Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Рилски спортист спечели без проблеми срещу Шампион

Рилски спортист победи Шампион 2006 със 112:42 т.
Снимка: БТА

Носителят на Купата на България Рилски спортист се наложи над гостуващия Шампион 2006 със 112:42 (31:8, 30:6, 24:10, 27:18) в мач от десетия кръг в първенството на страната по баскетбол за жени.

Победата е шеста в шампионата за Рилски спортист, който изигра три двубоя в рамките на три дни. В събота тимът претърпя загуба от Берое в Самоков, а вчера се наложи над Локомотив София в столицата.

Интрига в срещата нямаше, след като домакините поведоха с 61:14 на полувремето и до края само увеличиха преднината си, за да триумфират със 70 точки - 112:42.

По 18 точки за успеха реализира Раня Абурая и Виолета Григорова. За столичaнки Елена Георгиева се отчете с 15 точки, а 14 добави Димана Кирякова.

В класирането Рилски спортист е на трето място с равен брой точки с втория Берое (по 16), а лидер е Монтана 2003 без поражение до момента. Шампион е на пета позиция с 10 точки.

Срещи от десетия кръг в женското баскетболно първенство на България:

Рилски спортист - Шампион 2006 - 112:42 (31:8, 30:6, 24:10, 27:18)

на 21 декември:

Локомотив София - Монтана 2003

Берое Стара Загора - Академик Пловдив

временно класиране:

1. Монтана 2003  9  9  0  873:471  18 точки

2. Берое Стара Загора  9  7  2  816:523  16

3. Рилски спортист  10  6  4  893:621  16

4. Локомотив София  8  3  5  492:601  11

5. Шампион 2006  9  1  8  425:853  10

6. Академик Пловдив  7  0  7  343:773  7


По публикацията работи: Антони Йорданов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Никола Цолов

Никола Цолов прогресира с 15 места и завърши шести на "Хунгароринг"

Никола Цолов завърши шести в сновното състезание на пистата "Хунгароринг“ от автомобилния шампионат във Формула 3. Българинът стартира от 21-а позиция, но с отлично каране успя да се изкачи с 15 места в класирането и да финишира шести. Победата спечели бразилецът Рафаел Камара, който с този успех си гарантира и титлата във Формула 3 кръг..

публикувано на 03.08.25 в 10:51
Виктория Мбоко

Канадска тийнейджърка сензационно отстрани Коко Гоф

Канадската тийнейджърка Виктория Мбоко постигна най-голямата победа в кариерата си, елиминирайки водачката в схемата Коко Гоф с 6:1, 6:4, за да се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове от категория УТА 1000 в Монреал (Канада) с награден фонд 5.15 милиона долара. Участващата с "уайлд кард" 18-годишна Мбоко изпусна..

публикувано на 03.08.25 в 10:29
Бразилия защити титлата си на Копа Америка

Бразилия защити титлата си на Копа Америка

Отборът на Бразилия успешно защити титлата си на женския футболен турнир за Копа Америка с вълнуваща победа с 5:4 над Колумбия след изпълнение на дузпи във финала в Кито. Редовното време и продълженията завършиха 4:4, но при дузпите бразилките бяха по-точни и спечелиха деветата си континентална титла на Южна Америка. Колумбийките на три..

публикувано на 03.08.25 в 10:22
Александър Зверев

Зверев е на четвъртфинал след отказване на Серундоло

Водачът в схемата Александър Зверев се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Торонто (Канада) с награден фонд 9,19 милиона долара. Третият в света германец продължава напред след 6:4, 1:0 и отказване поради контузия на съперника му Франсиско Серундоло. Зверев не беше спечелил нито един от трите си предишни..

публикувано на 03.08.25 в 09:51
Винисиус

Реал и Винисиус се разминават в парите за новия договор

Нападателят на Реал (Мадрид) – Винисиус, иска над 25 милиона евро годишно възнаграждение, за да удължи договора си с мадридския клуб, съобщава Daily Mail, позовавайки се на El Larguero. Според източника, Реал смята тази сума за прекомерна. Президентът на клуба Флорентино Перес е готов да предложи около 20 милиона евро "нето“ годишно...

публикувано на 03.08.25 в 08:02
Лионел Меси се контузи

Лионел Меси се контузи при победа на Маями

Нападателят на Интер Маями - Лионел Меси, се контузи в мача за Купата на лигата срещу мексиканския Некакса. 38-годишният аржентинец бе заменен в 11-ата минута и вместо него на терена влезе Федерико Солари.  Нападателят изигра 69 мача за отбора от Флорида, в които отбеляза 58 гола и направи 28 асистенции. Интер спечели мача с 5:4 след..

публикувано на 03.08.25 в 07:47
Руи Мота

Руи Мота: Двубоят бе труден, но играчите се стараха до края

Старши треньорът на Лудогорец - Руи Мота коментира, че е щастлив от успеха над Добруджа с 2:1 в третия кръг в българската Първа лига. "Не стартирахме мача добре и допуснахме гол. След това очаквахме това, което те направиха - да се защитават и да опитват да контраатакуват. Направихме доста грешки през първото полувреме и лесно губехме..

публикувано на 03.08.25 в 06:23