Илон Мъск определи британското правителство като "тиранично", предполагайки, че Съединените щати трябва да "освободят" народа на Обединеното кралство.
"Америка трябва да освободи народа на Великобритания от неговото тиранично правителство", посочи Мъск, представяйки в своята социална платформа "Х" анкета с този въпрос.
Анкетата следва разгорещена дискусия относно изявления на Илон Мъск по повод настоящото британско управление. Наскоро Мъск сподели и отговори на публикации в своята платформа "X", които критикуват британския премиер Киър Стармър. Той дори подкрепи призивите за общи избори в Обединеното кралство.
В края на миналата седмица пък Мъск изненадващо призова Найджъл Фарадж да се оттегли като лидер на "Реформирай Обединеното кралство", добавяйки, че той "няма необходимите качества".
America should liberate the people of Britain from their tyrannical government
— Elon Musk (@elonmusk) January 6, 2025
Миналата седмица германското правителство обвини Мъск, който притежава платформата за социални медии "X" и е главен изпълнителен директор на Tesla и SpaceX, че се опитва да повлияе на предстоящите избори в Германия с публикация на мнение за вестник Welt am Sonntag.
Германският вицеканцлер Роберт Хабек каза, че подкрепата на Мъск за крайнодясната германска Алтернатива за Германия (AfD) е "логична и систематична" игра на милиардера за слаба Европа, която няма да може да оъщестява толкова силна регулация.
Междувременно норвежкият премиер Йонас Гар Стьоре заяви по-рано днес, че смята за тревожно, че милиардерът Илон Мъск се намесва в политическите проблеми на страни извън Съединените щати.
"Намирам за тревожно, че човек с огромен достъп до социалните медии и огромни икономически ресурси се намесва толкова пряко във вътрешните работи на други страни. Това не е начинът, по който трябва да се случват нещата между демокрациите и съюзниците", посочи Стьоре пред норвежката обществена телевизия NRK, предаде Ройтерс.
Ако Мъск се намеси и в норвежката политика, политиците в страната трябва колективно да се дистанцират от подобни усилия, отбеляза още той.
Обучението по български език в Украйна ще продължи. Това е уверила украинския премиер Юлия Свириденко българския си колега Росен Желязков. Във видеоконферентен разговор Росен Желязков е уверил, че България е готова и да помага за следвоенното възстановяване на Украйна. Росен Желязков е припомнил, че България е сред най-силните и активни..
Общинският съвет в Плевен на извънредно заседание създаде временна комисия за водата. Целта е да се намерят ефективни решения за подобряване на водоснабдяването в краткосрочен и средносрочен план. Извънредното заседание беше свикано от председателя на Общинския съвет доц. д-р Иван Малкодански, който предложи и създаването на тази комисия. След..
Експлозия в източната част на Полша късно снощи е била причинена от руски дрон, сочат предварителните заключения на местните следователи. Става дума за безпилотен апарат от иранския модел "Шахед", пригоден да имитира ударен дрон, за да отклони огъня от противовъздушната отбрана, обясниха полски военни. Инцидентът край село Осини в..
Бившето кино "Възраждане", където последно беше дискотека "Син Сити" в центъра на София на бул. Христо Ботев, в момента гори. Сигналът е подаден малко след 19 ч. на място са изпратени два противопожарни автомобила с 8 пожарникари. Пристигналите на място служители са установили, че излиза дим от сградата. В момента огънят се погасява...
Нова авария на Рилския водопровод затрудни водоподаването за градовете Рила и Кочериново. Проблемът е възникнал в участъка край село Падала, който е труднодостъпен за техника и ремонтните дейности се извършват на ръка, съобщи за БНР кметът на Рила Георги Кабзималски. Честите аварии по Рилския водопровод от планината създават проблеми с..
Москва предупреди европейските сили, че няма да приеме механизъм за гарантиране на евентуален мир с Украйна, договорен без нейно участие. "Ние не можем да се съгласим с това, че сега се предлага въпросите за колективната сигурност да бъдат решавани без руската делегация. Това няма да се получи. Уверен съм, че на Запад и преди всичко в САЩ,..
Израелската армия съобщи, че мобилизира около 60 000 резервисти в навечерието на планирана наземна офанзива за превземане и окупиране на целия град Газа, засилвайки натиска върху "Хамас", докато посредниците настояват за прекратяване на огъня. Израелски военен представител заяви, че резервистите ще се явят на служба през септември и че..
Министърът на туризма Мирослав Боршош ще посети днес град Априлци, за да се запознае с трасето, предвидено за изграждане на лифт от квартал "Острец"..
Българската политическа позиция и на дипломацията ни няма да се промени и ще остане подкрепата за Украйна. Като се дискутира изпращането на войски и..
Очаква ни гореща политическа есен - протести срещу завладяната държава и институциите-бухалки, организирани от ИПВ и граждански организации, ще..