Това заяви пред БНР финансистът Андрей Пръмов.
"Не се получава за първи път ситуация, при която служебно правителство е принудено да вкарва държавен бюджет за следващата година при абсолютно неясни условия как ще продължи управлението. Те сядат и описват всички разходи, които трябва да се направят и които са гласувани от управляващите партии. Записват всички безспорни приходи, после тези, които са желани, а след това започват да фантазират".
Нови избори няма да промят нищо съществено, защото аз виждам контролирания вот, обясни още Пръмов в предаването "РадиоТочка".
"Ще имаме репликиране на резултатите всеки път".
Ние нямаме политически елит, отбеляза той.
"Никога не съм имал усещането за някакъв елит някъде. Може би сме имали преди 1944 година.
От системните партии не остана почти нищо. Голяма част са лидерски. Около лидера се формира всичко, включително и елита".
Той не смята, че днешните политици имат връзка с партийните ешелоните, съществували преди 1989 г.
"Това са конспиративни теории, които 35 години по-късно просто нямат почва. В началото-да, но след 1996-97 година тези евентуални зависимости постепенно изчезнаха. Може да има някакви днешни зависимости със сили, които са извън България, но е абсурдно корените да се търсят 35 години назад. Днес парите са основната мотивация".
Ние сме далече от криза, отбеляза още Пръмов.
"Имаме ток, храна, пари. Проблемът с инвестициите е основно вътрешен. Ние не ги стимулираме, ние ги пъдим с поведение, отношение, нестабилност на данъчното облагане.
Имаме и затруднение с кадрите на всички нива във финансовия и банковия сектор. Качеството на работната ръка спада".
Цялото интервю може да чуете в звуковия файл.

Не може да се взима решение без информацията на специалните служби, когато става въпрос за рискова инфраструктура. Така ген. Драгомир Димитров, бивш ръководител на Държавна агенция "Разузнаване", коментира пред БНР казуса "Лукойл". Руската компания "Лукойл" води преговори с потенциални купувачи на чуждестранните си активи Крие ли..
Румъния е привикала руския посланик в Букурещ, за да протестира срещу нарушаването на въздушното пространство на страната, съобщава външното министерство на северната ни съседка. Действията на румънските власти идват, след като във вторник бяха открити части от дрон, за които бе съобщено, че има "неопровержимо доказателство за руски произход". От..
Германия направи ключова стъпка към приемането на федералния бюджет за 2026 г. След 15 часово заседание бюджетната комисия одобри преработения проект, който предвижда второто най-високо ново задлъжняване в историята на страната. Бюджетната комисия в Бундестага даде зелена светлина за бюджет с рекордно задлъжняване. Германия взима почти 98 милиарда евро..
Министерският съвет прие решение, с което назначи Румен Спецов за особен търговски управител на четирите дружества на "Лукойл“ в България. Правителственото решение е прието неприсъствено, съобщиха от пресслужбата на кабинета. Дружествата са: "ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас" АД, "ЛУКОЙЛ-България“ ЕООД, "ЛУКОЙЛ Ейвиейшън България" ЕООД и "ЛУКОЙЛ - България..
Двама митничари са задържани при операция на ГДБОП. Това научи БНР от свои източници. По неофициална информация арестуваните са мъж и жена. Става дума за действия срещу корупцията. Акцията е проведена преди ден. Към момента от МВР не коментират официално случая.
Няколко души загинаха, а други са ранени, след като автобус се вряза късно следобед днес в спирка в центъра на шведската столица Стокхолм, съобщи шведската полиция, като не посочи причината за инцидента, предадоха "Ройтерс" и "Франс прес". Полицията съобщи, че произшествието е станало близо до Кралския технологически институт. Говорител на..
Осем души са загинали при интензивните руски удари с ракети и дронове в Украйна в нощта срещу петък. Според Киев при координирана атака на различни силови структури е бил поразен нефтеният терминал в руското черноморско пристанище Новоросийск. Основна мишена на руските удари отново стана Киев, където са загинали шестима цивилни. Две са жертвите на..
От 5 януари зоните за платено паркиране в София ще бъдат разширени и ще поскъпнат двойно. Това прие Общинският съвет с 35 гласа "за" и 12 "против"...
Възможностите на тази партия, която ще се учреди в събота – Алианс за права и свободи (АПС), са ограничени, заяви в интервю пред БНР Гюнер..
Премиерът Росен Желязков не харесва проектобюджета за догодина, но правителството ще го внесе в Народното събрание. Това стана ясно в началото на..