Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

191 машини чистят снега в 7 области в Западна и Централна България

Автор:
Снимка: Здравка Маслянкова

Пътищата от републиканската пътна мрежа в 7 области в Западна и Централна България се обработват от 191 снегопочистващи машини.

Това съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура". Заради обилен снеговалеж и за почистване временно е ограничено движението на автомобили над 12 т през Троянския проход, както и през проходите Рожен и Превала. За снегопочистване трафикът през Прохода на Републиката временно е ограничен, като леките автомобили се пренасочват през прохода Шипка, а тежкотоварните до 12 т изчакват на място.

От пътната агенция призоваха шофьорите, на които им предстои пътуване, да тръгват с автомобили, подготвени за зимни условия, да карат със скорост, съобразена със зимните условия, да не предприемат рискови маневри, както и изпреварване на снегопочистващата техника.

В София на терен в момента работят 82 снегопочистващи машини като в готовност са още 170. Обработени са Южната дъга на Околовръстен път, както и общински пътища в районите Панчарево и Банкя. Започват обработки със смеси срещу заледяване на стръмни участъци. Към този момент в Природен парк „Витоша“ са извършени 8 обработки с пясък и снегопочистване. Градският транспорт се движи навсякъде по обичайните си маршрути. 


По публикацията работи: Венцислав Василев

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Проектобюджет 2026 влиза за първо гласуване в редица парламентарни комисии

Проектобюджет 2026 влиза за първо гласуване в редица парламентарни комисии, сред които и водещата - по бюджет и финанси.  Първата финансова рамка в евро е изчислена при 3% дефицит в консолидираната фискална програма и 10,5 милиарда евро потенциален нов дълг. В проектобюджета за догодина е заложено увеличение с 2 процентни пункта на..

публикувано на 18.11.25 в 07:30
Николас Мадуро

Мадуро е готов за среща на четири очи с американския президент

Венецуелският президент Николас Мадуро заяви, че е готов да проведе разговор "на четири очи" с американския си колега Доналд Тръмп, предаде Франс прес. Мадуро направи това изявление, след като Тръмп каза, че е готов да се срещне с венецуелския лидер, въпреки че САЩ разположиха флот от военни кораби в Карибско море, като част от операцията си срещу..

публикувано на 18.11.25 в 04:44

Трима военнослужещи ще получат Почетния знак на президента

Трима военнослужещи ще получат Почетния знак на президента за принос към националната сигурност. Държавният глава Румен Радев ще връчи отличията на церемония на "Дондуков“ 2 по повод бойния празник на Сухопътните войски. На 19 ноември се навършват 147 години от създаването на Сухопътните войски. Днес на церемония в Президентството ще бъдат..

публикувано на 18.11.25 в 04:32
Каменният град Матера поразява със суровата си красота. Снимката е направена специално за Покана за пътуване от Ангел Бончев

Матера е домакин на туристически панаир, посветен на италианския произход

В италианския град Матера днес и утре ще се проведе четвъртият международен туристически панаир, посветен на италианския произход. Целта е да се "използва чувството за принадлежност към италианския корен на италианските общности в чужбина, за да може италианските потомци да опознаят семейната си история и да задълбочат знанията си за културата..

публикувано на 18.11.25 в 04:14

Великобритания затяга мерките срещу препродажбата на билети за събития с цел печалба

Във Великобритания препродажбата на билети за събития на живо с цел печалба ще бъде забранена от правителството. Очаква се министрите да обявят плана в опит да се справят с прекупвачите и сайтовете за препродажба, които предлагат билети на няколко пъти по-висока от номиналната им стойност.  Ограничаването на прекупвачите на билети беше едно от..

публикувано на 18.11.25 в 04:02

Испания си постави цел - влаковете да са най-бързи в Европа

Испания започва подготовка за увеличаване на скоростта на високоскоростните влакове до 350 км/ч. Първата модернизация ще се реализира по линията Мадрид – Барселона. Целта е след обновяването времето за пътуване между двата най-големи града в Испания да се съкрати от сегашните 2 часа и 48 минути до под 2 часа. Министърът на транспорта Оскар Пуенте..

публикувано на 18.11.25 в 03:13

Италия гласува нов пакет военна помощ за Украйна

Върховният съвет на отбраната на Италия потвърди пълната подкрепа за Украйна и да даде път на 12-ия указ за военна помощ.  На заседанието в президентския палат "Куиринал" участваха държавният глава Серджо Матарела, премиерът Джорджа Мелони, министрите Таяни, Кросето, Пиантедози, Джорджети и Урсо и началникът на отбраната - генерал Лучано..

публикувано на 18.11.25 в 02:42