Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мартин Чой с нов отбор през 2025-а в СШ за издръжливост

Мартин Чой ще кара за нов отбор в световния ендуранс шампионат през 2025 година. Топ пилотът ни ще е част от френския „Team  Racing 85“ заедно със своя приятел Кристиян Наполи.

„Вече имаме подписан договор и това ме прави изключително горд. Ще участваме отново в „24 часа на Льо Ман“. Всъщност за пореден път ще взема участие в целия световен шампионат за издръжливост. Ще карам за френски тим с мотор Кавазаки.  Радвам се, че ни събраха отново с един от най - добрите им приятели в падока -  Кристиян Наполи. Аз имам опит с Кавазаки. През 2000-2001 година се състезавах за френския “Енерджи 91“ с такава машина. Мисля, че бързо ще се адаптирам. Предстоят ни два теста – единия е в началото на март в Испания, а втория е в края на месеца . Това е официалният тест за Льо Ман. Ще имам достатъчно време да си припомня самите настройки на тази машина", това сподели специално за БНР Мартин Чой.


„2024 година беше успешна за мен. Целта, която беше поставена в началото  на сезона беше изпълнена Две шампионски титли и много добри класирания в световния шампионат за издръжливост. В последното състезание записахме голямо постижение – наредихме се на пето място в легендарното състезание  "24 часа на Болдор". Затова никой от нас не беше си и мечтал. В националния шампионат, в източно-европейския шампионат записах много лични рекорди и се качих на доста подиуми. Това е мотивира много и сега с нетърпение да започне новият сезон“, допълни мотоциклетният ни ас. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Александър Тунчев

Александър Тунчев: Отиваме в Хелзинки с нагласата да продължим

Старши треньорът на Арда (Кърджали) Александър Тунчев изрази съжаление, че отборът му се е разминал с победата над ХИК (Хелзинки) в първата среща от втория кръг на Лигата на Конференциите. Според него, те са създали достатъчно голови положения, за да стигнат до успеха, докато противниците не са имали удар във вратата. Донякъде е доволен от..

публикувано на 25.07.25 в 07:02
Илиан Илиев

Илиан Илиев: Трябваше ни повече смелост и самочувствие

Старши треньорът на Черно море (Варна) Илиан Илиев заяви, че е опитал да разузнае противника от Башакшехир максимално, а също така и да подготви своя тим, но в крайна сметка по-класната селекция на гостите си тръгна от Разград с победа с 1:0. Реваншът е идния четвъртък (31-и юли) на стадион Фатих Терим край Босфора, но Илиев смята, че и при..

публикувано на 25.07.25 в 06:58
Хулио Веласкес

Веласкес даде „изключително висока оценка“ на Левски

Левски направи много добър мач срещу Брага и футболистите заслужават висока оценка, заяви старши треньорът на "сините" Хулио Веласкес след равенството 0:0 срещу португалския съперник на "Герена" в първа среща от втория квалификационен кръг на Лига Европа.  "Отборът направи много добър мач. Очевидно се движехме във възходяща линия, след като..

публикувано на 25.07.25 в 06:33
Мустафа Сангаре

Мустафа Сангаре обеща: В реванша ще дадем всичко

Мустафа Сангаре започна като титулярен централен нападател за Левски в мача с Брага от Лига Европа, завършил 0:0, и остана на терена до самия края на мача. Националът на Мали постоянно се опитваше да тормози защитата на португалския тим, като в много ситуации игра с един или двама бранители на гърба си. След срещата той сподели мнението си за мача..

публикувано на 25.07.25 в 06:29
Георги Кабаков ръководи мача Бешикташ - Шахтьор

Кабаков показа 4 картона в труден за него мач от Лига Европа

Българският топ-съдия Георги Кабаков ръководи първия мач от втория кръг на турнира Лига Европа между Бешикташ (Истанбул) и украинския Шахтьор (Донецк), който завърши 2:4. На рефера от Пловдив му помагаха Мартин Венев и Мартин Маргаритов, а самата среща беше сочена като дербито на кръга във второто по сила състезание на УЕФА. Кабаков имаше..

публикувано на 25.07.25 в 06:16
Ерика Карабелева със злато на олимпийския фестивал

Злато и бронз за таекуондистите ни на олимпийския фестивал в Скопие

Ерика Карабелева стана шампионка в категория до 55 килограма при девойките, а Станислав Митков взе бронз до 63 кг при юношите в турнира по таекуондо на Европейския младежки олимпийски фестивал в Скопие (Република Северна Македония). Така те донесоха нови два медала за България от надпреварата след среброто на Дамян Илиев в дисциплината 10 метра..

публикувано на 25.07.25 в 00:20

Левски не зарадва с успех пълния стадион

Левски и португалският Спортинг Брага не си вкараха гол и завършиха наравно 0:0 на пълния с фенове стадион "Георги Аспарухов" в първи мач от втория квалификационен кръг на футболния турнир Лига Европа. Така изходът от срещите между двата отбора ще бъде решен следващия четвъртък на реванша, който е насрочен за 22:00 часа българско време в Португалия...

публикувано на 24.07.25 в 22:40