Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

796 медала за българския кикбокс през 2024 година

Снимка: БФКМТ

Българска Конфедерация по Кикбокс и Муай Тай ще изпрати 2024 година, като една от най-успешните в своята 30-годишна история. 

Общо 796 медала спечелиха националните състезатели на България по кикбокс през годината. Златните медали са 240, сребърните 215, а бронзовите 341. 

Внушителната статистика е постигната след участие на кикбоксьорите ни в девет международни състезания от календара на Световната федерация „WAKO“. 

Надпреварите през годината бяха Европейско първенство за мъже и жени, Световно първенство за кадети, 3 световни купи и 4 европейски купи. 

Лидери в клубното класиране по медали за 2024г. са СК „Стар тийм“ от гр. София в направление татами и СК „Вокил“ от гр. Варна в направление ринг.

Най-успешният ни клуб в леките стилове „Стар тийм“ с треньори Иван Георгиев и Деница Миленкова зае първата позиция в клубното класиране с 1657,65 точки. Второто място е за клуб „Масару“ гр. София с актив от 1041,8 т., а трети се нареди спртен клуб „Радулов“ с 758,45 т. 

В тежките стилове на ринг първата позиция е за варненския спортен клуб „Вокил“ с 313,5 точки с треньор Петър Петров. Призовата тройка допълват бойните школи на „Шуменска крепост“ с 197т. и варненския клуб „Боил“ с 131,5т. 

По публикацията работи: Кръстина Иванова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Отборът на Илиана с пета поредна титла

За пета поредна година отборът на Илиана спечели титлата на Държавното клубно първенство по художествена гимнастика, което се проведе в столичната зала "София". Сребърните медали станаха притежание на клуб Левски, а на трето място завършиха представителките на София спорт-2017. Това е най-интересното, вълнуващо и непредсказуемо състезание в..

публикувано на 08.11.25 в 20:22

Локомотив (Пловдив) с минимален успех над Берое

Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна минимален успех с 1:0 при домакинството си на Берое в среща от 15-ия кръг на футболната Първа лига. Единственото попадение в мача реализира Адриан Кова в 36-ата минута след асистенция на Парвиз Умарбаев. Тимът от Стара Загора пък завърши двубоя с десет души на терена, след като Йесид Валбуена си изкара..

публикувано на 08.11.25 в 20:14

Хари Кейн спаси Байерн от първа загуба за сезона

Серията на Байерн (Мюнхен) от 16 поредни победи от началото на сезона бе спряна от тима на Унион (Берлин). На стадион "Старото лесничейство" в германската столица двата отбора завършиха 2:2, а гостите от Мюнхен избегнаха поражението с гол в добавеното време на англичанина Хари Кейн. Данило Духи даде аванс на Унион в 27-мата минута, след като..

публикувано на 08.11.25 в 19:04

Георги Костадинов: Просто се подадохме на провокациите

Лидерът в отбора на Левски Георги Костадинов не пожела да коментира мелето през втората част при загубата от ЦСКА с 0:1, при което той беше едно от главните действащи лица. "Днес просто се подадохме на провокациите. Не искам да обръщам внимание на такива ситуации, стават по време на такива мачове. Трябва да гледаме напред. Ще направим..

публикувано на 08.11.25 в 18:46

Теодор Иванов: Направихме много хора щастливи

Защитникът на ЦСКА Теодор Иванов остана доволен от победата с 1:0 срещу големия съперник Левски. Иванов бе една от изненадите в състава на "червените", като влезе като трети централен защитник с цел да се неутрализират силните страни на Левски в атака. "Емоцията е невероятна. Направихме толкова хора щастливи. Щом в нашата врата няма гол,..

публикувано на 08.11.25 в 18:44

Спортният директор на ЦСКА: Продължи серията ни от добри резултати

Спортният директор на ЦСКА Бойко Величков се надява победата срещу Левски с 1:0 да донесе допълнително самочувствие на играчите в отбора. "Победа в дербито винаги е важен момент, независимо от моментната ситуация. Продължи серията ни от добри резултати. Имаме цялото уважение към временния водач Левски, дълго време не познаваха поражението...

публикувано на 08.11.25 в 18:43

Треньорът на Левски: Отговорността е изцяло моя

Треньорът на Левски Хулио Веласкес пое отговорността за загубата на тима си с 0:1 от ЦСКА.    "Много съм горд с моите футболисти. Големият виновник е треньорът, отговорността е изцяло моя. Опитахме до края да изравним. Разочарован съм от резултата и от второто полувреме, в което много малко се игра футбол. Благодаря на привържениците ни за..

публикувано на 08.11.25 в 18:40