Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пътната полиция засилва контрола върху трафика в Самоводене

При последната катастрофа в края на ноември в Самоводене бяха разрушени два имота
Снимка: Здравка Маслянкова

Пътната полиция засилва контрола върху движението с превишена скорост по главния път Русе – Велико Търново през село Самоводене. Този ангажимент беше поет от контролните институции на среща с жителите на селото, които готвят протести срещу влошаващата се пътна безопасност.

За последните три години на главния път Русе – Велико Търново в село Самоводене са станали 20 тежки катастрофи. Хората искат мерки за повишаване на пътната безопасност, заяви кметът на Самоводене Валентин Къндев:

"Знаем, че няма как да се изведе трафикът от село Самоводене, докато не се построи магистралата, но трябва да има контрол върху движението“.

При последната тежка катастрофа в края на ноември бяха разрушени два имота. Жертви нямаше. На срещата с контролните институции самоводчани посочиха, че положението с тировете, които се движат с превишена скорост през селото, въпреки поставените изкуствени неравности и пешеходни пътеки, е нетърпимо:
"Хората, които живеят на улица "Полтава“, са подложени на геноцид. Трагедията тепърва предстои“.

Пътят ще бъде преасфалтиран до идното лято, а след седмица ще бъдат възстановени червените ограничителни колчета, ще се засилят полицейските наряди, но "не може на всеки метър да има полицай“, отговори началникът на Пътната полиция Радостин Върбанов.

Решението е едно - изграждане на магистралата Русе – Велико Търново, която ще изведе от селата тежкотоварния трафик.

По публикацията работи: Георги Даскалов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Обезщетение от 40 хил. лв. за брата на убития дупничанин Николай Радев

Известният дупнишки зъболекар д-р Владимир Карастоянов и синоветe му - анестезиологът д-р Николай Карастоянов и Иван Карастоянов, които бяха осъдени за убийството на  Николай Радев,  гард на братя Галеви, трябва да платят обезщетение от 40 000 лева на брата на убития.  Това постанови съставът на кюстендилския Окръжен съд. Решението може да се..

публикувано на 23.02.25 в 19:48
Фридрих Мерц

Екзитпол за вота в Германия: ХДС/ХСС-28,5%, АзГ-20%, ГСДП- 16,5%

Консерваторите от ХДС/ХСС в Германия печелят предсрочните парламентарни избори, очаква се Фридрих Мерц да бъде следващият канцлер и да оглави коалиционно правителство. Парламентарни избори в Германия, ХДС/ХСС води в проучванията Веднага след края на изборния ден се публикуват резултати от екзитпол проучвания - според данните Християндемократите..

публикувано на 23.02.25 в 19:16

Кметът на Уестминстър за българския храм: Това е икона

Българската общност в Обединеното кралство се сдоби с нов православен храм. Днес той бе осветен от Негово Светейшество българския партиарх Даниил. Новият български храм в Лондон бе официално открит Много хора помогнаха да бъде реализиран този проект. Като се започне от българската държава, заделила 3,3 милиона лева и се стигне до..

публикувано на 23.02.25 в 19:15

Ограничения на движението по магистрала "Тракия"

Движението между 4-ти и 5-ти километър на автомагистрала "Тракия" в посока Бургас ще се осъществява в една лента утре от 9 до 12 ч., съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". Ограничението се налага поради ремонтни дейности в средната разделителна ивица. Ще бъде ограничено преминаването по скоростната лента, като трафикът ще преминава в активната. В..

публикувано на 23.02.25 в 18:54
Британският премиер Кийр Стармър напуска официалната си резиденция на Даунинг стрийт 10.

Стармър каза, че Великобритания "ще поеме водеща отговорност" в защитата на континента

Британският премиер Киър Стармър заяви, че Съединените щати са "прави" относно необходимостта Обединеното кралство и Европа да поемат повече отговорност за отбраната и сигурността. Стармър заяви още, че е "в интерес на Доналд Тръмп да застане до Украйна". В същото време външният министър Дейвид Лами обяви, че е готов с нов пакет от санкции срещу..

публикувано на 23.02.25 в 18:18

Притеснения за примирието между Израел и "Хамас"

"Хизбула" заяви, че ще продължи делото на убития си лидер Хасан Насрала, чието погребение се състои в Бейрут. А палестинското движение "Хамас" заяви, че Израел сериозно е застрашил петседмичното примирие в Газа, като е забавил освобождаването на палестинските затворници. Лидерът на Хизбула Наим Касем заяви, че ще продължи делото на убития при..

публикувано на 23.02.25 в 18:16
Помощници по изборите подготвят преброяването на бюлетините по пощата за федералните избори в Берлин, Германия, 23 февруари 2025 г. Около 60 милиона души имат право да гласуват на изборите за нов федерален парламент, 21-вия Бундестаг.

Избори в Германия: Големият въпрос - кои партии ще преговарят за коалиционно правителство

Смяна на властта се очаква в Германия, където днес се провеждат предсрочни парламентарни избори. През ноември тройната коалиция на Социалдемократите, Зелените и Либералите се разпадна заради бюджетната политика. Първите прогнозни резултати се очакват в 19:00 ч. българско време, когато приключва изборният ден.  Парламентарни избори в Германия,..

публикувано на 23.02.25 в 17:49