Президентът на САЩ Джо Байдън ще пътува до Ню Орлиънс на 6 януари, понеделник, за да сподели скръбта на семействата, опечалени от нападението с кола срещу тълпа от празнуващи в новогодишната вечер, при което загинаха най-малко 14 души, съобщи днес Белият дом, цитиран от "Франс прес".
Президентът ще бъде придружен от съпругата си Джил Байдън. Той ще се срещне и с местни служители, съобщават от офиса му.
За нападението е обвинен бившия американски войник Шамсуддин Джабар, който е бил "вдъхновен" от джихадистката групировка "Ислямска държава". Ветеранът бе убит при престрелка с полицията, след като се врязва с кола в събралите се в туристическия район на Ню Орлиънс в разгара на новогодишните празненства.
Вчера ФБР заяви, че заподозреният за нападението изглежда е действал сам.
Шамсуддин Джабар е заявил подкрепата си за "Ислямска държава" в няколко видеоклипа, твърдейки, че се е присъединил към джихадистката организация, допълва ФБР.
"Жителите на Ню Орлиънс изпращат недвусмислено послание. Те няма да позволят на тази атака или атаки, на тази побъркана идеология, да ни победят", заяви вчера президентът Джо Байдън на пресконференция в Белия дом.
По време на заседанието на ресорната Комисия по земеделие, храните и горите, министърът на земеделието Георги Тахов каза: "Ситуацията откъм добивите не е това, което на нас ни се иска да бъде, но общо взето съвпада като добива с това, което е от миналата година. Поне с подобна справка разполагам аз, но пак това да е достатъчно. Националната асоциация на..
ФБР публикува снимки на мъж, когото издирва във връзка с вчерашното убийство в щата Юта на влиятелния консервативен активист Чарли Кърк. Кадрите показват видимо млад мъж с бяла кожа, но той е трудно да бъде идентифициран защото е с тъмни очила и шапка с козирка. Затова ФБР обяви награда от 100 000 долара за информация, която би помогнала за разкриване на..
Граждански протест срещу задържането на четиримата младежи, обвинени в побой над ръководителя на Областната дирекция на полицията в Русе, се проведе тази вечер пред Съдебната палата в града. Протест пред сградата на МВР в София иска оставката на Даниел Митов Освобождаването на младежите от ареста, пълен достъп до общинските видеокамери и..
Микола Статкевич - бивш лидер на беларуската опозиция и кандидат за президент, който е сред освободените днес 52-ама политически затворници - е отказал да бъде депортиран в Литва. За това съобщи Франак Виачорка - член на опозицията в изгнание - и публикува снимка на Статкевич на ничията земя между Беларус и Литва. Всички останали вече бивши..
Според вицепремиера и министър на транспорта Гроздан Караджов България ще има една от най-строгите регулации по отношение на безопасността на атракционите. Той бе изслушан от депутатите в ресорната парламентарна комисия. Законопроектът за атракционите е публикуван за обществени консултации Със законопроекта се уреждат за първи път на..
"Успешно сме защитени. Това е и една от констатациите, които прави генералният секретар - че НАТО е демонстрирало способност и готовност за отбрана и за унищожаване на проникващи във въздушното пространство на Алианса летящи обекти". Това обясни пред БНР Ангел Найденов, бивш министър на отбраната, след като руски дронове навлязоха в полското..
Нов голям пожар на гръцкия полуостров Пелопонес доведе до евакуации на негови жители и на туристи. Пожарникари и полицаи помогнаха на жители и туристи в три села да се евакуират. Властите се страхуват, че огънят може да навлезе в населени места. В района на пожара духа много силен вятър. На терен са 120 пожарникари с 38 водоносни..
"Ще накараме институциите да работят. Всеки заслужава да има процес, който да му осигури истината". Това заяви пред БНР адвокат Методи Лалов,..
От инцидента в Русе няма да има голямо сътресение на правителството . Това каза пред БНР Тихомир Безлов, старши анализатор в Центъра за изследване на..
"133 млн. лева загуба на Топлофикация "София" за първото тримесечие на годината , баш в разгара на отоплителния сезон, когато би трябвало да е печатница..