Ръководството на Украйна не се отказва от целта да присъедини страната към НАТО въпреки предупрежденията на Русия, че тези амбиции са причина за войната.
В реч пред дипломати в Киев украинският президент Володимир Зеленски посочи:
"Партньорите трябва да знаят с какво Украйна може да допринесе за НАТО и как нашето членство в Алианса ще стабилизира международните отношения. Алиансът е достижим за Украйна, но е достижим, само ако се борим за това решение на всички необходими равнища. Всички разбираме, че решенията за покана за Украйна и членството ни в НАТО биха били изключително политически по характер," каза Зеленски.
Според украинската страна включването ѝ в НАТО след края на настоящата война ще гарантира, че Русия няма да нападне отново. Натовските държави допускат присъединяване на Киев, но в неопределено бъдеще и до момента се въздържат от отправяне на формална покана.
Днес руското командване обяви, че войските му са постигнали нови успехи, завземайки две селища в Донбас и Харковска област.
Електроенергийната мрежа е най-сложната технология, реализирана някога от хората . Това обясни пред БНР Никола Газдов, председател на Асоциацията за производство, съхранение и търговия с електроенергия, член на Европейската соларна асоциация, след като беше прекъснато електричеството в Испания и Португалия, както и в част от Южна Франция...
Еврокомисарят по разширяването Марта Кос е уверила президента на Сърбия Александър Вучич, че ще продължи да подкрепя надеждите на сръбския народ за присъединяването на страната им към ЕС, но присъствието на държавния глава на парада по повод Деня на победата в Москва ще се отрази на този ангажимент. Това каза говорителят ва Европейската комисия..
Под ръководството на Софийската градска прокуратура служители на Комисия за противодействие на корупцията и специализирани екипи на МВР разследват длъжностни престъпления в Агенция "Митници", свързани с канал за контрабанда на цигари в особено големи размери. Установява се съпричастността на висши държавни служители, включително и на директора на..
Правителството реши да поиска от Европейската комисия да активира за България национална клауза за дерогация, предвидена в Пакта за стабилност и растеж. Решението е обвързано със стратегическата необходимост Европейският съюз да увеличи отбранителния си капацитет в контекста на засиленото геополитическо напрежение и заплахите срещу..
Допълнително е засилено присъствието на униформени служители в района на един от най-големите търговски обекти в Перник, където по примера на връстници от София тийнейджъри създаваха безредици, повреждаха инвентара и се държаха арогантно с клиентите и персонала, съобщи началникът на Второ районно управление в Перник Йордан Данов. В края на..
Допълнителни разходи по бюджета на Министерството на здравеопазването в размер на 39,5 млн. лева одобри правителството. Така ще се увеличат разходите по "Политика в областта на диагностиката и лечението" и бюджетна програма "Психиатрична помощ", за която отиват 12,5 млн. лева за персонала. Целта е да се увеличи капацитетът на системата на..
" За съжаление, това са неща, които се случват ", това заяви пред БНР Ясен Гуев , икономически журналист и бивш директор "Комуникации" в ЧЕЗ, БТК и Глобул, във връзка с вчерашния срив в мрежата на мобилния оператор А1 , който предизвика проблеми за потребители от различни градове в страната. "Ще ви дам пример, че преди година в Щатите..
Тази авария на Иберийския полуостров се нарича разлюляване и разпадане на енергийната система. В България се е случвало два пъти. Това е..
При катастрофа в центъра на София загина оперният певец Богомил Спиров - артист-солист на Националния Музикален театър. Той е бил блъснат от..
25% от компаниите планират да намалят своя персонал, обяви пред БНР Николай Николов, Българска асоциация за управление на хора, Българска конфедерация..