди души се очакват за Джулай морнинг в Созопол и околностите на града . Това каза пред БНР кметът на община Созопол Тихомир Янакиев...